Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az usa-ban nem furcsa hogy...

Az usa-ban nem furcsa hogy csak két féle pártra lehet szavazni?

Figyelt kérdés

Republikánus, meg demokrata. Ami nagyjából ugyan az. Vagyis fontos lépést nem változtatnak a másik nélkül. Mindkettő háborúzik keleten, mindkettő lehallgat stb. Az amerikaiakat nem zavarja hogy nincs demokrácia? Gyakorlatilag két párt van amik ugyan azt képviselik. Tehát eldönthetik hogy krumpli vagy burgonya. Tudom, tudom kívülre szidják egymást, de valójában a gyakorlat az hogy összejátszanak.

Pl.: Bush küldte a katonákat, erre a demokraták megígérik hogy ők nem fogják

Persze ugyan úgy küldik. Sőt drótokat. Civilekre.

Szóval akárkire szavaznak az amerikaiak ugyan azt kapják.

Miért hirdetik hogy demokrácia van? Akkor mondják ki hogy egypárt rendszer van. http://www.youtube.com/watch?v=ly_3L1pMj-c

[link]



2014. márc. 26. 11:54
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Hát én is ezt mondom. Az amerikaiak verik a mellüket hogy ők demokraták közben ahogy a linkelt videóbol látszik egy rendőrállam van. Komolyan egy két rendőrt még észak koreában is megirigyelnék. Szánalmas hogy bagoly mondja verébnek. http://www.youtube.com/watch?v=ly_3L1pMj-c
2014. márc. 26. 12:26
 12/23 anonim ***** válasza:

Mivel viszonlag jól él az amerikaiak nagy része, vagy legalábbis élt, azért nagyon nem érdekelte őket a dolog.

A háttérhatalom számára amerika irányítása a legfontosabb, ezért van az, hogy amerikát hívják leginkább fogyasztói társadalomnak, és butának. Ott mindent a kényelemre tesznek fel... így az embereket annyira nem édekli, ha tüntetnek is, sokan csak azért, hogy a megszokott kényelmüket visszakapják. Mostanában már egy kicsit rinyáltak, mert az Obama féle politika kicsit kevésbé volt annyira erőszakosan kizsákmányoló, mint a Bushé, így csökent a színvonal.

De mindegy, hiszen a háttérhatalom irányítja mindegyik pártot. Aki nem fizet nekik, annak esélye sincs odakerülni a kondérhoz. Majd ők eldöntik, ki mehet, és ki nem.

Az ilyen helyeken, mint Magyarország, más a helyzet, hisz mi nem nagyon számítunk, gyengébbek a lehetőségek, hülyébbek a bábemberek, itt a háttérhatalom annyira nincs jó helyzetben, mint ott

2014. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
12:25 O.O Ezt nem is tudtam. Komolyan ez a világ egy komédia. Legális lobbizás. A szabadság hazája. Jó hogy nem nevezzük ki mindjárt kim jong un Teréz anyának. Meg olyanokat hallok hogy az ott élő és birtokosok beleegyezése nélkül spanyol cégek építenek autópályát hogy aztán útdíjakból dollármilliárdokat szedjenek be.
2014. márc. 26. 12:31
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Számomra inkább az a furcsa, hogy egy kis közép-európai ország lakója egy olyan ország politikai berendezkedésén hőbörög, amely a világ túlsó felén van és neki nem sok köze van hozzá.
2014. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
12:32 bár így lenne. Csak sajnos van közünk hozzá. Mint ahogy nagyon sokaknak. [link]
2014. márc. 26. 12:33
 16/23 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű. Javaslom a Zeitgeist: Addendum -ot nézd végig elég sok kérdésre választ ad. Egyébként még mindig sokkal jobb , mint itt Kelet-Európában ahol bele pofázik az állam mindenbe.
2014. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

12:49 ott még ennél sokkal jobban. Hitelkártyákban és mobilokban csippek vannak. Bush aláírta azt a törvényjavaslatot 2001 ben hogy a hadsereg a nép ellen bevethető illetve bármilyen terrorista gyanús személyt azonnal ellehet szállítani, megkínozni és megölni. Legális lobbik folynak a szenátorok mellet ahogy megtudtam most.

A rendőr brutalitás önmagáért beszél. [link]

De ezek csak a publikus videók. Kb mint a kommunizmusban. Úgy agyonvernek stb. Megmotozták a közönséget valamelyik foci döntőn. 2001 óta a terrorizmus szó egyenlő a kontroll legalizálásával.

2014. márc. 26. 13:15
 18/23 anonim ***** válasza:
Az amerikaik két pártja sokkal lazább és ideológiailag heterogénebb mint a magyar vagy európai pártok, ahol "pártfegyelem" uralkodik. Obama például nem tud csak úgy parancsolgatni a demokratáknak, mint itthon Orbán. Minden egyes képviselőt/szenátort/stb. meg kell győzni külön-külön, hogy most így meg úgy döntsön/szavazzon. Magukon a pártokon belül is nagyon eltérő szárnyak meg irányzatok vannak. Pl. a republikánusokon belül Mitt Romney a nagyjából legnépesebb keresztény-konzervatív táborukat képviselte, Ron Paul a minimális állam (nagyon alacsony adók, meg állami kontroll, mindenki azt csinál amit akar, az állam csak a rendet meg a jogot vigyázza) hívőket, a Tea Party mozgalom pedig az ultrakonzervatív tábor (az ő embereik robbantották ki az adósságplafonos válságot még anno, mert ellenezték Obama egészségügyi programját) és ezek csak a három "nagy". A demokratákon belül is több irány van, vannak szocdemek, liberális alapjogi aktivisták, meg majdnem-marxista szélsőségesek is.
2014. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem úgy van, hogy ott is van több párt, csak azok nem túlzottan számottevőek? (0,1-5%-os részesedéseik vannak össz-vissz).
2014. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#14


Számomra inkább az a furcsa, hogy egy kis közép-európai ország lakója egy olyan ország politikai berendezkedésén hőbörög, amely a világ túlsó felén van és neki nem sok köze van hozzá."


Sok koze talan nincsen hozzá, de a bören alaposan érzi hogy mi tortenik arrafele.

A USA politikai rendszere nagyon bonyolult es ha egy ilyen idiota kenyai vezeti akkor az egesz vilag sziv

2014. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!