Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan kezdődött ez az Ukrán...

Hogyan kezdődött ez az Ukrán - Orosz helyzet?

Figyelt kérdés
Valaki aki jól informált az le tudná nekem írni, hogyan kezdődött és hogy mi van most az Ukrán Orosz helyzettel?

2014. márc. 20. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
1952. október 7.-én Leningrád városában született egy fiú. a Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin nevet kapta...
2014. márc. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Pssz hé te. Ki én? Igen te. Szeretnél keresni egy kis pénzt? Persze mit kell csinálnom? Hergeld fel a tömeget. Ennyi az egész igen. Nesze itt a pénz. Honnan van ennyi? Brüsszelből. Lehet akármit csinálni gyújtogatni ölni ti lesztek a hősök. Ez egész jó ötlet. Akkor vágjunk bele...
2014. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
háttérben valaki elküldött néhány külügy minisztert fontoskodni nem gondolva arra, hogy ukrajnában élő oroszok nem ukránok és csak a vesztes hidegháború miatt kerültek ukrajnához. ( Gyakori az ilyen béke a nyugati demokráciáknál , trianon)
2014. márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
létrehozták az IMF nevű szervezetet.
2014. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Az EU azt mondta: igaz, hogy Grúziában is beletört a bicskám, de az rég volt, az idén megpróbáljuk Ukrajnában is. Most ott is beletört, de legalább az USA nem reánk haragszik, mi megtettük amit parancsolt...
2014. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Katalin uralkodása alatt az 1768-74-es orosz-török háborút követően, amelynek során az Oszmán Birodalom történelmének nagy vereségeit szenvedte el többek között 1770. július 5-7-én Çeşménél, illetve 1770. július 21-én Kagulnál (ma: Cahul, Moldova).

Ennek folyományaként 1772-ben a karaszubari szerződés a Krímet elszakította az Oszmán Birodalomtól és független státust biztosított számára, orosz befolyással. 1774-ben a Porta ezt a kücsük-kajnardzsi békében ismerte el , amit az Oszmán Birodalomból eme független szabad és demokratikus államalakulat elismerését csikarta ki a Portából a kücsük-kajnardzsi békében.

Az orosz győzelmekkel Katalin megszerezte a kijáratot a Fekete-tengerre és bekebelezte a mai Ukrajna déli részét, ahol az oroszok több új várost alapítottak: Odessza, Nyikolajev, Jekatyerinoszlav (szó szerint Katalin dicsősége) vagyis a mai Mikolajiv, Dnyipropetrovszk és Herszon.


Majd 9 évvel a békekötés után annektálta azt a térséget amit eddig Krími Tatár Kánság uralt, amely 1478. év óta az Oszmán Birodalom vazallusa volt. Oroszország megszerezte Kercset, így kijáratot szerzett az Azovi-tengerre. 4.5 millió rubel hadisarcot vívott ki magának, és megszerezte a kereskedelmi hajózás jogát a Kercsi-szoroson. A meghódított déli területeken két kormányzóságot alapítottak: Új-Oroszországot és Azovot, a kormányzó a cárnő kegyence, Grigorij Patyomkin lett. Ő a kozákkérdést úgy kívánta megoldani, hogy saját vezetésével a kozákságot centralizált struktúrába szervezte, viszont az autonómia ilyen felszámolása ellentételezéséül, büszkeségük növelésére, némileg nagyobb felelősséget kívánt adni nekik. A területre Potyomkin vonult be, aki elnyerte a „Taurisz legfényesebb hercege” címet, a katonai kollégium élére nevezték ki, és 100 ezer rubel pénzjutalmat kapott, hogy felépítse Péterváron új-Taurisz palotáját. 1784-ben a Krímet Taurisz kerületre nevezték át, Ahtiar kikötőjét pedig Szevasztopolra. Patyomkin főkormányzósága alá került az ominózus terület, azzal együtt hogy a fent említett két kormányzóságból kialakított Jekatyerinoszlavi kormányzósághoz csatolták.

Az orosz kormányzat óriási erőfeszítéseket tett a terület benépesítésére; külföldről hívtak katonákat, iparosokat, kereskedőket, és orosz birtokosokat is ösztönöztek holopjaik részbeni áttelepítésére. A telepesek 26-30 gyeszjatyina (29-33 ha) földet kaptak, a földbirtokosok 48 telket. Akik katonákat hoztak magukkal, tiszti rangot kaptak. Amnesztiát kaptak a szökésből odaérkezők, a parasztok állami státusba kerültek, szabadságuk garantálásával, az óhitű zsidók pedig a szabad vallásgyakorlás ígérete miatt érkeztek ide. Emellett az ide települést adókedvezmények is ösztönözték.


A mostani helyzet pedig ugyanaz mint kétszázötven éve, csak a hírek gyorsabban terjednek és ennek a sajátos következményei is megvannak.

2014. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A múlt évszázadban az oroszok kiirtottak néhány milió ukránt:


[link]


(Nyugi, volt köztük a 2 világháború után 250.000 kárpátaljai is, akik mind erősen magyar szimpatizánsak voltak).

2014. márc. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mostani helyzet úgy, hogy az ukránok egy részében felmerült,hogy nem szeretik az oroszbarát kormányt, és tüntettek. Más ukránok pedig éppen, hogy szerették az oroszbarát kormányt.


Nyilván a két társaság összekarambolozott, mi meg a kényelmes székeinkből gyártjuk a különböző konteókat :P

2014. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!