Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Transznisztria-val lesz...

Transznisztria-val lesz valami változás?

Figyelt kérdés
Merthogy nincs közvetlen szomszédságban Oroszországgal.

2014. ápr. 27. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Transznisztriát még maga Oroszország sem ismeri el, annak ellenére, hogy az ottaniak Oroszországhoz akarnának tartozni. Az oroszoknak nem hiányzik még egy Kalinyingrádhoz hasonló exklavé, úgy hogy ha Ukrajnától nem szakad le Odessa megye, akkor semmi változás nem lesz.
2014. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg Odesszához szeretne tartozni(város és megye), ami jelenleg Ukrajna része. Odessza megye többsége meg Oroszországhoz. Még 7 megye várhatóan leszakad(orosz részről), meg van az esélye, hogy exklávé nélkül sikerüljön. Ha nem akkor lesz egy másik orosz nyelvű ország. Május 11-én lesz népszavazás keleten Harkov, Donyeck, Luhanszk megyében(Kb. Magyarországnyi egybefüggő terület). Odesszában döntene még rendes fölénnyel a nép, maradék 3-megyében valóban bizonytalan, de szerintem tuti nem marad tengerpartja Ukrajnának, lehet nem megyehatár szerint megy majd a határ, ha az az egyszerűbb...
2014. ápr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó,

1. Transznisztriának esze ágába sincs Ukrajnához tartozni. A függetlenségre, és az Oroszországhoz való csatlakozásra szavaztak. Moldova egyszer felajánlotta Transznisztriát Ukrajnának (Budjakért és Bukovináért cserébe), amit a Kijevi vezetés felháborodással kategorikusan elutasított, és ez nagy felháborodást keltett a Dnyeszter-Menti Köztársaságban is.


2. Donyeck, Luganszk, és Harkov által szervezett népszavazást még Oroszország is illegálisnak tartja. És nem is arról lesz a székházfoglalók által kiírt népszavazásban szó, hogy Ukrajna, vagy Oroszország, hanem arról, hogy támogatja-e a nép, hogy Donyeck/Luganszk/Harkov külön országgá, népköztársasággá váljon.

Ugyanis ebben a 3 régióban hiába magas az oroszok aránya a nagyvárosokban, vidéken és a kisvárosokban ukrán többség van.


3. Hogy Odessa megye leszakad-e, az eléggé kérdéses. Már csak azért is, mert közvetlenül még a Krím-félszigettel sme határos, nem hogy Oroszországgal.

2014. ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem írtam olyat, ami az 1 pontoddal ellentétben lenne. Csak azt, hogy jelenleg Ukrajna része, valóban nem szeretne Ukrajnához tartozni. 2-est, 3-ast nem hiszem el. Tudom, hogy nem olyan eset lenne(ha lesz), mint a Krími, nem Oroszországhoz való csatlakozás a kérdés, maximum idő kérdése. Krím is bizonytalanul tartozik Oroszországhoz. Diplomáciailag szerintem ki tudja kényszeríteni, hogyha egy ország nem ismeri el a Krímet, akkor magát, Oroszországot nem ismeri el.
2014. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!