Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bulgária vagy Románia a...

Bulgária vagy Románia a fejlettebb ország?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 01:45
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Románia. Bulgáriában még ahhoz képest is elég nagy nyomor van.
2014. ápr. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Jártam már Bulgáriában.

Olyan, hogy mész az autópályán a kocsival és hirtelen jön egy fél kilométeres földút szakasz, utána meg megint autópálya jön. Mindenhol cigány putrik, nyomor, a gyerekek a szemétben játszanak.


Elég csövi hely, szóval szerintem Románia jobb. Már voltam ott is és azért ott ennyire nem vészes.

2014. ápr. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szoros közöttük a verseny az utolsó helyért.

....

Romániában is vannak olyan helyek, ahol nincsenek megcsinálva normálisan az utak. Sőt cigány putriból is van néhány.

2014. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Többször voltam már Bulgáriában a Várna menti rész nagyon jó hely nyaralásra és olcsó. Az ország egyetlen hivatalos autópályája a Várna előtti szakasz. Utoljára majdnem elütöttem ott egy részeg biciklist
2014. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem Románia fejlettebb.
2014. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Románia.

Bulgária egy putri, kész katasztrófa, és a cigányok száma is jóval magasabb a lakosságszámhoz viszonyítva. Romániában hiába van 2 millió cigány, annyira azért nem tűnik fel a jelenlétük, részben azért, mert nagy az ország, részben pedig azért, mert (főleg az Erdélyen túl eső területeken) a mentalitásban a két nép között nincsen ekkora szakadék, mint Bulgáriában, vagy mint itthon.

Bulgáriában már országos lázadás volt a cigányok ellen, a politikusok vagy 10-szer rosszabbak, mint Magyarországon (és ez már elég nagy szó), és irdatlan magas a kivándorlás aránya. (évente -1,1%-kal fogy a lakosság)

2014. ápr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Bulgária vagy Románia a fejlettebb ország?"


Mindkettő volt már az utóbbi 10 évben a "legkevesebb GDP-vel rendelkező európai ország", szóval szoros a verseny.... Románia geostratégiailag jobb helyen van, Románia valamennyire bele tud szólni a rajta átfolyó orosz - EU-s kereskedelembe. Bulgária nem igazán.... :)

2014. ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Románia.

Bár az IMF hitel miatt a románoknál most a közszférában megszorítások vannak, de a gazdaság és az ország legalább 10 évvel bulgária előtt van még így is.

2014. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát Románia egy Magyarország színvonalú ország, Bulgária fejletlenebb. Ha Európán belül van 5 kategória, akkor Magyarország, Románia és Bulgária is az utolsóba esik -talán előttünk végezne Szlovákia, Lengyelország, Horvátország, Észtország, Montenegró- De itt a legrosszabb kategórián belül (tehát nem nagy eltéréssel) Románia meg Magyarország alatt lenne egy kicsivel Bulgária. Bulgária olyan, mintha a legeelmaradottab magyar és román vidékekből állna az ország (ózd, Nyírség, Baranya megyei faluk, somogyi faluk, Észak-nyugat Románia stb.) tehát ha voltál már a dél-dunántúli kisfalukban, meg Romániában a magyar határ menti kisfalukban északon, akkor olyan Bulgária. Csak Romániának emellett van egy fejlettebb Brassója, Bukarestje, Temesvára, Konstancája, Magyarországnak meg Budapest meg a Balaton-parti egy-két város.
2014. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!