Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nektek is összefut a nyál a...

Nektek is összefut a nyál a szátokban szovjet ételreklámokat látva?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


Én a Rendszerváltás után születtem, de szerintem isteniek lehettek. Még emlékszem rá, hogy a 90-es években milyen finomak voltak az ételek a maiakhoz képest, meg, hogy pl. Ukrajnában milyen finomak az egyszerű bolti termékek is azokhoz képest, amik nálunk kaphatóak.



2014. aug. 21. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Ez ugye most vicc? xD
2014. aug. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A második az hatott rám, a többi nem. Bár az elsőt be se tudtam hozni.
2014. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát nagyon éhes lehetsz, ha ezektől összefut a nyálad. :))

Én 71-ben születtem, de nem hoznak elő semmilyen emléket a képek. A fagyi nálunk nagyon rossz volt gyerekkoromban, a párizsira vágyok és szafaládéra, azokat nagyon szerettem, a mostanit meg nem tudom megenni. És még nagyon hiányzik a Derbi keksz. :(

2014. aug. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ez lenne az:

[link]

2014. aug. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nekem a tubusos Útitárskrém, majorannás májkrém és a konzerves üdülőkrém, kempingkrém hiányzik, de nagyon. Valahogy az EU tönkretette a hazai termékek minőségét :(.


De nagyon jó Ukrajnába átugrani és felidézni a gyerekkor ízeit :)

2014. aug. 21. 19:59
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Természetesen. A szovjet étkeknek párjuk nem volt. Most meg ömlik be ez a sok nyugati szemét.
2014. aug. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ó, tényleg, nekem a tubusos hansági májas volt a kedvencem! :)

De Ukrajnában tényleg vannak még ilyen ízek? Hova érdemes menni, ahol ezeket lehet venni?

2014. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát nem pont ugyanazok a termékek vannak, mint nálunk a 80-as, 90-es években, de bemész akármelyik boltba, akár Csapon az első ABC-be, amint átérsz a határon, leemelsz a polcról egy egyszerű terméket, kefírt, tejfölt, akármit, ami ukrán, orosz vagy más volt szovjet ország terméke, és pont olyan, vagy talán kicsit jobb íze is van, mint nálunk az EU előtt. Ott kint veszel fillérekért egy kiflit meg egy pohár kefírt, megeszed reggelire, és úgy érzed valami lucullusi lakomát fogyasztottál, itthon meg a kutyának se kéne olyan a minősége :(.


Pár éve vettem itthon egy Hamé márkájú "Reggeli krém" vagy "Tízórai krém" nevű cuccost. Nem bírtam megenni. Megkóstoltottam a szüleimmel, majdnem öklendeztek tőle, utána odaadtuk a kutyának, megszagolta majd fanyalogva elfordult. Köszi Nyugat! :(

2014. aug. 21. 20:09
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem hülye a kérdező, ezek tényleg nagyon fincsi dolgok. Főleg az a keksz... amúgy nálunk is voltak finom dolgok, amíg a nyugati szemét be nem jött. Emlékeztek az Utasellátó csokira? Vagy a régi csokitélapókra, amik még láttak kakaót? És lehetne még sorolni....
2014. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utasellátó csoki az nagyon jó volt, Nagyim mindig hozott a vasútállomásról 1996 körül.
2014. aug. 21. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!