Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Na, kedves ukránpártiak ehhez...

Na, kedves ukránpártiak ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

[link]


Az orosz szakadárok tehát nem loptak olyan eszközt, amivel lelehetett volna lőni azt a gépet.


Vállról indítható rakétavetővel pedig elvi képtelenség lelőni egy olyan magasan levő gépet.



2014. júl. 18. 12:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
#17: Más útvonalon repült? Akkor bizony jogos hogy lelőtték, hiszen így már nem utasszállító polgári gép volt, hanem a NATO kémrepülője, malájnak álcázva!
2014. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

# 21:

Én inkább úgy értettem, hogy ha van egy légitársaságom, akkor van annyi eszem is, hogy ha spórolni akarok az üzemanyagon akkor sem repülök el egy háborús övezet felett. Mert ha valami baj éri a gépet, akkor az könnyen a végét jelentheti a karrieremnek.

2014. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

#20


Miért? Mondták nekik legalább 1x?

2014. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

#21


"NATO kémrepülője"


Műholdakról már azt is tudják mikor ment ki a főmufti pisilni.

2014. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Kicsit sem furcsák az utasszállító közelében ólálkodó ukrán harci gépek a katasztrófa előtt pár perccel ugye?


[link]


Ez az egész ürügy akar lenni, hogy a NATO bevonulhasson Kelet-Ukrajnába.

2014. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
40%

#25:

Mi az hogy "ürügy akar lenni"? Ne az orosz logikáddal gondolkodjál, ti mindig úgy vonultatok be minden országba hogy valami helyi bábok hívtak, de a többség a pokolra kívánta a szovjet/orosz hadsereget. Ukrajna viszont demokratikus állam és szuverén módon dönthet arról hogy kinek a katonai segítségét kérik. Nagy különbség!

2014. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Egy másik oldalon már írtam egy hosszabb hsz-t, ezzel kapcsolatban. Ide is bemásolom, kérlek fűzzetek hozzá valamit. Kicsit zavaros, mert közben raktam össze a dolgokat, ahogy néztem a különböző külföldi oldalakat:


"Újabb dolgot találtam az interneten. Többen letöltötték az ukránok Youtube fiókjáról az eredeti hangfelvételes videót (ahol valamit magyaráztak a lelőtt gépről) és az EXIF adatok szerint a videó már 16-án kész volt.


[link]

[link]

Az eredeti videó adatai, az eredeti megosztóról:

[link]


Közben egy spanyol légi irányító twitterje szerint ukrán vadászgépek repültek az utasszállító mellet, a no-fly zone felett. Gondolom a vizsgálatból majd ki fog derülni, hogy légvédelmi fegyver, vagy vadászgép okozta a katasztrófát.

[link]

(Valószínű, hogy a fekete dobozban lévő hangfelvétel majd bizonyítja, hogy voltak-e vadászgépek, vagy sem...)


Egy másik verzió szerint a vadászgépek alacsonyabbra kényszerítettég a gépet a no-fly zone-ban és ezt észlelhette a légvédelmi rendszer is, ami egyből kilőtte a gépet ezzel a BUK rendszerrel.


A régebbi BUK rendszerhez ráadásul komoly radar is kell, egyedül nem képes működni. A szeparatistáknak pedig nincs ilyen radarjuk. Viszont ha az újabb széria van, akkor abban már beépített radar van.

Modern BUK rendszer:

[link]


Persze ezek a dolgok nincsenek alátámasztva, szóval még bármi lehet. Csak egy verzió arra, hogy mi történhetett.

Egy orosz oldalon ugyanakkor írnak arról, hogy már korábban kaptak a szakadárok egy ilyen rendszert:

[link]


Végül egy Reuters cikk:

[link]

Valamiért eltért a gép a normális útvonaltól, amit már korábban is írtam."


Ha az oroszok csinálták volna, akkor nem mondaná ezt Lavrov:

"Szergej Lavrov orosz külügyminiszter ugyanakkor leszögezte, hogy a kijevi állításokkal ellentétben Oroszországnak nem áll szándékában átvenni a fekete dobozokat. A Rosszija 24 tévécsatornának azt nyilatkozta, hogy az adatrögzítő berendezések elemzése a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) dolga, és Oroszország nem kívánja megsérteni az ilyen helyzetekre vonatkozó nemzetközi szabályokat."

2014. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Miért? Mondták nekik legalább 1x?"


Értsd már meg, hogy háborús övezetben nincs ilyen, hogy berepül egy gép és akkor felszólítjuk...

2014. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Értsd már meg, hogy háborús övezetben nincs ilyen, hogy berepül egy gép és akkor felszólítjuk..."


Ez elég érdekes, mert szinte majdnem mindenhol bevett gyakorlat még háborúban is az azonosítás. Az amcsik sem lőttek Irak felett mindenkire anno Phoenix rakétákkal 100km-ről, pedig megtehették volna...


Adott egy ismert útvonalon közlekedő működő transzponderrel a lezárt légtér felett repülő qrva nagy radarkeresztmetszetű repülő. Ezt egy normális légvédelem kb 2 perc alatt kiszűri és azonosítja még a földről. Erről a gépről mind az ukrán, mint az orosz légierőnek tudnia kellett ( gondolom azért az oroszok vizslatják rendesen az ukrán légteret). Szóval az, hogy háborús helyzetben vaktában lövünk mindenre az nettó hülyeség, ráadásul ez nem olyan háborús helyzet, ahol két légierő is összecsapna napi szinten..


" Nem olyan hülyék az oroszok, hogy egy ilyen szintű terrorakciót vigyenek véghez."

Kicsit sem. Egyszer már ledurrantottak vizuális azonosítás után egy B474-est, pedig azt kicsit nehéz RC-135-nek nézni...

2014. júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Én a három részeg (alaposan bevodkázott) orosz tiszt verzióban hiszek. Nem ellenőriztek ezek semmit, ott egy repülő, több ukrán katonai gépet már lelőttünk, ez se más eset. Utána felteszik a Twitterre a diadal jelentést! És csúnyán káromkodnak, amikor kiderül, utasszállítót lőttek le. Orosz tisztek, orosz fegyverzet a szakadárok mellett! Szuverén országban ilyesminek nincs helye.
2014. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!