Mit gondoltok milyen következményekkel jár, ha az Egyesült Királyság az Európai Unióból való kilépés útját választja?
Ugyanúgy lehet munkát vállalni majd csak kicsit macerásabb lesz elintézni.
A vállalkozásokkal sem lesz semmi.
Sok multi pl:Spar ,Metro , Audi már az Eu csatlakozás előtt Magyarországon volt.
Nem lehet megjósolni előre.
Többféle vélemény van amiket halottam eddig.
Sokat veszítene az Unió is és a britek is mert nagyon sok a közös gazdasági kapcsolódási pont és a függőség egymástól.Annak ellenére, hogy a britek mindig is meglehetősen különállóként, fenntartásokkal a saját előjogaikra kényesen vigyázva ,viselkedtek az Unión belül.Ha elkezdenek kicsit is nem annyira együtt működni, vagy keresztbe rakosgatni egymásnak annak beláthatatlan gazdasági következményei lehetnek.
Ha ezt sikerül tudatosítani a brit polgárokban , ha teret hagynak nekik hogy megismerhessék ezeket a szempontokat is, nem hiszem ,hogy a kiválás mellet döntenének.
A mostani belpolitikai helyzet olyan náluk, hogy ennek a lehetőségnek a lebegtetésével próbálja meg a fogyóban levő népszerűségét növelni a kormányuk.
Ezek afféle gesztusok befelé a szavazókért ,ami miatt kellemetlen helyzetbe kerültek az Unió előtt és jó szokásuk szerint "kéretik" magukat és próbálnak további előnyökre szert tenni az Unión belül.Mert mondhatják ,hogy a nép akarja és a nép elégedetlen a jelen helyzettel.
"Ami erdekelne inkabb hogy emiatt megszerezzeme az allamporgarsagot hogy a kesobbiekben ne hogy az legyen hogy kitoloncolnak vagy ellehetetlenitik a helyzetem...koszonom szepen az eddigi hozzaszolasokat es varom a velemenyeket..."
Szerintem ha lakás vásárlási és üzletnyitási gondolataid vannak, akkor érdemes lenne felvenni a brit állampolgárságot, meg amúgy is minden olyan embernek érdemes, aki hosszú távra tervez idekinn. Amúgy meg nem muszáj felvenni, mert ha ki is lépnek az EU-ból, azzal aki már itt él hivatalosan, azt nem küldik haza, hiszen errefelé nem divat a visszamenőleges törvénykezés.
állampolgárság: Ne beszéljetek zöldségeket, nem adnak puszira állampolgárságot a britek; még több éve kint élőknek sem biztos, hogy van erre sok esélyük.
kinti munka EU-válás esetén: Szerintem ezzel nem változna semmi. A briteknek érdeke, hogy a munkaerő ottmaradjon, arról nem szólva, hogy London kb összes mosogatója, pincére, vízvezeték-szerelője, hétvégi ügyeletes orvosa külföldi (van is már ilyen fogalom, hogy Polish plumber). Nélkülük hirtelen nagyon rosszul élnének.
GB kiválása: Szerintem nem valószínű. Magyarországon is divat erről beszélni, de megtenni egészen más kérdés. Aki ismeri az EU történelmét, az tudja, hogy a britek eleve próbáltak maguknak saját európai klubot alakítani, de végül beolvadtak, mert nem érte meg nekik kint maradni. Persze ettől még különleges pozíciójuk van, ezért sok mindent el tudnak érni.
EU helyzete GB nélkül: nem lenne semmi bajunk. A közösség szempontjából demoralizáló, de ugyanakkor egy magának külön jogokat kiharcoló örök rebellist veszítenénk. Az unió alapállama Németország és a franciákkal tandemben kőkeményen helyt tudnak állni. Elkötelezettek a közösség mellett, az összes többi állam meg nettó haszonélvező, nem fognak ők pattogni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!