Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Székelyföld elérheti valaha,...

Székelyföld elérheti valaha, hogy ne mint autonóm tartomány, hanem mint társult állam legyen Románia része?

Figyelt kérdés
Olyan lenne mint mondjuk Hongkong Kínának, és akkor pl.: lenne önálló székely csapat az olimpián Székelyföld, Románia néven (mint Hongkong, Kína vagy Makaó, Kína, stb.)
2014. júl. 1. 21:03
 1/4 anonim válasza:
Azt gondolom,ezt egyetlen székely sem szeretni,nem hiába harcolnak az autonómiáért.
2014. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem lennék Romániával társult állam. Bár nem élek, ott nem tudom milyen a viszonyuk egymással, de amit még anno (és néhol sajnos jelenleg) is leművelnek a székelyekkel a románok az elképesztő!

Székelyföld Románia közepén található. Nem egy városról van szó, mint Hong Kong esetében. Ez egy nagyobb ráadásul viszonylag értékesebb terület! (Más dolog, hogy nem jól, vagy egyáltalán nem használják ki.)

Már csak ezért sem érdeke Romániának az autonóm tartomány illetve a társult állam. Jónak jó lenne az önállóság bizonyos mértékben, de nekem úgy tűnik sqajnos, hogy nem lesz belőle semmi. A románok nem akarják az EU meg finoman szólva is tojik az egészre........

2014. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem.Székelyföld, és a székely autonómia-törekvések hívei (köztük én), nem is szeretnék ezt.Egyelőre autonómiáról beszélnek egyesek, de még az is igen távolinak tűnik.

Vannak, akik függetlenségről álmodoznak, de az igen valószerűtlen napjainkban.

2014. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

A kérdés még mindig rosz.


Ez nem magyar-román kérdés, hanem a globális hatalom viszonya a kis nemzetállamokhoz.


Románia nagyon jó úton van affelé, hogy rájöjjön, hogy Erdélyt NEM jutalmul kapták, hanem hogy a Kárpát régió nem maradjon egységes, és az életképtelen kis államok egymással legyenek elfoglalva, és ne vegyék észre, hogy mindannyiukat a globális hatalom vérezteti.


A románok is érzik, hogy ha hagyják, őket is padlóra küldi az EU-nak nevezett gyarmatbirodalom, és ennek egyetlen ellenszere van: Egy egységes Kárpát Régió.

Végülis lehet a problémának egy egészséges megoldása, de ehhez nekünk is meg kell tenni a most még lehetetlennek tűnő lépést : Testvérként tekinteni a környező országok népeire. Mintahogy azok is... 1000 évig azok voltak.

Ha nem sikerül, Trianon örök átok marad a nyakunkon, mert a garancia, ami ezt a rendszert életben tartja az a gyűlölet.

2014. dec. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!