Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehetséges, hogy Izrael...

Lehetséges, hogy Izrael szándékosan gerjeszti a feszültséget, hogy ismét birtokba vehesse a Gázai övezetet?

Figyelt kérdés

Ha azokkal van baja akik a rakétákat kilövik miért nem azokra mér úgynevezett légicsapást akik a rakétákat kilövik? Ha a Hamasz aktivistáival van baja akkor miért kell lebombázni a családjukat is? Nem lehet, hogy pont ezekre a semmi katonai jelentőséggel nem járó rakétatámadásokra van szüksége, hogy a világ előtt igazolhassa a katonai és terrorista akcióit?

Mi lenne ha Európában egy bűnöző házára bombát dobnának megölve a családtagjait is?



2014. júl. 10. 15:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Ja, amúgy meg, ha az araboknak olyan qrvafontos volt a "Palesztin Állam" hogy nem tudták megalapítani 1949 és 1967"

A palesztinoknak volt államuk britt fennhatóság alatt. Amikor a brittek 1948-ban kivonultak Két állam kellett volna megalakuljon, tulajdonképpen Palesztina területéből kellett volna egy részt a zsidók számára biztosítani. A zsidók jóvoltából lettek a palesztinok megszállt területen. Miről is beszélünk? A palesztinok fenntartják maguknak a jogot, hogy a megszállt területeik ellen rakétákat lőjenek ki. Hogy azóta a megszállt területeket benépesítették zsidó telepekkel az már történelem. Gondolom tudták mit csinálnak amikor mások földjét elvették.

2014. júl. 11. 18:47
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

"Amikor a brittek 1948-ban kivonultak Két állam kellett volna megalakuljon, tulajdonképpen Palesztina területéből kellett volna egy részt a zsidók számára biztosítani. A zsidók jóvoltából lettek a palesztinok megszállt területen."


Ordít a járatlanságod a témában.


Azt ugye tudod, hogy az egykori brit mandátumterület körülbelül Izrael maximális kiterjedésének potom 550%-a a római kori kiterjedése amire hivatkoznak csak cirka 1550%-a volt (a maradék 1000% Szíria fedőnéven meg francia):

[link]

[link]


A többiről meg egy kis extra olvasnivaló:


Összefoglaló:

[link]


Részletesebb:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A modern konfliktusokról néhány szó:

[link]

[link]

[link]

[link]


Kivonatosan:

[link]


Bőségesen le van hivatkozva forrással, van számos hivatkozás más szócikkekre is, szóval a hitelességét megkérdőjelező állításokkal nem fogok semmit sem kezdeni. A hasraütés-szerűen vagy a körhivatkozással készült politikai kampányvideóknál és cikkeknél jobb legalábbis.


Azonkívül meglehetősen átlátható és közérthető cikkek vagy az ENSZ fiókszervezetei vagy független civilszervezetek jelentéseihez képest.

2014. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Azt hiszem te teljesen mellébeszélsz. Nyilvánvaló, hogy brit fennhatóság alatt nem csak Palesztina volt. Én csak Palesztinát említettem. Beteszel nekem ide százalékokat, hogy mennyi területet uraltak az angolok Palesztinához képest. Ennek a válaszomhoz vagy a kérdéshez van valami köze? Nem is arra válaszoltál amit mondtam. Ehelyett belinkelsz nekem atlantista szellemű oldalakat. Van köztük sok igazság de erősen részrehajlóak. Belinkelnék neked egy-két dolgot én is csak attól tartok, hogy tiltani fognak. Csak kizárólag a mostani eseményekről, hogy lássad mit jelent valójában az úgynevezett légicsapás és melyek a következményeik. Vagy valójában mit jelent az úgynevezett Hámász célpont elleni csapás.

A nyugati szellemű médiában ilyen felvételeket nem fogsz találni azért van olyan független média is (nem arab) amely bemutatja az eseményeket még akkor is ha izraeli katonák szétzúzzák a székházukat.

Ezzel befejeztem. Egy kérdésre kerestem választ, nem kívánok értelmetlen vitákba keveredni.

2014. júl. 11. 19:28
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

Én is örültem, de az ilyesfajta részlehajlást mégse hagyhatom szó nélkül.


"Azt hiszem te teljesen mellébeszélsz. Nyilvánvaló, hogy brit fennhatóság alatt nem csak Palesztina volt. "


:D


Megtippelnéd nekem hogy hány Palestina nevezetű brit mandátumterület létezhetett egy időben? Ha kevesebb mint kettő, akkor igazam van, ezt jobb ha feldolgozod.


Nem kell fáradnod az "objektív" bemondásra és a tetszőleges képcserélgetésre alapozott (Végül is sivatag és hulla is van rajtuk, kell több illusztrációnak?) hiteles hírforrásokkal, részesülünk abban a szerencsében hogy naponta többször is traktálnak vele az önjelölt tényfeltárók.


De ha ragaszkodsz hozzá a forráskritikai alaptételeket átismételjük, akkor nem zárkózom el előle. De ha egy kávéház romjai fölött akarsz népirtást vizionálni arról is leszoktathatlak. Ingyen és bérmentve.


Mindenesetre örvendtem a szerencsének.


U.I: Gratulálok a gyorsolvasói tehetségedhez, alig félmillió karakter negyed óra alatt az nem semmi! De remélem nem baj majd ha belekérdezek.

2014. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%

"A palesztinoknak volt államuk britt fennhatóság alatt."


Persze, meg is van, akkor úgy nevezték: "Hasemita Jordán Királyság", ma egyszerûen "Jordán Királyság"


"Amikor a brittek 1948-ban kivonultak Két állam kellett volna megalakuljon"


Így igaz. Egy Arab ( hangsúlyozom: az ENSz határozat ARAB államot ír, nem "paesztint" ), és egy Zsidó Állam.

1. A "Mandátumot" be kell fejezni miél hamarabb, de legkésôbb 1948. aug. 1-ig.

2. A Mandátum fegyveres erejét fokozatosan ki kell vonni, a teljes kivonást be kell fejezni miél hamarabb, de legkésôbb 1948. aug. 1-ig.

Minél elôbb megkezdeni, de legkésôbb 1948. feb 1.

3. Független Arab és Zsidó állam és egy Különleges Nemzközi Jerusalem Regime fog létrejönni a fegyveres erôk kivonulása után két hónapon belül de semmiképp sem késôbb, mint 1948. okt. 1.[/i]

"3. Independent Arab and Jewish States and the Special International Regime for the City of Jerusalem, set forth in part III of this plan, shall come into existence in Palestine two months after the evacuation of the armed forces of the mandatory Power has been completed but in any case not later than 1 October 1948. The boundaries of the Arab State, the Jewish State, and the City of Jerusalem shall be as described in parts II and III below."

A/RES/181(II)(A+B) 29 November 1947. - [link] hivatalos: [link]


A Zsidó Állam ki is kiáltották, aláírták a Függetlenségi Nyilatkozatot. USA de facto elismerte azonna, szu de facto és de iure másnap, azután a többi állam sorban, az arabok, muszlim országok kivételévl, illetve ez alól kivétel Irá, mely idõben harmadikként ismerte el de facto és de iure.

Arab Államalapítása helyett a Függetlenségi Nyilatkozat aláírásának másnapján öt arab hadsereg nyomult be Izraelbe. ( Egyiptom, Iraq, Jordánia, Libanon, Szíria ).


Errõl az 1948-49 -es ENSz évkönyv így ír:


"Az Egyesült Nemzetek Különleges Palesztina Bizottságát sajnos megakadályozta a határozat végrehajtásában a tény, hogy azon a napon, amikor a brit mandátum Palesztinában véget ért, Egyiptom, Transzjordánia, Szíria és Libanon fegyeres erõszakot alkalmazott Palesztinában.

...

A külföldi csapatok visszavonásának kérdésében kijelentették, hogy a külföldi csapatok és katonai személyzet, amely betört az országba, felelõsek a jelenlegi rendzavarásokért és a lakosság szenvedéséért. Sõt, a külföldi csapatok jelenléte akadályozta a közgyûlés céljának elérését, a béke helyreállítását."

( [link] Onnan, hogy "These representatives said that the Mediator's proposal for ..." )


Igaz, ezeket hazavágták, de Judea és Somron ( "Nyugati Part", egy idõben Ciszjordániának csúfolták ) jordániai, Gáza egyiptomi megszállás alatt maradt.


Egyiptom továbbra sem nyughatott, 1951 -tõl Izraelbõl érkezõ, vagy oda tartó hajók elõtt lezárva tartotta a Szuezi Csatornát, '56 -ban még a Tirán Szorost is lezárta és nagyméretû csapatösszevonásokat hajtott végre a Szinaj félszigeten.

Hiába szólította fel az ENSz Egyiptomot a hajózás szabadságáanak biztosítására.

Ezért Izrael volt kénytelen érvényt szerezni az ENSz felszólításának. Megszállta a Szinaj fsz-t, de nemsokára VISSZAADTA, mert NEM AKART TERÜLETET SZEREZNI, csak hajózni és békében élni.


Egyiptom nem tanult, '67-ben ismét lezárta a Tirán Szorost, ismét nagyméretû csapatösszevonásokat hajtott végre a Szinaj félszigeten, az ENSz ismét hiába szólította fel az ENSz Egyiptomot a hajózás szabadságáanak biztosítására, az ENSz fõtitkár hiába figyelmeztette szemelyesen Nasszer egyiptomi elnököt, hogy a tengeri blokádot Izrael "casus bellinek" fogja tekinteni és joggal.

Sõt, kirúgta az ENSz békefentartókat Gázából és a Szinajról. Eközben Szíria el akarta terelni a Banias folyót, mely a Jordánt táplálja, ezzel lehetetlenné tete volna Izrael vízellátását.

Ismét Izrael volt kénytelen érvény szerezni az ENSz felszólításának. A hatnapos háború harmadik napján, amikor az egyiptomi hadsereg már sszeomlott, Nasszer rávatte Jordániát, hogy az - megszegve ígéretét - szálljon be a háborúba.

Eredmény: Gáza felszabadítása az egyiptomi megszállás alól, Juda és Somron, valamint Jeruzsálem felszabadítása a jordániai megszállás alól, Golan és Szináj félsziget izraeli megszállása.

Megjegyzem: az alatt a 18 év alatt, amíg Jeruzsálem jordániai megszállás alatt volt, zsidó nem mehetett a Nyugati Falhoz imádkozni.


Egyiptomes Szíria ebbõl se tanultak, '73 -ban ismét háborút kezdtek, Izrael ismét hazavágta õket.


Ennek ellenére néhány év múlva megint VISSZAADTA a Szinájt, mert NEM AKART TERÜLETET SZEREZNI, csak békében élni és sikerült békeszerzõdést aláírni Egyiptommal és Jordániával.

A Golant nem adták vissza Szíriának, mert amikor az Szíriáé volt, onnan folyton lõtték az izraeli földmûveseket, halászokat.


Mellesleg eredetileg, 1917 -ben, de még 1920 -ban is arról volt szó, hogy az egész Palesztinai Brit Mandátumterület Izrael lesz, persze tiszteletben kell tartania a már ott élõk jogait. Csakhogy az arabok azt mondták a nyugatnak, ha olaj kell, akkor legyen Hasemita Királyság. Hát ezért lett, így Izraelnek az eredetileg ígért terület nem egész negyede mardat.

De az araboknak még ez sem volt elég, még annak is akarták, majdnem a negyedét, a zsidók abba is belementek a béke kedvéért, így alakult ki a '47-es felosztási terv. Mint azóta tudjuk, az araboknak még az sem volt elég. Nekik csak az elég, ha felszámolják Izrael Államot.


Mint látható, nem a zsidók jóvoltából lettek a palesztinok megszállt területen, hanem arab államok jóvoltából.

Mint látható, kedves kérdezõ, valóban ordít a járatlanságod a témában. De remélem, segíthettem. :)

2014. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

Ismétlem, mint elõzõ válaszomból látható, Izrael SOHA NEM törekedett területszerzésre csakis BÉKÉRE.

+++

"Az a baj", hogy némelyek nem tudnak, talán nem is akarnak szabadulni az értelmetlen gyûlölkdéstõl, kényszert éreznek hazug rágalmazásra, miközben szinte semmi ismerettel nem rendelkeznek, de nem is akarnak.

Ha egy - fõként uszítással foglalkozó - portál cikkének címében az van, hogy "mészárlás", akkor hiába derül ki az ellenkezõje a tartalomból, csak hajtogatja, hogy "mészárlás".

"jelenlegi offenzivákkra pont azért van szükség"

mert végre rendet kell csinálni. A hamasz elrabolt és megyilklt 3 gyereket, június 15 - július6 több, mit 160 rakétát lõtt Izraelre, kifejezetten civil területekre, Izrael békés lakosságát állandó rettegésben akarja tartani. Hogy a "Vaskupola" többet semlegesített, az nem menti a gengsztereket. A rakéták házakat romboltak le, károkat okztak több gyárban, több sérülést okoztak. Emellett több terrormerényletet kíséreltek meg. Az sem mentség, hogy haláloeset nem volt, nem a gengsztereken múlt.

Ennek véget kell vetni, az állam lakossága többek között azért fizeti az adót, hogy az állam védje meg. Ez törénik. Amikor a hamasz nem lõtt rakétákat, nem hajtott végre terrorcselekményeket, akkor az Izraeli Honvédség nem támadta Gázát.

Izrael KIZÁRÓLAG katonai célpontokat támad: fegyvergyárakat, rakétakilövõket, terroralgutakat, gengsztervezéreket - olykor ezeknek házait, ha hiába várják, hogy házon kívül elõforduljon, na ezek a "lakóházak" - valojában terrorista fõhadiszállások.

A hamasz, ahelyett, hogy észretérne, kedd óta a cikk szerint 689 rakétát lõtt Izraelre. A cik lezárásáig, Szombat, júli. 12 15:55-ig, a szám azóta 783 -ra emelkedett. Ezek közül kb 143 at a védelmi rendszer leszedett.

A cikk szerint az izraeli válszcsapások CSAK SZOMBATON 68 rakétakilövő-állást és 18 fegyverraktárt semmisített meg.

A cikk szerint a gázai halottak száma 127, a sebesülteké 940. A hamasz szerint az áldozatok kétharmada civil, ezt Izrael vitatja, én is. A fegyveres pólóban is fegyveres és nem békés civil az sem, aki csak cipeli a kilövésre szánt rakétát. Azt se feledjük, hogy Gázában a gyerekeket már 10 évestõl oktatják fegyverhasználatra. Szóval szvsz az arány sajnos valószínû ont fordítva: az áldozatok kétharmada fegyveres. Egyébként a 2008 dec-2009 jan össszecsapás ádozatainak ezt az arányát akkor a hamasz is elismerte.

Ehhez jegyezzük meg, hogy tény: 27 Gázából kilõtt rakéta Gázában esett le és robbant föl. Néhány halálesetet, sérülést ezek is okozhattak, kivált, mivel a hamasz a kilövõket lakóházak mellett néha a házban telepíti.

Egy hamasz rakéta júl 12-én szombaton az UNRWA ( ENSz segélyszervezet ) raktárára esett és tüzet okzott. [link] Ha lehet, ezeket azért ne Izrae számlájára tessék írni.

Az elkerülhetetlennél több civil áldozat azért van, mer a hamasz "élõpajzsnak" használja a gázai civileket: [link] [link]

Itt olvasható,videon látható, hogyan igyekszik elkerülni az Izraeli Légierõ, hogy civil áldozatok legyenek ( pinpoint = pontos célbombázás ) : [link]

2014. júl. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen. Sőt, úgy tudom, ők is pénzelik a Hamaszt.

„Zárjátok börtönbe az 50 leggazdagabb zsidót, és nem lesznek többé háborúk!” /Henry Ford/

2014. júl. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!