Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Munkavállalás Amerikában,...

Munkavállalás Amerikában, megoldható-e ezen a módon? (tovább: lent)

Figyelt kérdés

Szóval a párom szeptemberben New York államban folytatja tanulmányait + sportolói pályafutását, ha minden igaz 1+1+1 évig.

Amennyiben élettársi kapcsolatban vagyunk, utána mehetek -e és vállalhatok -e munkát hivatalosan is? Vagy csak akkor, ha házasságban élünk? Vagy úgysem?

Azzal a verzióval tisztában vagyok, hogy ha kapcsolatokat alakít ki, és szerez nekem munkát ott, amíg itthon vagyok, akkor mehetek. De az érdekelne, hogy ha van szakmám, neki pedig szerződése lesz ott az egyetemmel/csapattal, jogosult leszek-e én is menni, és ott dolgozni?



2014. márc. 1. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem képesek ezek ilyen bonyolult matematika művelet elvégzésére. Ha képesek lennének megélnének itthon is.
2014. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tipikus - hagy ne mondjam milyen - magyarok vagytok... :)
2014. márc. 1. 12:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudod 3 éves a suli, szerződést viszont csak 1 évre kötnek vele, amennyiben megfelel a pozícióra, még 1 év, és így tovább, de köszönjük a szakértői hozzászólást, röhej!
2014. márc. 1. 12:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Tipikus magyar? Egy troll? :D Máshol szerinted nincsenek trollok? Vagy bármilyen rossz emberi tulajdonságra rávágod, hogy tipikus magyar?
2014. márc. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nagy troll, de tényleg.. ettől szerintem nagyobb "marhaságokat" is kérdeztek már, 100x ócskább megfogalmazással, dehát itt mindenki ennyire okos. :(

Neked is külön köszönet a tartalmas válaszért! :)

2014. márc. 1. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is választ kapj, nem, nem fognak adni zöldkártyát, azt csak akkor, ha házasok vagytok. Az, hogy a párod kint dolgozik, annyiban segíthet, hogy beajánlhat egy munkáltatónál és kaphatsz esetleg munkavállalói vízumot.
2014. márc. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi honnan tudjuk, hogy a parod milyen vizummal jon ide?????

Semmi reszletet nem irtal, ezert nem varhatod, hogy pontos/reszletes valaszt kapj! :(


Ami biztos, hogy vizum ugyeknel csak rokoni kapcsolatot vesznek figyelembe. Az USAban a hazassag es a volegeny/menyasszony kapcsolat is rokonsagnak szamit (nemcsak az apa/gyerek stb.).

Az egyutt eles nem erdekli oket. Szoval ha nincs papir, ami igazolja hogy te es a parod "rokonok" vagytok, semmi hasznod nem fog szarmazni az o vizumjabol.

2014. márc. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!