Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA miért nem adja vissza...

Az USA miért nem adja vissza Guantanamót és miért adta vissza a Panama-csatornát?

Figyelt kérdés

Ezeket már száz éve, még a gyarmatosító időszakban szerezte meg az USA. De míg furcsa módon a stratégiailag létfontosságú Panama-csatornát már visszaadták Panamának, addig a kevésbé fontos Guantanamót nem hajlandók visszaadni Kubának.

Bár tudom, az utóbbi évtizedben felértékelődött a terület a terrorizmus ellenes harcban, mivel itt korlátozás nélkül, szabadon tarthatnak fogva, kínozhatnak foglyokat, az amerikai törvények itt nem érvényesek. De szerintem, hogy ilyet csinálnak és ennek érdekében megszállás alatt tartják egy másik ország területét, ellentétes az amerikai eszmével, szabadsággal, demokráciával, liberalizmussal, megbékéléssel.



2014. aug. 24. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Guantanamót nem bérli" az USA?
2014. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Úgy tudom a guantanamói bázis területe már a 19. században is az USA része volt, ilyen alapon Belgium miért nem adja vissza Hollandiának azokat a kis exklávékat a határ közelében, ahol az utcában egyik ház Hollandia, a másik Belgium, a harmadik meg fele-fele?
2014. aug. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Guantanamo területére "örökbérleti" szerződést kötött az USA Kubával, (gyakorlatilag az usa-nak ajándékozták) amit az utóbbiak próbáltak felmondani, de nemzetközi jogilag nem volt lehetséges. A Panama csatornát viszont csak 99 évre bérelték.
2014. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!