Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hruscsov 1954-ben miért adta...

Hruscsov 1954-ben miért adta Krimet az ukránoknak? Már akkor is több orosz volt ott mint ukrán. Ez erősíti vagy gyengíti Oroszo. Jogát a terület felett?

Figyelt kérdés

2014. márc. 21. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkoriban mindegy volt, hogy melyik tagköztársaságba tartozik-e a terület. Sztálin rengeteg krími tatárt telepített Kirgizisztánba, nyilván a hruscsovi erjedésnek az oka is lehetett (Ausztria semlegességének engedése, Sztálin bűneinek feltárása stb.).
2014. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagy volt a forgalom a Krími-félszigeten, ezért odacsapták az ukránokhoz, hogy ne legyen határ.

Egyébként az ukránok nagy kis kisebbségben voltak azon a területen, a mostani 15% is súlyosan kozmetikázott számérték.

2014. márc. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A Krím " odaajándékozása " Ukrajnának szerintem inkább amolyan propagandafogás volt , hiszen Ukrajna is a Szovjetúnió része volt , nem független állam.Jól hangzott , mert ugye Sztálin irtotta az ukránokat , Hruscsov meg területet ajándékozott neki , húúúúú... de jó fej ez a Hruscsov gyerek !

Ez gyengíti Ororszország jogát a terület felett , de az , hogy egy terület melyik országhoz tartozik , az nem jogi , hanem hatalmi kérdés.

Eredetileg egyébként krími tatárok éltek ott , csak nagyon irtották őket , úgyhogy elfogytak , aztán betelepítették az ukránokat és az oroszokat.

2014. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Oroszország semmilyen joga sincsen a területhez, a hatályos nemzetközi jogszabályok és az általa is vállalt politikai kötelezettségvállalások alapján.


Hogy Hruscsov mit adott az ukránoknak negyven éve az irreleváns. Amúgy az okait írták, a belső határellenőrök válláról hatalmas terhet vett le, meg a krími tatárok és ukránok felé is ez egy gesztus volt, hogy nem ért egyet elődjeivel egyet az ukrán és tatár kérdésben.

2014. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak szólok hogy a Krímen előbb éltek ószlávok-oroszok, csak később hódították meg a mongolok, és úgy kerültek oda tatárok.

Ilyen gesztusértékű szándékról nem tudok, Hruscsov idején is folyt egy jóval enyhébb üldözése a kisebbségeknek.

2014. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Csak szólok hogy a Krímen előbb éltek ószlávok-oroszok, csak később hódították meg a mongolok, és úgy kerültek oda tatárok. "


Egy gyors másol a Wikiről:


"A Krím félsziget ógörög neve Tauriké Kherszonészosz (Ταυρικὴ Χερσόνησος 'Tauriké félsziget') vagy egyszerűen Kherszonészosz volt, latinul Chersonesus Taurica. Már az i. e. 6. században görög gyarmatosításnak volt színhelye; itt alapították a görögök Pantikapaiont és Theodosziát (ma Feodoszija). Pantikapaion később külön állammá nőtte ki magát, és Boszporoszi Királyság néven hatalmát csaknem az egész Kherszonészoszra kiterjesztette. Ez államot meghódította a pontoszi VI. Mithridatész, akinek legyőzetésével a Római Birodalomhoz került. Mint a Bizánci Birodalom része, Gótia thémát alkotta; 375-ben a gótokat a hunok győzték le. Később a félsziget fölváltva a magyarok, kazárok, besenyők és kunok hatalmába került."


Szóval Luxemburg, Görögország, a skandinávok, Kazahsztán, de még mi magyarok is jogosabb követeléssel állhatnánk elő. Az elsők a görögök voltak, így ezen logika alapján nekik járna a terület. De az ősiség, nemzetközi jogi konfliktusokban teljes irreleváns.

2014. márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Luxemburg, Kazahsztán és Görögország valamint az akkoriban ott élő etnikumok társadalmai között semmilyen jogfolytonosság nincs.

Egyébként sem állítottam, hogy az ószlávok voltak az elsők, csupán annyit, hogy hamarabb voltak ott mint a tatárok.

Mint ahogy korábban láttuk, a nagykutya csinálja a kiskutyát elv érvényesült az ukrán fegyveres hatalomátvételnél is, ezért innentől fogva felesleges kötelezettségekre és szerződésekre hivatkozni. Jogtalanul és alkotmányellenesen vették át a hatalmat a nyugat kiscsicskásai, az oroszok pedig nem hagyhatták hogy rátegyék a kezüket kulcsfontosságú pozíciókra.

2014. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

"Ezért innentől fogva felesleges kötelezettségekre és szerződésekre hivatkozni. Jogtalanul és alkotmányellenesen vették át a hatalmat a nyugat kiscsicskásai, az oroszok pedig nem hagyhatták hogy rátegyék a kezüket kulcsfontosságú pozíciókra."


A római jog (amire a kontinentális jogrendszer és a nemzetközi jog is alapul), hogy egy jogsértést nem érvénytelenít az hogy egy másik jogsértés az előzménye. A nemzetközi jog belpolitikai villongásokkal nem tud és nemzetközi jellegéből fakadóan nem tud mit kezdeni, így ezen szempontból nem releváns az emlegetése. A belföldi jogsértésekért meg az aktuális kormány felel, ami egy puccs esetén nem fogja magát elítélni. A nemzetközi közvélemény meg azt gondol és ismeri el legitimnek amit gondol. A joghoz nem sok köze van, még ha az új rezsimnek fontos is az informális elismerés.


Amúgy az oroszoknak, miért is van több joga, mint az ún. Nyugatnak, hogy megszabja az ukrán kormány hatáskörét/összetételét?

2014. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg senkinek nincs joga beleszólni, de azért ne legyünk túl naivak. Minden nagyhatalom durván megsérti más, gyengébb állam szuverenitását. Csak annyit szerettem volna elmondani, hogy felesleges Oroszországot bűnbaknak beállítani, mert a nyugat legalább ilyen durva jogsértéseket követ el.

Csupán rettenetesen feldühít, hogy a magyarok egy része kiáll a soviniszta ( ebben beleértve a súlyosan magyarellenes) ukrán kormányzat mellett, és elítéli az orosz beavatkozást, de a nyugati felett szemet huny.

2014. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ha annyira igaza lenne Putyinnak akkor már hatalomba lépésekor megtehette volna ezt a lépést. Krím annektálása. De így csak egy bosszúnak hat a nyugatbarát ukrán erők győzedelmeskedése ellen. Mostanra már a nevetségesen alacsony orosz olajár sem volt elég hogy Ukrajnát Putyin csatlósai között tudhassa. Persze hiú ábránd a nyugatbarát politikusok részéről, hogy egyszerre Európa megkínálja őket egy társult tagsággal vagy valami erősebbel. Nato tagság meg Oroszország közelsége miatt szóba sem jöhet. Érdekes momentum, hogy a Narancsos forradalom előtt Juscsenko - Janukovics elnöki vitán Juscsenko ukránul, míg Janukovics oroszul folytatta a vitát. Ezzel is jelezve elköteleződését. Gondold el milyen lenne ez Magyarországon? Persze itt nem lesz miniszterelnöki vita mert itt nagyobb a demokrácia annál..:)
2014. márc. 22. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!