Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy idő után minden unió,...

Egy idő után minden unió, szövetség szétesett a történelemben. Az EU is? Mennyi időt jósoltok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 12:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
és mi lesz vajon az a konkrét esemény ami ezt kiváltaná?
2010. jan. 5. 12:58
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem esett szét minden szövetség, ott van az USA, NATO...

Kiváltó ok az EU esetleges széteséséhez -szvsz- az lehet, ha egy országot akarnak Európában, úgy mint az USA. Mindemellett a kultúrákat össze(el?)mosni. Tudod, globalizáció...

2010. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Amíg az Unió jelentősebb tagjai (Nagy-Britannia, Franciaország és Németország, vagy ezek közül legalább kettő), előnyösnek ítélik a szövetséget, addig biztosan fennmarad.


Azért van rá szükség, hogy Európa megőrizhesse helyét a világ nagyhatalmainak sorában, és erre egymaga egyik európai ország sem lenne már képes.

Ezért az Unió szétesése jelen pillanatban azt jelentené, hogy Európát kihúzhatnánk a világ alakító tényezői közül.


Tehát amíg a világ helyzete hasonlóan többpólusú, és a fejlődő országok ilyen ütemben zárkóznak fel, szükségünk van a föderációra.


Amit egyik előttem válaszoló írt a szétesés esetleges előzményeként, hogy az Európai Egyesül Államok terve esetleg riasztó lehet a tagok számára, arra azt kell hogy mondjam, ez nem igaz. Az EU-nak az nem titkolt célja, hogy létrehozzon egy úgymond "ESA"-t. Persze nagyon sok idő kell hozzá, valószínűleg nem a mi életünkben fog megtörténni, de ha az Unió kibírja még pár évtizedig, óhatatlanul be fog következni.


Sokkal nehezebb lesz létrehozni, mint anno az USA-t, hisz rengeteg nyelvű és kultúrájú országról van szó, belső feszültségekkel, ám ezt az idő valószínűleg megoldja.

A kultúránk egyre jobban közeledik egymáshoz, a lakosság egyre nagyobb és nagyobb százaléka beszél angolul.


Szóval én azt jósolnám, hogyha az EU még kibírja egy kicsit, alakít a rendszerén, csiszolódik, akkor utána nagyon sokáig, akár több száz évig is képes lehet jelentős tényező maradni, persze ha reális politikát folytat. Viszont ha a közeljövőben belebuknak a szerencsétlenkedésbe, és mondjuk London a kilépéssel fenyeget, lehet, hogy összeomlik, ám úgy gondolom akkor sem térnének vissza a nemzetállamok, inkább egy nyugati (alapító tagok plusz a 2004 előtt csatlakozottak) és egy keleti (2004-esek, 2007-esek és Horvátország) szövetség jönne létre.


T

2010. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Az EU nem esett szét. Ha a Római Birodalomra, a Szovjetúnióra meg Jugoszláviára gondolsz, az a lényeges különbség megvolt, hogy egyik sem demokratikus úton, a részt vevők szabad akaratából keletkezett, szemben az EU-val.


Szerintem a következő évtizedekben nem fog szétesni. A jövő nem az elszigetelt, egymással farkasszemet néző nemzetekről fog szólni. Legalábbis a fejlett világban nem.

2010. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Igen, nem rövidtávú lenne az "usásodás" szerintem sem. De valóban, ha a média így halad tovább, hamarosan elérhetik. Kérdés, hogy kell-e ez nekünk. Szerintem nem.
2010. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

"egyik sem demokratikus úton, a részt vevők szabad akaratából keletkezett, szemben az EU-val."


Számomra pl ez a lisszaboni szerződék nem túl demokratikus. Addig szavaztatjuk az íreket, míg egyszer igenre szavaznak? Csehek kedvéért a Benes dekrétumot nem piszkáljuk?

2010. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Csehek kedvéért a Benes dekrétumot nem piszkáljuk"


Szó nincs ilyenről. Csehország egy szóbeli ígéretet kapott, hogy a legközelebbi szerződésbe (ami valószínűleg Horvátország csatlakozása lesz) belefoglalnak majd egy kitételt amely mentesíti Csehországot az alapvető emberi jogok chartája alól. Ugyan ezt megkapta Nagy-Britannia és Lengyelország is. Semmi köze a Benes-dekrétumokhoz, ez csak Klaus mániája volt.


Egyébként már több ország, például Magyarországon a Fidesz is jelezte, hogy ha ők lesznek hatalmon a szavazásnál, nem fogják azt megszavazni.


Klaust nagyon durván legyőzték ebben a diplomácia háborúban.


T

2010. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Addig szavaztatjuk az íreket, míg egyszer igenre szavaznak?"


Az írek maguk szavaztak az igenre, senki sem kényszerített őket, másodjára is mondhattak volna nemet, és akkor elfelejthették volna a Lisszaboni szerződést.


T

2010. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vagy inkább lett volna egy harmadik szavazás is. Közben meg megy a kampányolás az igenek mellett.
2010. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

És azt demokratikusnak tartod, hogy ötmillió ember dönt 495 millió sorsáról?


T

2010. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!