Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nektek is összefut a nyál a...

Nektek is összefut a nyál a szátokban szovjet ételreklámokat látva?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


Én a Rendszerváltás után születtem, de szerintem isteniek lehettek. Még emlékszem rá, hogy a 90-es években milyen finomak voltak az ételek a maiakhoz képest, meg, hogy pl. Ukrajnában milyen finomak az egyszerű bolti termékek is azokhoz képest, amik nálunk kaphatóak.



2014. aug. 21. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem mondhatnám, hogy bármit beindított bennem.
2014. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

kefir csak nálunk van.... de vetits még ilyen badarságokat

nem is értem mit akarsz ezzel sületlenség az egész

2014. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az egész poszt-szovjet térségben van kefír, egy közép-ázsiai tejtermék, ami elterjedt kelet-európában is. A linkelt képeimen is van kefír feliratú üveg.
2014. aug. 21. 20:52
 14/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom emlékszik-e valaki a 20 Ft-os kolbász ízére? Igaz hogy az az egyfajta felvágottféle volt (amikor volt) de ma egyik se közelíti meg ízben. Vagy a Hóvirág sajt! Isteni volt!
2014. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A 90-es években már kezdett elromlani a minőség, akkor csődöltek be sorba a gyárak. Inkább a 70-es évek végén volt még jó a kaja és akkor törekedtek a minőségre. 90-es években már sok volt a külföldi tulaj, akik csak tönkrevágni jöttek a gyárakat.
2014. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, olyanokat amiket régebben ettél, sőt még finomabbakat is lehet kapni a boltokban, csak piszok drágák, vagy legalábbis a többség nem engedheti meg magának, hogy olyanokat vegyen. Ismerek egy nagyon finom csokit, de 1 szelet 699 forint, pedig városban lakom. Valaki venne belőle egy dobozzal elmenne a fizetése.
2014. aug. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Rám tört a nosztalgiázás. 80-as években születtem és hiányolom a ma kapható termékek régi ízét, mint pl. a Túró Rudi. Meg a régi kekszeket is. Emlékszem a téli fagyi ízére, annyira szerettük a tesómmal. Amikor megtudtam, hogy a Lidl-ben lehet retro termékeket kapni, vettem is téli fagyit. Olyan förtelmes volt az íze, hogy nehezen tudtam megenni. Unokatesóm is csalódott volt, amikor evett belőle. A négercsóknak az íze sem a régi :(

Egyébként orosz terméket lehet kapni nálunk. Én néha hozok az Arbatból finomságokat, mert a családommal együtt nagyon szeretjük :)


Nemcsak a régi ételeket, a többi terméket is hiányolom, mert jó minőségűek voltak.

2014. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!