Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU miért nem a BRICS mellé...

Az EU miért nem a BRICS mellé áll? Sokkal jobb buli lenne, mint bukni az USA-val.

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A BRICS egy olyan szervezet melyben Oroszország a domináns.Kb, mint a NATO-ban az USA.


Oroszország és az EU között van egyfajta ideológiai ellentét.Mondhatni, egymás ellenkultúrái.

2014. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Oroszország és az EU között van egyfajta ideológiai ellentét.Mondhatni, egymás ellenkultúrái."


Nem különösebben vagyok oda az oroszokért, de nem érzek akkora különbséget a jelenlegi Oroszország és az EU között.

Régen amikor még nem forgatták fel Európát és Oroszországot a kommunisták, addig a cári Oroszország kultúrája Párizzsal versengett. Most Oroszország kezd megint magára találni.

Milyen ideológiai különbségre gondolsz?

Ha van is ilyen, a gazdasági és egyéb stratégiai érdekek komolyabb súlyúak.

2014. júl. 24. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

2.


Első ránézésre Oroszország építészete, kultúrája nem különbözik nagy mértékben az Európaitól.


Viszont a politika, értékrend erősen.

Oroszország antiliberális:D Az EU meg liberalista.


Nyugat és Oroszország között ideológiai meg nemértés van.


Bármennyire is furcsán hangzik, de a nyugati társadalom napjainkban sokkal nagyobb mértékben ideologizált, mint az orosz. Ideológiája nagyon egyszerűen összefoglalható a következő szavakban: a nyugati társadalom bár nem ideális, de sokkal tökéletesebb, mint minden más, és a világban mindenkinek a nyugati modellt kell követnie. A Nyugat politikája e posztulátumba vetett hiten nyugszik. Azt tartja, hogy minden „barbár” népet és országot a „szabadság és demokrácia” világához kell csatolni, politikai befolyás alá kell helyezni azokat gazdasági és politikai szövetségek révén. Ennek érdekében elő kell segíteni a Nyugat-orientált erők hatalomra jutását ezekben az országokban, még abban az esetben is, ha ezek az erők nem eléggé felelnek meg a „demokratikus” szabványoknak.

2014. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na jó, de érdemes pár száz milliónak szembemenni több milliárddal szinte megfoghatatlan ideológiák miatt.

Dél-Amerikán kívül, mindegyik országban jártam. USA-ban 3 hónapot töltöttem. A vidéki USA tetszett, csodálatos a természet, lovaglás, hegymászás, kajálás, inkább konzervatív, mint liberális. A városi multinacionális cégekkel átszőtt USA már-már szocialista, ahogy a multiknál robotolnak az emberek, egyáltalán nem a szabadságról szól. Ázsiában, Indiában, Oroszországban van drog, sex és lehet ugyan úgy lehet homárkondi és vállalkozni is. Indiában ahogy néztem nem nagyon tartják nyilván az embereket. Ott és Thaiföldön láttam a legszabadabbnak az embereket. A felső politikában a demokratikus országokban sincs túl sok beleszólás.

Nem érzelmi alapon kellene dönteni, hanem stratégiai alapon. Többen vannak, nagyobb területük van, több az erőforrásuk, előbb-utóbb felül kerekednek és jobb a győztes lóra tenni.

2014. júl. 24. 11:53
 5/7 Rion_marcus ***** válasza:

A terület semmit nem jelent, ha alig lakható, mint szibéria.


A nyersanyaguk az olaj, ami évtizedekig a legfontosabb nyersanyag lesz, de hosszú távon (nagyon hosszú)nem marad az. Már most vannak elképzelések, hogy hogyan váltsuk le (hidrogén, energia termelésben a megújuló energia források). Valamint e miatt ők is függnek tőlünk, hogy meg vesszük-e az ő olajukat vagy máshonnan szerezzük be.


A lakosság pedig:

Oroszország 143,2 millió fő (2012)

USA:317 450 000 fő (2014. jan.)

EU: 506 820 764 fő (2012)

2014. júl. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
BRICs olyan erőt képvisel, amivel nem lehet szövetségre kelni. Érdekellentét miatt, európának, mint a múlt század egyik vezető központja esélye sincs bekerülni a brics-be!
2014. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Az EU és BRICS országok között kell együttműködés, de a BRICS nem Oroszországot jelenti, mégcsak Orosz dominanciát sem (Kína, India, Brazilia, Dél-Afrika elég fajsúlyos elemek). Oroszország dominanciája inkább a FÁK országok körében jellemző, de az meg inkább biztonságpolitikai, mint gazdasági együttműködés.

Az Oroszokkal és a FÁK országokkal azért nehéz az együttgondolkodás, mert ezek közül sok erősen diktatórikus, antidemokratikus, pseudo-demokratikus állam.

Mindenkivel békés-baráti kapcsolatokra és hatékony együttműködésre kell törekedni, az USA pedig nagyon fontos, sőt kulcsfontosságú partner.

2014. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!