Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániában a németeknek és a...

Romániában a németeknek és a cigányoknak is vannak autonómia-törekvéseik?

Figyelt kérdés
2014. aug. 8. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A magyar tudatú németeknek és cigányoknak vannak.
2014. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek is már németek. Lelépet szinte az összes. A 80as években az NSZK kivásárolta őket.
2014. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: a szászokat már rég kitelepítették Erdélyből, ha maradtak is valamennyien, már elrománosodtak.


Másrészt: a cigányoknak sehol sincsenek szeparatista törekvéseik, mert ha a gazdatest meghal, meghal a parazita is. Amint független államuk lenne, nem lenne ki eltartsa őket. Nem véletlenül nem akarnak még csak autonóm területet sem. Nem tudnának mit kezdeni vele a lelakáson, szétlopáson kívül.

2014. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 jonyka01 ***** válasza:
a hármas jól megfogalmazta a helyzetet. A 80 as évek közepére a szászokat (németeket) már szinte telejsen kitelepítették, gyakorlatilag "darabra" vették meg őket. Mellettük vett még Izrael is jópár zsidót. Annó a szász területek is autonómok voltak, akár csak a Székelyföld. Ma már Szászföldön csak régi vártemplom maradványok vannak emlékeztetőnek.
2014. aug. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A cigányok hozzá tartoznak a román kultúrához, és elválaszthatatlanok tőle, nem lenne jó ha kiszakadnának belőle. Én is román vagyok, és szeretem a cigányokat, de sokan így vele Romániában, szürke lenne nélkülük Románia.
2014. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 jonyka01 ***** válasza:
a 5-ös troll, és biztos nem erdélyi.
2014. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, nem vagyok erdélyi, Ploiesti-ben születtem de Szatmárnémetiben nőttem fel, ezért tudok magyarul. Viszont teljes mértékben román vagyok, nincs semmi magyar kötődésem azon kívül hogy beszélem a magyar nyelvet, viszont így tolmácsként tudok dolgozni. Amit a cigányokról írtam, te azt ne magyar szemmel nézd, hanem mint valódi román. Erdélyiek és a magyarok lehet hogy nem szeretik a cigányokat de mi románok igen, mert a kultúránkhoz hozzá tartoznak. Gondolj csak a manele-re, senki nem tudja úgy énekelni mint a cigányok, de ez csak egy a sok közül.
2014. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!