Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarországon lesz valaha...

Magyarországon lesz valaha olyasmi a vidék, mint Ausztriában?

Figyelt kérdés

Élnek rokonok Ausztriában, egy 1100 fős faluban laknak.

Vettem ki szabadságot és pár napig náluk nyaraltam, kiskoromban is sok időt töltöttem ott.


Az a falu, a fejlettségét tekintve szinte már város.Van ott egy nagy Spar üzlet, akkora, mint Magyarországon a városokban, a szomszéd faluba bicikliút vezet, ahol még egy kisebb uszoda is van.

A faluban minden középület, a templomtól kezdve a buszmegállókig minden felújított, mintha új lenne, az utak frissen aszfaltozottak.

Maga a falu zaj védett, tehát nem hallatszik a kamionok meg a többi autó zaja.


A tömegközlekedés is kiváló, nagyon sűrűn járnak buszok és mind klimatizált.


A másik a biztonság, ott nincsen ám mindenféle terrorizáló, lopós kisebbség.

Az emberek a házakat, kocsikat sem zárják, ha elmennek valahova.

Este is totál nyugodtan sétálhattam.Teljesen biztonságban éreztem magam.


Én ugyan városi vagyok, Nyugat-Magyarországon élek, de egy ilyen faluba sokkal szívesebben laknék.



2014. júl. 13. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Remélhetőleg idővel itt Magyarországon is ilyenek lesznek a vidéki települések.

A szocializmus szinte csak munkavállalókat nevelt, ahogy a jelenlegi oktatási rendszer is. Ebből következik, hogy idehaza falun is munkavállalásból akarnak megélni az emberek. Ahhoz pedig munkaadó is kellene. Ami a nagyvárosokban van leginkább, főleg a külföldi befektetők által. A falusi lakosság többsége is a városokba jár dolgozni és nem a saját falvát, nem a saját gazdaságát gazdagítja.

Ott ahol nyaraltá Ausztriában, valószínű a falusi lakosság nagy részének otthon van a munkahelye a saját tulajdonában. Hasonlítsd csak össze egy magyar faluval. Itt az emberek szinte elfelejtettek önmaguknak, a családjuknak, településüknek dolgozni, és rohannak a multikat gazdagítani.

2014. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.

Ez így van.


A faluban sokaknak helyben van munkahelye, többen vállalkozók, ugyanúgy jelen vannak a cégek, mint Magyarországon egy városban.


Jók a szoláltatások.

2014. júl. 13. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Nemrég valaki itt Nagypálit emlegette, mint hazai mintafalu.


Az EU-ban, ha lassan is, de csökkenni fognak a különbségek a határok eltűnésével. A gazdasági fejlődés áthat Nyugat-Magyarországra és előbb-utóbb Burgenlandban is megjelenik a "terrorizáló, lopós kisebbség".

2014. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

"...és előbb-utóbb Burgenlandban is megjelenik a "terrorizáló, lopós kisebbség"

Már megjelent náluk. Átjárnak "lomtalanítani". A szót azért tettem idézőjelbe, mert nem lomtalanítani járnak át, hanem az utcán hagyott fűnyírókat, bicikliket pakolják utánfutóra és itthon meg eladják mint lomtalanításból származó cuccot. Ami nincs lebetonozva azt viszik, akár traktort is.

2014. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, nagy nálunk a főváros vízfejűsége pl., de a feljebb említett téma is érdekes, közrejátszik.


Nem véletlenül vannak nagy, magas kerítések húzva, csak ott nincs ahol nem telt rá!

2014. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd akkor, amikor Magyarország lakosságát osztrákok fogják alkotni.
2014. júl. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-osnál a pont. Meg arról a vidékről beszélünk ha se munka, se semmi nincs? Ahonnan tömegével jönnek a fiatalok nyugatra?

A magyar vidék inkább az oroszhoz fog hasonlítani...mondjuk lehet sokan örülnek majd, hiszen imádják Oroszországot...

2014. júl. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!