Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon mi lesz Izrael sorsa (a...

Vajon mi lesz Izrael sorsa (a közel- és távoljövőben), ha a világ más helyein élő hithű zsidók állításai szerint, a Tóra alapján zsidó nem birtokolhat földet és nem alakíthat államot?

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 17:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Szekularizálódnak a fejlett és fejlődő országok is, így Izrael életében is egyre jelentéktelenebb szerepe lesz a vallásnak. Vallási alapon nem fogják felszámolni magukat és jogalapot sem nyújt más számára, hogy ezt megtegyék esetleg helyettük.


Innentől csak felesleges szócséplés a dolog, valami zavaros ellenérzések igazolására.


Ja amúgy a Tóra (cca Kr.e VIII-VII környékén született a történészek szerint) feltehetőleg egy többé kevésbé szuverén zsidó állam léte alatt keletkezett, így elég bajosan tilthatja egy zsidó állam létrejöttét, ahogy a zsidó földbirtoklást is. Hacsak nem a Jer 16 11-13-at képesek ennyire félreértelmezni állítólagos anticionista barátaink.


De élek a gyanúperrel, hogy ebből lett kiolvasva a dolog:

[link]

2014. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

"Innentől csak felesleges szócséplés a dolog, valami zavaros ellenérzések igazolására."


Nem érzem, hogy szócséplés lenne a dolog, ellenérzéseket meg végképp nem tápláltam a kérdésemen keresztul, foglalkoztat a téma (szerintem sok más embert is jelenleg) és úgy gondolom igenis beszéljunk róla.


A szekularizációra visszatérve, én úgy gondolom, hogy az azért talán nem a legjobb dolog elhitetlenedni, ha "nemzet-" vagy "államépítés" zajlik egy "országban". Most itt eszembe jut, hogy a magyarság és a kereszténység is ugye mindig kéz a kézben járt, az egyik nem tudott mukodni a másik nelkul. Az persze igaz, hogy manapság talán divatos elpogányulni vagy ilyesmi, de azért mégis leírhatatlan érzés a somlyói nyeregben imádkozni tobbszázezer magyar emberrel. A kereszténység mint olyan pont ezért is mindig osszekototte valamilyen szinten a magyarságot a világban. Na most kérdem én, a zsidókat mi koti ossze a világban ha nem a hit? A hazaszeretet? A holokauszt? Vagy a pénz és a hatalom?

2014. jan. 29. 19:52
 13/33 anonim ***** válasza:
29%

Meddig akarod még nyomatni ezt a zagyvaságot?


Nem igaz, hogy "az Iránban élő ortodox zsidók pl. egyetértenek Ahmedinejad rendszerével és azt szeretnék, ha egész Izrael Palesztina lenne". Mellesleg Ahmedinejad már a múlté, az új elnök véletlenül sem meri megengedni magának az arcátlanságnak azt a mértékét, amit anno Ahmedinejad.


Akiket Te "hithû" zsidóknak nevezel, az a "Neturei Karta" ( vagyis "A Város Õrzõi" ) nevû maroknyi szélsõséges zsidóellenes csoprort.


Ugye nem bánod, ha nem kezdek veled ( veletek ) vitát a Tóra és a Zsoltárok értelmezéserõl, meg a Talmudról sem ( mert ezekre hívatkoznak )?


Ehelyett idézem, amiket az UOJCA (Union of Orthodox Jewish Congregations of America - Americai Ortodox Zsidó Hitközségek Szövetsége ), a legnagyobb ortodox szövetség ír róluk:


"The UOJCA has condemned hateful and inappropriate speech by members of the Neturei Karta as well as by Israeli Rabbi Wolpe." - A UOJCA elítélte Neturei Karta tagjainak és az izraeli rabbi Wolpének gyűlölködő és helytelen beszédét. - [link] a végén.


"... virulent anti Jewish poison is a group of Neturei Karta ..." - ... virulens zsidóellenes métely egy csoportja a Neturei Karta ... - [link] ( 5-ik bekezdésben )

"... In the l930s, the Neturei Karta, an extremist group, arose. Although a relatively small sect, it continues to receive wide exposure for its provocative activities." - A l930-as években keletkezett a Neturei Karta, egy szélsőséges csoport. Annak ellenére, hogy viszonylag kis szekta, széles körben foytatja a maga provokatív tevékenységét. - [link] ( 2. oldal végén )


Ennyi. Vagyis, amit õk mondanak, annak semmi köze a hithez, egyszerûen üzlet.


Mellesleg legnagyobb közösségük és Zsinagógájuk Jeruzsálemben van, ahol szabadon hirdethetik az ostobaságaikat, mert Izrael Állam még ezt is eltûri. Teheti, megengedheti magának, mert ártani nem tudnak neki.


Hogy miért? Hát ezért:


[link]

2014. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
39%

Még három megjegyzés:


1) Megnyugtathatlak, Izrael nem szekulariálódik: az ott élõ kb 6 és fél millió zsidó közül kb 2 és fél millio vallásos. ( 40% )


2) Lehet, hogy EGYES történészek szerint a Tóra az ie VII-VIII sz.ban keetkezett, bár sztem csak azt állítja´k, hogy akkor már BIZTOSAN megvolt, viszont a MAINSTREAM tudomásul veszi, hogy kb 3500 éve, az ie XV. sz-ban az Egyiptomból történt kivonulás után, amint az kiszámolható a Biblia könyveiben található idõadatokból.


3) Azt a hülyeséget, hogy "a Tóra alapján zsidó nem birtokolhat földet és nem alakíthat államot", nyugodtan felejtsd el, a leghitelesebb Biblia-tudósok szerint egyszerû tévedés ( ha nem rosszabb ).

2014. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
39%

Látom, ezt a kérdést rajtam kívül csak széljobberek nézték, legalább is csak õk értékeltek. Hát igen, a széljobberek szerint "a tények makacs dolgok, de annál rosszabb neikik. Mármint a tényeknek."


Váljék egészségetekre! :)

2014. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
A tények adottak, szerintem a magyarok figyelmének nagy részét talán nem Izrael sorsa koti le, hanem Magyarországé és ez így helyes. Magyarország szipolyozását idegen hatalmak által le kell állítani egyszer és mindenkorra! Én hiszem, hogy sikerulhet, csak nem szabad hagyni, hogy elvonják a figyelmunket a lényegrol. Remélem egyetértesz velem, kedves utolsó hozzászóló!
2014. febr. 4. 22:51
 17/33 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdezõ!


Ha szerinted a magyarok figyelmének nagy részét talán nem Izrael sorsa köti le, hanem Magyarországé, akkor mi a lóf...nak kérdezted, hogy "mi lesz Izrael sorsa"?


( Ráadásul egy alig 50-et se számláló eszetlen társaság hülyeségével bosszantod a magyarokat. )


Remélem egytértesz azzal, hogy hülyeség volt?


Remélem azt is tudod, hogy csakis ficamodott agyakban fordul meg az a hülyeség hogy Magyarországot más is szipolyozza, mint pártunk és kormányunk, valamint a széljobberek?


Remélem azt is tudod, hogy ezt a hülyeséget egyetlen épeszû magyar sem veszi be?

2014. febr. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Hogy mi lesz Izrael sorsa?

A jelenleg radikalis iszlam orszagok, - eppen ugy mint Egyiptom, Jordania es a tobbiek - elobb-utobb rajon, hogy hiaba probalkoznak Izrael eltorlesevel. Es akkor Izrael bekeben meg jobban fog fejlodni es meg vidamabb lesz.

Ez Izrael jovoje.

2014. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Kedves élharcos 17-es, mi lenne ha megpróbálnál olvasni a sorok kozott? Én azt mondtam, hogy a magyarok tobbségét nem érdekli, de engem IGEN.

És ha jól tudom, akkor azt nem magyar mondta, hogy: "felvásároljuk Magzarországot". Hiába a lenézo stílus, hiába minden, a vak is látja, hogy mi torténik. A legtobb ember szemét be lehet "takarni" maszlaggal, de hidd el, hogy tobb mint otven ember nem veszi be ezt a szart. Te nem látod, hogy a zsidók nemzetek folé emelkedve segítik egymást és Izraelt átgázolva mindenen? Vagy hát persze eyzt is meg tudod magyarázni, mint mindent. Ezért kellet megtanulni magyarul...

2014. febr. 7. 13:35
 20/33 anonim ***** válasza:

"a vak is látja, hogy mi torténik"


En nem vagyok vak, megsem latom a tomegesen ide erkezo izraelieket. Olyant meg aki itt is akar maradni egyet se lattam. Ezzel szemben mind az angolok mind a nemetek latjak a tomegesen oda erkezo magyarokat - akik ott is akarnak maradni.

2014. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!