A nyugat tényleg azt hiszi, hogy az oroszokat megtörik a gazdasági szankciókkal akik majd magukra hagyják a nemzettársaikat és kivonulnak a Krím félszigetről?
A krími affért már elkönyvelték járulékos veszteségnek, itt már csak arra ment ki a játék hogy a keleti és déli régiók ellen ne szponzoráljanak békés forradalmakat.
Amúgy az amúgy sem épp szilárd lábakon álló orosz gazdasági rendszer már ezektől a szócsatáktól már eleve kissé megzuhant:
Egy szájbarágósabb cikk erről:
Mint láthatjuk az EU még emeli tétet, ugyanis a mostani szankciók és a befektetők békepártisága (ki szereti háborúban a civil tőkéjét kockáztatni) semmibe nem kerültek neki:
És ezen felül tényleg sikerült Putyint hátrálásra kényszeríteni:
Oroszországnak nem nagyon vannak gazdasági lapok a kezében. Az exportbeszüntetés azon kívül, hogy a világ két vezető gazdasága kissé zsebébe nyúl, több éve tartó energiaár csökkentés után, az "belefér". Najó egyes országok számára (többek között számunkra is) nagyon kellemetlen lenne többnek kevésbé, de még a bolgárok is a földi paradicsomban érezhetik magukat orosz barátainkhoz képest.
A franciák meg kénytelenek lesznek majd a közel-keletiekre vagy az afrikaiakra rásózni a fegyvereiket.
Viszont az oroszok drágalátos nemzeti bajnoka a GDP cirka 7-8%-át adó Gazprom (ezt egy bő tízesre kerekítik ki a csatolt részei) ki főleg az európai exportból él csődbe menne, az orosz állam bukná mint többségi tulajdonos a valutabevételének cirka egyharmadát, de ha a zsebébe nyúl és kimenti akkor is csak az olajbevétel kiesésese miatt a szükséges valuta 10%-al lesz kevesebb és három százalékot zúg vissza a GDP és már ez is megrengetné az orosz költségvetést, ja és az ebből keresztbe finanszírozott nehézipart.
A valutahiány az orosz gazdaságban pedig az alapvető műszaki és fogyasztási cikkek behozatalát teheti nehézzé, amit a nép meg a versenyszektor sem szokott igazán komálni. A jegybanki közbeavatkozás a valutatartalékok előráncigálásával meg a rubeljeit tépheti szét mindenki. A költségvetési problémákról nem is beszélve. Ja és megugrana már a fentebb említett vállalatok golyózásával az orosz munkanélküliség is, de ez már tényleg csak részletkérdés.
Úgy 2022-ig nem adják fel a pozíciót az oroszok, amíg a részleges kínai megállapodásból nem lesz ténylegesen kész gázvezeték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!