Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az usa-ban nem furcsa hogy...

Az usa-ban nem furcsa hogy csak két féle pártra lehet szavazni?

Figyelt kérdés

Republikánus, meg demokrata. Ami nagyjából ugyan az. Vagyis fontos lépést nem változtatnak a másik nélkül. Mindkettő háborúzik keleten, mindkettő lehallgat stb. Az amerikaiakat nem zavarja hogy nincs demokrácia? Gyakorlatilag két párt van amik ugyan azt képviselik. Tehát eldönthetik hogy krumpli vagy burgonya. Tudom, tudom kívülre szidják egymást, de valójában a gyakorlat az hogy összejátszanak.

Pl.: Bush küldte a katonákat, erre a demokraták megígérik hogy ők nem fogják

Persze ugyan úgy küldik. Sőt drótokat. Civilekre.

Szóval akárkire szavaznak az amerikaiak ugyan azt kapják.

Miért hirdetik hogy demokrácia van? Akkor mondják ki hogy egypárt rendszer van. http://www.youtube.com/watch?v=ly_3L1pMj-c

[link]



2014. márc. 26. 11:54
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Persze ugyan úgy küldik. Sőt drónokat. Civilekre. (Kijavította az automata helyresíró elnézést)
2014. márc. 26. 11:55
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom, ott egy párton belül is különböző programjuk, stratégiájuk lehet a jelölteknek és egymással is küzdenek párton belül.

Ott nem abban nyilvánul meg a demokrácia, hogy x párt közül lehet választani, hanem az egyes jelöltek közül.

2014. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Akkor is csak x,y tehát két ember közül lehet választani. Szóval egy kormányzója van minden államnak nem 27. Ráadásul ezek négy évig maradnak is. Csak kettő közül lehet választani. Biszku Béla, Rákosi Mátyás ugyan az csak más csomagolás.
2014. márc. 26. 12:07
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Téves az információd:


[link]


A többiben szerintem igazad van.

2014. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy vesszük, itthon is általában két nagy párt közül lehet választani :)
2014. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Tévesek az ismereteid, nem csak két párt van.
2014. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

1828 és 1854. Közel azonos időben alapították őket és azóta csak ez a két párt volt. A független jelölteknek meg annyi esélye van mint a kisgazdapártnak kétharmadot szerezni. Nagyon nem is lehet hallani róluk. Az élő közvetítés a kormányzói választásokon mindig demokrata és republikánus jelöltek közt zajlik. Lehet hogy van de kb annyi az értelme mint az szdsz-nek külön indulni a kormányváltásért.

2014. márc. 26. 12:19
 8/23 A kérdező kommentje:
12:12 hát igen... Nagyon hasonló. De akkor ismernék el hogy amerikában is van egy mszmp aztán jó napot. Viszont itt tartani ezeket a nagy szavazásdikat. Tök sok pénz meg el és úgy is megbeszélik mi legyen. Az egész egy cirkusz.
2014. márc. 26. 12:21
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem ez nem zavar, válasszanak úgy, ahogy akarnak, költsenek annyit rá, amennyit akarnak.

Csak ne szóljanak bele, hogy Magyarországon milyen a demokrácia.

Mert sok mindenben náluk még több szabály és kötöttség van, mint nálunk. Igaz ott be is tartják az emberek :)

2014. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

Nem is a pártok számát nézd, és ne csak amerikát, hanem az egész világ felszínes demokráciaideálját. Mindenhol valamelyest ez folyik.

De ráadásul amerikában vannak még furcsább dolgok ezzel kapcoslatban. Gondolj a lobbizás fogalmára. Ott ez teljesen legális és elfogadottt dolog. Ha valaki poltikai pályára lép akkor természetesen a sikere a kapányától függ nagyrészt, ami pedig egyszerűen pénzbe kerül.

Ezért teljesen publikus lista van arról, hogy ki "adományozott" neki pénzt a kampányba. És általában dollár milliókat kap mindenféle vállalattól, üzletembertől, és természetesen nem sokat a fekete Baltimorei gyári munkástól. Mégis ki gondolja komolyan, hogy ez a politikus az össznépi érdeket fogja képviselni?

Aztán a csúcs a hivatalos lobbiszervezetek, aminek még a nevében is benne van, pl. "Gyógyszergyártók Országos Lobby Szövetsége", és ezeknek az alkalmazottai, akiknek a munkaköre is az, hogy "lobbista". Ezeknek meg a dolga meg a feladata, hogy a már aktív poltikusoknak egyszerűen pénzt adjon. És ez teljesen publikus és legális ha megkenik őket sok millió dollárral.

Szóval hagyományos értelemben ez sehogysem tekinthető demokratikusnak, népképviselet elve kizárt hogy érvényesüljön. Ugyanannyira demokratikus mint amennyire egy középkori királyság, csak az legalább átláthatóbb és őszintébb valami volt. Tudtad mi a helyzet. Ez pedig egy hamis illúzióra épül.

2014. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!