Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mik az elsődleges okai annak,...

Mik az elsődleges okai annak, hogy sokan manapság arra spekulálnak, hogy az USA elveszítheti nagyhatalmi státusát, befolyását az elkövetkező 10-15 évben?

Figyelt kérdés
Elképzelhetőnek tartjátok, hogy egy-két évtized múltán Kína és Oroszország válik a világ két vezető gazdasági-politikai-katonai hatalmává? És mi lesz Izraellel, ha az USA "felmondja a szolgálatot"?
2014. júl. 6. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyhatalmi státusát semmiképp sem. De jelenleg az USA az egyetlen szuperhatalom a földön, és ezt a státust egész biztosan el fogja veszíteni. Oroszország csak egy nagy és fontos ország, mint Franciaország, India, Kanada vagy Brazília. A világ vezető hatalma nem lehet Oroszország, legalábbis belátható időn belül biztosan nem.

Viszont Kínában nagyon gyors a fejlődés. Olcsó munkaerő és high-tech egy helyen. Gazdag vállalkozói réteg és az egész világra kiterjedő felvevőpiac. Kína már a világ második hatalma, és a közeljövőben simán lehet az első. Persze ettől még az USA nem lesz gyengébb, csak arányaiban nézve. És azért figyelembe kell venni azt is, hogy a világ majdnem minden országa inkább állna az USA mellé, mint Kína mellé. Izraellel meg nem lesz semmi. Kínát nem érdekli Izrael.

2014. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Oroszország gazdaságilag ott van, hogy még a németek is lekörözik, hát akkor még az egész EU, USA, Kína.

Kína viszont már lehet méltó versenytársa az USA-nak, de még ahhoz is évtizedek kellenek. Kínával az a probléma, hogy nincsen számottevő belső fogyasztása, ami gazdaságilag elég sérülékennyé és kiszolgáltatottá teszi.

2014. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Kína nekiállna keménykedni, búcsút inthetne a munkáknak és a lufi, ami eddig egész jól megvolt egyből kipukkanna. Egyáltalán nem áll erős lábakon a gazdaságuk, csak abból tudnak ilyen szinten jól teljesíteni, hogy minden boldog-boldogtalan náluk gyártat. Amint vége ennek, nekik is annyi.


Ilyen szempontból az oroszok és az amerikaiak sokkal biztosabban állnak a lábukon. Nem annyira érzékeny a gazdaságuk.

2014. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Oroszországnak még sokat kell ahhoz fejlődnie.


Kína viszont egész biztos, hogy lekörözi az Egyesült Államokat, gazdasági, katonai értelemben is.


A kínai hadipari innovációktól , fejlesztésektől, amik a múltkor nyilvánosságra kerültek, már attól elkezdtek rettegni az amerikaiak.


Mellesleg ez a természet rendje, egy birodalom sincsen örökre a csúcson, van aranykor és van hanyatlás.

2014. júl. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kürasszír ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak.


Az USA egyébként valószínűleg 25-35 évvel hamarább fogja elveszíteni a gazdasági vezető szerepét Kínával szemben, mint a katonait. Az is tény, hogy sokkal jobbak a szövetségkötési lehetőségei, mint Kínának.


Arra azért ne számítsunk, hogy az USA ripsz-ropsz összeomlik. ez teljesen irreális, csak egy lassú hanyatlásnak van realitása, de ez sem biztos.

2014. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Oroszország semmiképp, de Kína is csak lehetőség. Én egyáltalán nem vennék rá mérget. Akármennyire kizsákmányolónak és hasonlónak tartják az USA-t, de Kína fejlődésének a motorja a kezdetektől fogva az, hogy kizsákmányolja az ott élő egymilliárd kínait. Figyelembe véve, hogy Kínában milyen népességszabályozási politikát folytatnak, reális rá az esély, hogy az emelkedő pálya hamar a visszájára fordul.
2014. júl. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kínában növekszik az életszínvonal.


Rengeteg az innovációs beruházás, látszik, hogy ők sem örökké az olcsó munkaerő országa szeretnének lenni.


Már vannak jó kínai cégek, melyeknek a termékeik felveszik a versenyt minőségben, árban is a nagy világmárkákkal.


A másik dolog az, hogy a kínaiak sorra vásárolnak fel nagy amerikai, európai cégeket.

Előbb-utóbb a politikát is befolyásolni tudják majd így.

2014. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

USÁ-val kapcsolatban én még arra gondoltam, hogy ijesztő számban sokasodnak a spanyol nyelvű, általában szegényebb réteghez tartozó lakosok, meg - valamivel lassabb ütemben, de a fekete lakosság is, akik sok helyen szintúgy nem épp a felsőbb osztályok tagjai. Ez hosszútávon esetleg komolyabb problémákat szülhet ott is... Pl. 2030-ra állítólag az USA harmada spanyol nyelvű lesz, most kb. 16-17%.


Az oroszokkal kapcsolatban pedig igazából nem nagyon tudunk sokat, legalábbis én így vélem, ha másokkal beszélek a témáról. Némiképp úgy érzem, hogy most is az van mint '41-ben, az emberek hajlamosak alulbecsülni Putyin Oroszországának a képességeit. (?) Jó, azt elismerem, hogy az USA hadiiparához képest bizonyosan el vannak maradva, de amilyen nyersanyagmennyiséggel rendelkeznek, elég jelentős befolyásuk van jelenleg is. S most hallottam, hogy Putyin Ázsia fele akar "terjeszkedni", újabb gázvezetékeket lefektetni, kiküszöbölendő egy esetleges szakítást az EU országaival. + Attól még, hogy a nép életszínvonala ott van, ahol, elég jelentős számú cég telepedett le Oroszországban az elmúlt évtizedben.

2014. júl. 6. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!