Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU-ban miért nem tiltják...

Az EU-ban miért nem tiltják meg a cégeknek, hogy az unión kívülre telepítsenek gyárakat, üzemeket?

Figyelt kérdés

Szerintem meg kellene tiltani nekik, azért mert sok EU tagállamban nagy a munkanélküliség , például Görögországban meg Spanyolországban.


Az, hogy kiviszik az unión kívülre ,pusztán az olcsó munkaerő miatt ,meg mert nincsen humán erőforrás menedzsment meg munkavállaló jogok, ez csak a cégtulajdonosok, befektetők mérhetetlen kapzsiságát, telhetetlenségét tükrözi.


Nem beszélve arról,hogy az occó munkaerővel való játszadozás a minőség rovására megy.



2013. aug. 10. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Mert akkor nem tudnának kizsákmányolni más, szegényebb országokat.
2013. aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

Ha megtiltanák, akkor egy szempillantás alatt keleti irányba bővítenék az EU-t és oda telepítenék a gyárakat.


Egyébként nem csak itt, hanem az összes fejlett országban meg kéne tiltani, és akkor nem lennénk silány szrokkal elárasztva és még munkahely is lenne.

2013. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 schocko ***** válasza:
94%
Mert a cég versenyképes akar maradni, s ha nem vinni ki a termelést, akkor az EU-n belül dolgozó részlegek is utóbb tönkremennének...
2013. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 schocko ***** válasza:
92%
vinni=viszi ;)
2013. aug. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha megtiltanák te irtózatosan felháborodnál :)


Ha európai, vagy pláne, nyugat-európai bérekből lennének a termékek összeszerelve, akkor a számítógéped több millióba kerülne, a kutya se vehetne magának kétévente új telefont (vagyis, a legkevesebb, leggazdagabb réteg engedhetné meg magának ezt a luxust).


Persze, most hirtelen azt is lehet mondani, hogy naná, mennyivel jobb lenne, mert amúgy sincs rá szükségem. De, nagyon sok embernek van. És te is nagyon megéreznéd. Nézd csak meg az eszközeidet - számold meg, hány nem Ázsiában készült. Majd szorozd meg az árukat alaphangon 10-el. Na, hogyan tetszene? Számold hozzá a bevételeidet. Mennyi minden nem lenne a lakásban. Na, hogyan tetszene?

2013. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
S akkor hozzánk, az EU-n belülre ki hozna bármit is? Plusz így amit mi gyártunk se nagyon venné át senki, így az öszes bevétel és növekedés is elszállna. Teljesen elszigetelné az EU-t, a világgazdaságban azonnal a béka feneke alá süllyedne a közösség összes országa. Arról nem is beszélve, hogy az EU cégei valószínűleg jóval több munkahelyet adnak a világon, mint amennyi munkaerő Európában van, s mivel a folyamat már beindult, bizony akár Kínában is elmondható, hogy egyes iparágakban több és szakképzettebb munkaerő van, mint Európában. A nyersanyagok és egyéb erőforrások lokalizáltságáról nem is beszélve - nincs annyi acél, ami a nehéziparnak vagy az autóiparnak kellene, nem érné meg fele ennyi autót sem gyártani, ha EU-n kívűlről (vámmal és minden jóval megterhelt) alapanyagból kéne dolgoznia az EU-s üzemeknek.
2013. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

# 5:

És mi a helyzet azokkal a termékekkel, ami ugyanannyiba kerül majdnem, mintha Németországban rakták volna össze, mégis Made in China? Mi a helyzet azokkal a termékekkel, amiket mondjuk 20.000 forintból összeraknak és 160.000 forintért árusítanak? Tudom, hogy vannak rejtett költségek, fejlesztés stb. de akkor is kicsit furcsa ez így, nem?

2013. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező: a cégek döntik el hogy ők hova akarnak menni.

Ebbe rohadtul nem kell bele szólni.


Pl:. Elakarod hagyni országot és külföldre akarsz menni a biztos megélhetés reményében, de az állam ezt nem engedi.


Szerinted ez normális lenne???? NEM!

2013. aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 rémuralom ***** válasza:
100%

Ezzel túl azon, hogy milyen jogon mondja meg az EU, hogy hol építhetsz gyárat és hol nem, és túl azon, hogy ez a termékeket előállító ipar mesterséges hátrányos helyzetbe szorítása lenne a szolgáltatóiparral szemben (mert például hogyan vonatkozna légicégekre? EU-s légitársaság nem repülhet New Yorkba?), igazából két baromi nagy probléma van.


Az egyik az, amit Sir Butcher is leírt: lehet siránkozni, hogy kvázi-rabszolgák gyártják az összes kütyüt, de ha ez ellen tiltakozni akarsz, akkor kezdd kicsiben: bojkottáld az ázsiai "rabszolgák" munkájával előállított termékeket. Majd ha te a saját példádon megmutatod, hogyan lehet ilyen kütyük nélkül élni (vagy hogyan lehet ugyanolyan jól ellenni a tízszer olyan drága, de legalább rendesen megfizetett munkások által gyártott kütyükkel), akkor hiteles lesz tőled az uniós jogszabály követelése ez ügyben. Addig meg csak a szád jár.


A másik pedig az, hogy ha európai cégek nem telepíthetnek gyárat az EU-n kívülre, annak kétféle eredménye lehet. Az egyik lehetőség, hogy betartják a szabályt, felszámolják az összes Európán kívüli gyárukat, ennek eredményeképpen Kínában tömegek veszítik el a megélhetésüket (a szerény megélhetést biztosító rabszolgabér helyett marad nekik a semmi, vagy a még kevésbé jövedelmező mezőgazdasági munka). Ez a forgatókönyv valószínűtlen, tekintve, hogy a másik forgatókönyv úgy szól, hogy aki olcsó ázsiai munkaerővel akar gyártani, az olcsó ázsiai munkaerővel fog gyártani, EU-szabály ide vagy oda. Ha a törvény az EU-ban bejegyzett cégekre vonatkozik, akkor bejegyzik a céget Amerikában, Ausztráliában, Oroszországban, vagy bárhol az EU-n kívül. Sőt ki sem kell iratkozniuk az EU-ból, meg lehet oldani egy kínai leányvállalattal is, mert így máris nem EU-s cégé a gyár, hanem kínaié. Hogy a kínai cég meg az EU-s cégé, az más kérdés.


De nyugodj meg, nem a te törvényed lenne az első kontraproduktív törvény a történelemben. Az interneten egy rakás példát lehet rájuk találni, jó keresgélést.

2013. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az APPLE termékei szerinted rossz minőségükről híresek?


Elárulom, az utolsó csavarig kínában gyártják őket embertelen körülmények között.


Az, hogy egy termék milyen minőségű lesz nem az összeszerelő munkásokon és a földrajzi helyen múlik, hanem a minőségellenőrzésen.

2013. aug. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!