Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a külföldi tulajdonú cégek...

Ha a külföldi tulajdonú cégek magyar tulajdonban lennének, akkor pontosan mi változna?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 03:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Például ha az Eon áramszolgáltató ismét állami tulajdonban lenne, akkor a profitból az állam gazdagodna, vagyis mi állampolgárok is. Tehát abból iskolák, járdák, kórházak épülhetnének. De így külföldi magánszemélyek vesznek belőle luxusjachtokat, építenek belőle palotákat. Nem mindegy.
2014. jún. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Magáncégekre gondoltam, tehát pl ha magyar állampolgároké lennének azok a cégek amiknek most német állompolgárok a tulajdonosai, akkor a profit Magyarország GDP-jét erősítené, így viszont Németországét, vagy hogy megy ez?
2014. jún. 18. 03:49
 3/18 A kérdező kommentje:
van arról valahol lista, hogy a magyarországi cégek és termőföldek kb hány százaléka van külföldi tulajdonban?
2014. jún. 18. 03:51
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Az lenne, hogy akkor egy másik magyar dolgoztatna rabszolgaként és nem egy külföldi.
2014. jún. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Helyreállna a rend.
2014. jún. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Magáncégekre gondoltam, tehát pl ha magyar állampolgároké lennének azok a cégek amiknek most német állompolgárok a tulajdonosai, akkor a profit Magyarország GDP-jét erősítené, így viszont Németországét, vagy hogy megy ez?"


Úgy megy ez, hogy amelyik magyar összeszed pár száz milliót vagy esetleg akár milliárdot, tízmilliárdot (ez is sokszor megesik), az rárakja az egészet offshore számlákra és már megint ugyanott tartunk, mint ha külföldié lenne a cég.


Persze lehet álmodozni, hogy Orbán Viktor és hű harcostársai megmentenek minket, de ezzel csak önmagadat vered át.

Attól még nem lesz jobb a magyar társadalomnak, ha sima korbács helyett piros-fehér-zöld, nagynemzeti korbáccsal csapkodják szét a hátukat, szóval nem kéne ennek ennyire vigyorogni, mert ugyanúgy csurom vér és sebes leszel.

2014. jún. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már kipróbáltuk a szocializmusban, és nem működött.

A cégeknek a nyereségből kell a szükséges karbantartásokat, fejlesztéseket fedezni. Ha nincs elég nyereség, akkor az államnak kell erre fedezetet biztosítania.

Ahogyan jelenleg a BKV és a Máv esetében is van.

A nagy rezsicsökkentésnek köszönhetően már ma is van olyan település, ahol nincs kéményseprés, vagy szemét szállítás. Ez kinek jó?

2014. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%
Ha a cégek magyar kézbe kerülnének vissza, akkor a magyar dolgoztatna magyart. A megtermelt haszon magyar kézben maradna, ami jó esetben magyar földön lenne befektetve. Ennyi az egész, ez lenne a normális.
2014. jún. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted Orbán papa vagy a Közgép nyugati béreket fizet a melósainak? A hasznot itt fektetik be az országban?

Nem változna semmi.

2014. jún. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

Nem kormányzati szempontból semmi különbség sincs a kettő dolog között.


Bármelyik multinacionális vagy transznacionális cég befektetési szempontból ugyanúgy viselkedik, mint akármelyik magyar nagyvállalat. Oda fektet be, ahol a keretfeltételek (adók, járulékok, infrastruktúra, munka erőállomány minősége, jogbiztonság etc.) számára elegendő megtérülési rátával kecsegtet. Hazánk ezen mutatója pedig nem igazán fényes:

[link] (A hosszú általános duma után, mai szintén érdekes hazánkat a 212. oldalon tekintik át)


A kormányzat szempontjából annyival másabb a helyzet, hogy a hazai bajnok támogatása péer szempontból jobban hangzik Európában, mint a külföldi óriásvállalatok csicskása cím.


Amúgy kézzelfogható előnye csak annyi van, hogy egy magyar központtal rendelkező vagy mindössze Magyarországon létező cég, nagyon nehezen tud bármilyen körülmények között elhagyni az országot, ha szorulna a hurok.

Míg egy telephelyet, egy nem magyar központú cégnek, szintén ráfizetéses és nem is túl kellemes felszámolni, de megtehet, míg a hazaival kvázi azt csinál a kormány amit akar, hisz addig nyúzhatja míg csődbe nem megy.

2014. jún. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!