Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína sikerei mennyiben jelenth...

Kína sikerei mennyiben jelenthetik a hagyományos demokrácia bukását?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó hogy a demokratikus államok nagy részében 4 évente megválasztják, hogy kit fognak lefizetni a multik.


És egy átlagos jövedelemmel rendelkező ember nem fog dollár 10 millióknak nemet mondani tök mind1 milyenek voltak az elvei előtte. Maximum a látszat fenntartására fog ügyelni.



2014. márc. 25. 09:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"De az mindenesetre figyelemre méltó hogy ha egy magyar politikai modellt követnének nem lennének sehol!!!!"


Még mindig nem érted. A kínaiak ténylegesen nincsenek sehol. Ők szeretnének Magyarországon élni, irigyelnek minket.

Kitörölhetik vele, hogy az állam gyorsan fejlődik, ha ebből egy szűk körön kívül senki nem lát egy huncut garast sem.

Kína sikereiről beszélni szemfényvesztés, Kína sikerei nem hatnak ki a kínai emberek életére.


Képzeld el azt, hogy rabszolga vagy, elég sokat dolgozol napi 2 kenyérhéjért és egy pohár vízért ( a főnöködet nem zavarja, hogy 40 évesen meghalsz legkésőbb), de mivel sokat dolgozol, a főnököd jól él.

A főnöködnek van még egymillió, hozzád hasonló rabszolgája, nagyon gazdag ember, és egyre gazdagabb lesz, hiszen rengeteget keres rajtatok.


Egy másik vállalkozásban nincs főnök és nincsenek beosztottak, fele annyi profitjuk sincs, mint nektek, de minden tag egyenlően részesedik belőle, minden döntést megbeszélnek stb. Egyik sem lesz soha olyan gazdag, mint a főnököd, de mindegyik gazdagabb, mint a rabszolgák bármelyike valaha lesz.


Sikeresnek érzenéd magad Te, mint rabszolga? Nem tartanád szemfényvesztésnek, ha a főnököd azt mondja, hogy a vállalkozása sikere azt mutatja, hogy az ő rendszere a működőképes?

2014. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A lényeg az h milyen áron jutott el Kína oda ahova és h meddig lesz ez az egész fenntartható. Megsúgom nem sokáig.

Nézzük meg a régi Sztálini Szovjetuniót. Mikor Sztálin hatalomra került romokban volt a gazdaság, nem volt ipara semmi az ég világon. Kitalálták h mindenképp fejleszteni fogják a nehéz ipart és minden pénzt abba öltek. Kajára nem volt pénz, a parasztokat kötelezték h menjenek el dolgozni munkásként éhbérért. Rengeteg ember éhen halt, voltak olyan akiket kaja nélkül addig dolgoztattak míg meg nem halt. Ez után pedig elkezdett szépen fejlődni a Szovjetunió, de szerinted megérte? Fejlődhet a Kínai gazdaság, ha ez ott élők ugyan úgy nyomorban élnek, akkor annak mi értelme?

2014. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hogy nincsenek sehol?


Mégis ők adnak kölcsön az USAnak.

Kérdés csak annyi hogy ki tudnak e lépni majd a manuális munkaerő szerepkörből ha el jut oda a GDPjük és az átlag bérszínvonal?

2014. márc. 25. 21:28
 14/15 anonim ***** válasza:

"Hogy nincsenek sehol?


Mégis ők adnak kölcsön az USAnak.

Kérdés csak annyi hogy ki tudnak e lépni majd a manuális munkaerő szerepkörből ha el jut oda a GDPjük és az átlag bérszínvonal?"


Najó, akkor drasztikusan fogalmazok, hátha úgy érthető lesz.


Kína nem létezik, Kína egy illúzió, egy állam, egy jogi konstrukció. Ennek az illúziónak nagyon jól megy, ez az illúzió kölcsönt adott az USA-nak.


Léteznek viszont kínai emberek, akiknek nagyon nem megy jól. Ők egy fillért nem adtak az USA-nak, ha lenne nekik pénzük, ételre meg életszínvonalra költenék, de nem, mert a kínaik többségének nincs pénze, az csak Kínának van.


Egy a lényeg: Kínával nem tudsz kezet fogni, hogy ej de jól teljesítesz...

2014. márc. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kína azért teljesít ilyen jól, mert nagyon sokáig nyomta bele a pénzt a Szovjetunió, aztán amikor összevesztek elkezdett gazdálkodni abból, ami volt neki. Több száz milliós munkatömeget pedig arra használ fel, amire akar, mert sok helyen még mindig éhbérért dolgoznak az emberek. 1.300.000.000 emberből a kb. 700.000.000 dolgozik szerintem, 300.000.000 millió gyerek lehet, többi nyugdíjas. Na most ez a 700 millió dolgozó jelenleg még jó, viszont nagyon sok az elkövetkezendő évtizedekben el fog szépen menni nyugdíjba, Kínában manapság már csak 1(!) gyerek az engedélyezett, többet nem vállalhat egy család, mert túlnépesednek. Na most ha ez a 700 millió munkásból lesz 400 millió, akkor hogy tartják el a nyugdíjasokat? Lehet, hogy az állam egy ideig tartalékokból megoldja, de előbb-utóbb szerintem be fog dőlni Kína. (18 éves gazdaságtan tanuló)
2014. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!