Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » VIssza trianont!?

Oszgergo kérdése:

VIssza trianont!?

Figyelt kérdés
én úgy gondolom hogy lehetséges a területek visszaszerzése de mindenki leírhatja ide a válaszát ?

2014. jún. 15. 23:13
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Már késő, túl sok magyar asszimilálódott, a maradék nagy része meg nem akar Magyarországhoz tartozni, úgyhogy népszavazás se vezetne sehova, egyedül Székelyföld autonómiájára van esély.
2014. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

"az éves jövedelmet nem úgy értettem hogy 1 főre hanem németországben évenkéd 0,8% infláció van míg magyarországon 2013 év végén már 0,02% deflációval szártunk ami azt jelenti hogy az ország bevétele annyival nőtt és az összes európai országban csak nálun és svájcban van ez"


Az infláció és az ország GDP-je nem függ össze. Apád elég hülye pénzügyi tanácsadó ha szerinte az infláció a GDP növekedését jelenti.

2014. jún. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal megoldhatóbb lenne ha a második bécsi döntésről revízióznánk, mert Észak-Erdélybe szinte azt lehet mondani fele magyar, fele román, gondolom máshol se rosszabb a helyzet azokkal a területekkel amiket akkor adtak vissza, majd egy lakosság cserével (Dél-Erdélyi magyarokat áttelepítik az Észak-Erdélyi románok helyére pl.) ott lennénk hogy a Magyarok többségben vannak, lehet hogy fáj, de Dél-Erdélyben egy jó 600 éve nem lehetett magyar többség, az a románoké volt, ezt már az akkori emberek elrontották, de még ezeknek a földeknek is a megtartása (arról nem is beszélve hogy nem adnák ide csak úgy ajándékba) hatalmas politikai problémát jelentene rengeteg gyűlölettel a két etnikum között, én mindent megtennék azért hogy egy nagyobb országba élhessünk, ami nincs szétszabdalva, de reálisan kellene gondolkodni szerintem, és legalább nemzetállamot hozni létre.
2014. jún. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:
csak az nem látja át aki hülye ezekszernit te azvagy semmilyen növekedés sincs németországban mert az elmaradt területeket fejlesztik és sok van belőle erre kell az állam jövedelme
2014. jún. 16. 16:56
 55/57 anonim ***** válasza:
Az inflációnak még mindig nincs semmi köze a GDP-hez. A magyar GDP tényleg jobban növekedett, de a német GDP még így is a 15-szöröse a magyarnak. És ha a német elmaradt területek feljönnek akkor ez a különbség még nagyobb lesz. Mert a magyar növekedés csak statisztika, a számok kozmetikázásával növekedett (tartalékok felélése).
2014. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Délvidéket miért számoljátok bele? Horvátország területén 28.000 magyar él összesen. Nándorfehérvárt se számolja senki, mert az már Belgrád, köze sincs az elvett városhoz.

De nagyon jó lenne Erdélyt visszaszerezni.

2014. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

"Kezdetben, mit csinálnál a 6 millió románnal Erdélyben és az 5 millió önnálósult szlovákkal a Felvidéken? Csak kíváncsi lennék. Én támogatnám, csak ez az apró bökkenő aggaszt. Ne feledd, hogy már az ükapjuk is ott élt, vagyis a lakosságcsere és a kitelepítés igazságtalan. Szlovákia esetében a lakosságcsere meg eleve pleonazmus."


Nos erre a kérdésre válaszolva. És mit csinált a román szlovák stb kormány azzal a rengeteg magyarral? Valahogy nem hallom hogy óbégattak mekkora igazságtalanság a magyarokkal szemben akik ott éltek. Erre a részre azt mondanám lesz.rom. Őket se érdekelte engem meg pláne nem. A másik rész mennyire megvalósítható. Jó lenne visszakapni az elcsatolt területeket, a magyar állampolgárokat.

2014. aug. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!