Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Járhat valamilyen következmény...

Járhat valamilyen következményekkel Skócia leszakadása Európára nézve?

Figyelt kérdés
A legfrissebb közvélemény-kutatás szerint a skót többség független államot szeretne.

2014. szept. 7. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl sok, ettől függetlenül a britt állam jóváhagyta a népszavazást ezért ez egy demokratikus verzió, senkinek nincs oka/joga felháborodni.
2014. szept. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Függetlenség és minél több különálló állam teszi lehetővé hogy ne egyesüljön egy kézben minden. tehát Skócia és más államok függetlenedése a demokrácia védelmét szolgálja. Az unió mint egyesítő hatalom pedig rombolja és eltiporja a nemzeteket és a függetlenséget egy kézbe adja az irányítást. Nevezhetjük európainak vagy szovjetnek akár nácinak vagy ahogy szimpi. Akár nevezhetnénk napóleon európályának akkor is ugyan az a lényeg egy kézbe tenni az irányítást már pedig az kicsit sem demokratikus.
2014. szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
A forint biztos romlani fog.
2014. szept. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
3: Az nem a skótok hibája lesz
2014. szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
Skócia nem fog leszakadni,Angliától kapnak minden jót...
2014. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shai-Hulud ***** válasza:
70%

"Skócia és más államok függetlenedése a demokrácia védelmét szolgálja."

Vagy éppen a helyi kiskirály diktatorikus törekvéseit. Mintha már láttunk volna ilyet, nem rémlik?


"Az unió mint egyesítő hatalom pedig rombolja és eltiporja a nemzeteket és a függetlenséget egy kézbe adja az irányítást."


Az unió semmit nem tipor el. Védelmezi a saját érdekeit, de a tagoknak messze nem kötelező semmilyen uniós irányelvet végrehajtani, betartani.


A híresztelésekkel ellentétben nekünk sem lett volna kötelező a 7 cukorgyárunkból hatot bezárni. Csak ugye egyszerűbb volt elfogadni az uniós versenytársak által felkínált pénzt, mint piaci alapon, versenyezve küzdeni a bezárásért. Most meg megy a rinyálás, hogy a gonosz unió bezáratta. Nem gaz, nem záratta be. A többségi tulajdonos (a magyar állam) szabad döntése volt, hogy bezárja.


Tudom, hogy divat szidni az uniót, de akár tetszik, akár nem, tudomásul kell venni, hogy a sok kis nemzet összehangolatlan gazdasága nem versenyképes a világpiacon. Ahhoz, hogy megfelelő versenytársak legyünk az USÁ-val és főleg az igencsak feltörekvő Kínával és Indiával szemben, ÖSSZEFOGÁSRA, összehangolt és szervezett gazdaságra van szükség.


Ez az összehangolódás és szerveződés folyik most éppen. Ennek vannak jó és rossz oldalai, ezt nem vitatom. De el kell döntenünk, hogy akarunk-e benne lenni, vagy nem. Akarunk-e egy működő, és szándék szerint erősödő gazdaság része, egyik résztvevője lenni, vagy ki akarunk maradni az egészből?

És végig kell gondolni, hogy mit fog eredményezni, ha nem veszünk részt benne - nem csak most, hanem 20-50-100 év múlva?

2014. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyira nem lennék bent biztos, hogy semmi hatása nem lesz Európára.

Ott van még Belgium kérdése, Katalónia, Baszkföld, valamint az Unión kívüli Bosznia-Hercegovina.

Katalónia és Baszkföld is el akarna szakadni, de Spanyolország nem engedi, de ha Skócia kiválik, elképzelhető, hogy fölerősödnek a függetlenségi törekvések.

2014. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!