Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne megvalósítható a Magyar többségű területek külön országgá válása?

Figyelt kérdés
Igazából nem az érdekelne hogy bele egyezne-é ebbe bárki is , de fenn tudná tartani magát ? Ez az ország Székelyföldből , Érmihályfalva és Szatmárnémeti környékéből (az a terület amit felosztottak 3 megye között , de Magyar többség lakja Parciumba ) , Szabadka környéke , és természetesen Szlovákia déli része . Kb. 2.000.000-250.000ember lakna ebben az országban , amiből 1.500.000 Magyar , ezzel menteni lehetne ami menthető , mert hanem kifogynak a Magyarok határon kívül , aztán amikor eltűnnek , vagy megapadnak a kisebbségek , és kiegyensúlyozódik a gazdaság , vissza lehetne csatolni Magyarországhoz .

2014. jan. 7. 19:31
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
10%
Eurónál a bruttó hazai termelés/fő re célzok .
2014. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
52%
Na látom itt is elment a téma egyirányba. :D
2014. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
91%

Végre valami értelmesnek tűnő sorok.

Szedjük ketté ezt a dolgot, mert te most azt mondod, nem volt szó újraegyesítésről. Csak szólok: volt, igaz, nem ebben a topicban, de ennek a nagyon okos kérdezőnek a felvetése volt az is. A válaszom pedig, amibe voltál szíves beleszólni, elsősorban neki, a kérdezőnek szólt.

Beszélgessünk akkor az újraegyesítési mániáról is, vagy maradjunk az autonóm Székelyföldnél, mint önálló ország víziója?

2014. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem Székelyföld autonómiájáról , mert jelenleg az áll a legközelebb az autonómiához , és azért bámulatos hogy abból az 500 000-nyi székelyből kb. 100 000 részt vett a tüntetésen , minden 5-ötödik ember . De sajnos még tippes sincs hogy hány % az esélye annak hogy ez megvalósuljon , de amíg nem valósul meg addig diszkriminációt - diszkrimináció ér még Székelyföldön is , a román állam pl. Kovásznába a megye tulajdonának egy részét odaadományozta az ortodox egyháznak , persze mondanom sem kell hogy Kovásznába milyen parányi az az egyház , és a románoknak fizetnek azért hogy a Magyar lakta többségű területeken éljenek , támogatást kapnak az államtól , hiába ért véget a komunizmus , még mindig az a célja romániának hogy etnikailag tönkre tegye a Magyar többségű régiókat ...
2014. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Románia sosem fogja kiengedni a kezéből Székelyföldet. Számára ez egyfajta "erkölcsi" győzelem. Ha minden egyes lakóját hagyná éhen halni, akkor sem engedné ki. Következésképp: bármilyen autonómiára való törekvés törvényszerűen háború kirobbanásához vezetne. Lásd volt Jugoszlávia. Amikor ilyen őrült gondolat támad valaki fejében, célszerű azt is mérlegelni, hogy mit nyerhet és mit veszíthet egy függetlenségi háborúval bármely terület.

Hivatkozol 100 000 tüntetőre. Az az 500 000-nek pont a 20%-a. Ugye tudod, hogy az erőteljes kisebbségnek számít? Ha még a székelyek körében is csupán 20% támogatna egy ilyen törekvést, szerinted mennyi értelme volna és főként mekkora esélyt látsz a sikeres végrehajtásra?

Ahhoz, hogy egy ország függetlenné váljon és ne csak vegetáljon, szükség van erős infrastruktúrára (közlekedés, oktatás, telekommunikációs hálózat, munkahelyek, nem mellesleg nemzetközi áruforgalom, stb.)

E téren hogy áll Székelyföld?


Másik: érintőlegesen azért megvillantottad a GDP számait is, jelezvén, hogy azért a te fejedben is ott csücsül a naaaaagy újraegyesítés gondolata. Szép számok, apró szépséghibákkal. Részint vesd össze Székelyföld, vagy Magyarország gazdaságát mondjuk az egyesítés előtti Németország gazdaságával. Mind a keletnémet, mind a nyugatnémet régió gazdaságilag erős volt. Az egyesülést követően a két régió egyensúlyba hozása érdekében aránytalan eltolódások voltak megfigyelhetők. Ez belső feszültségeket okoz még a mai napig is Németországban, a keletnémet még mindig úgy érzi: hátrányban van. Jelzem, az újraegyesítés óta eltelt 23 év, és beléptünk a 24-ikbe. És még mindig komoly különbségek vannak. Angela Merkel szerint a gazdasági adatok azt mutatják, hogy mély különbségek választják el a volt NDK-t az ország nyugati részétől, és a 23 éve kezdődött egységfolyamatnak nem látni a végét. Noha Németország a Föld negyedik legerősebb gazdasága (Németország adja az Európai Unió termelésének közel 1/3 részét) az újraegyesítéskor a keleti régióba pumpált tőke miatt a növekedési folyamat lelassult és az ország önmagához képest sok éves lemaradásba került. Persze, ettől még erős. Na most azt képzeld el, hogy ha egy német gazdaság ennyire megérezte az egyesítést, itt mi történne?


Visszakanyarodva az általad hivatkozott GDP adatokra: ugyebár a GDP az egy országban egy év alatt megtermelt végső felhasználásra kerülő termékek és szolgáltatások összes értéke. Egy termelési folyamatban keletkező hozzáadott érték a megtermelt javak és a termelőfogyasztásnak a különbsége!

Sok ország kormánya szereti ezekkel a számokkal kábítani a lakosságot, csakhogy:

A növekedés nem azonos a fejlődéssel. A hazai termék illetve a nemzeti jövedelem alakulásából nem ítélhető meg a társadalmi jólét alakulása. Hogy miért? Részben, mert a GDP nem képes figyelembe venni bizonyos tevékenységek negatív, vagy pozitív hatásait, nem veszi figyelembe a természeti javak amortizációját.

Magyarország pedig tökéletes példa arra, hogy a növekedés mennyire nem azonos a fejlődéssel. A papír sok mindent elbír, a statisztika bármit széppé tud varázsolni. Papíron például nőtt a foglalkoztatottság. Arról meg nem kell tudnia senkinek, hogy ezt úgy sikerült elérni, hogy aki ma Magyarországon munkanélküliként bejelentkezik a munkaügyi központba, gyakorlatilag 100%-os eséllyel közmunkára lesz kiírva. A közmunka durván 37 ezer forintos fizetést jelent, ami a magyar minimálbérnek kevesebb, mint a fele. Tehát ebből az összegből még tisztességesen éhen halni sem lehet. Ha a munkanélküli elfogadja ezt a szuper munkát, azzal lekerült a munkanélküliek listájáról, ergo nőtt a foglalkoztatottság. Ha valaki nem fogadja el a közmunkát, akkor törlik a regisztrált álláskeresők rendszeréből, tehát papíron megszűnik munkanélkülinek lenni, végkövetkeztetés: még tovább nőtt -papíron- a foglalkoztatottság. E kis kitérő után kanyarodjunk vissza Székelyföldhöz: Értemén, hogy van felétek mezőgazdaság, azonban: részben adódik a kérdés, hogy az a mezőgazdaság, ami el tud látni egy akkora területet, vajon a többszörösét is el tudná-e? Másrészt nem árt szem előtt tartani, hogy a 21. században járunk, az emberek igénylik a civilizációt, nem vegetálni szeretnének, hanem normális körülmények közt élni. Ezt a mezőgazdaság egymaga nem fogja megteremteni.


Összefoglalva: mind az autonómia, mind a területek visszacsatolása nem több, mint agyrém.

2014. jan. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Összefoglalva: mind az autonómia, mind a területek visszacsatolása nem több, mint agyrém.


..Románia sosem fogja kiengedni a kezéből Székelyföldet. Számára ez egyfajta "erkölcsi" győzelem. Ha minden egyes lakóját hagyná éhen halni, akkor sem engedné ki. Következésképp: bármilyen autonómiára való törekvés törvényszerűen háború kirobbanásához vezetne. ''


Éppen az a baj hogy a Székely gondolkodása is így van , a jelenlegi helyzet olyan számunkra mint az elkönyvelt kudarc , ez az az utolsó terület ahol a Magyarok uralkodnak , ezt e helyet még Ceocescu se merte szétszedni . És az itteni politikusok (és emberek is) ugyan azt gondolják mint amit te írtál , még az életünk árán is visszaszerezzük (szóval ez ellenkezőleg is igaz ) , volt egy békés tüntetés Vásárhelyen , egy Nagy menetelés , és aztán lesz valószínűleg még egy Székelyföldön , és utána (rengeteg cikket olvastam már erről ) Bukarest és Brüsszel a célpont , ha ez se sikerül akkor a tüntetések már kevésbé lesznek békések , de egyre agresszívebben fogunk reagálni , én látok arra esélyt hogyha sokat feszítik a húrt hogy akár Bukarestben is képes lesz összegyűlni 100 000 Magyar , egyre nagyobb az érdekeltsége ennek , Marosvásárhelyen kezdődött 30 000-rel és a következőn már 150 000 voltak , egyre komolyabban veszik az emberek és egyre nagyobb tömegeket lehet megmozdítani . De az Európai Unión belül nem sok esélyt látok háborúra .


,,Amikor ilyen őrült gondolat támad valaki fejében, célszerű azt is mérlegelni, hogy mit nyerhet és mit veszíthet egy függetlenségi háborúval bármely terület.

Hivatkozol 100 000 tüntetőre. Az az 500 000-nek pont a 20%-a. Ugye tudod, hogy az erőteljes kisebbségnek számít? Ha még a székelyek körében is csupán 20% támogatna egy ilyen törekvést, szerinted mennyi értelme volna és főként mekkora esélyt látsz a sikeres végrehajtásra?"


Háát , kb. a tüntetésen 100 000 - 133 333 Székelyföldi vehetett részt (150 000 Magyar volt , de nem lehet tudni ki honnan jött ) . Abba bele kell gondolni hogy a lakosság egy része 18 év alatti és egy másik része 60 év feletti , tőlük nem lehet azt elvárni hogy egy ilyen eseményen részt vegyenek szerintem . Az átlag élet kb. 72 év lehet , ami azt jelenti hogy a 72 korosztályból csak 42 korosztály képviseli magát (normális esetben ) ami kb. az 500 000-nek a 40% át kiüti , vagyis maradt 300 000 tüntetőnk viszont ebből a 300 000 ből a lakosság egy része lehet beteg , rokkant , vagy éppen kisgyerekei vannak , vagy öreget kell gondozzon akit nem hagyhat egyedül , vagy éppen hanyagolhatatlan munkája van , vagy nincs anyagi lehetősége arra hogy eljusson Kovásznába , vagy börtönbe van , vagy éppenséggel nem jutott el a falujába a hír hogy tüntetés lesz . Ezek is egy hatalmas tömeget kiütnek a 300 000-böl , így szerintem a legnagyobb jóindulattal is 500 000 emberből 200 000-től várható az hogy megjelenjen de az a maradék mondjuk 80 000 100 000 ember is aki nem volt ott , de ott lehetett volna miből gondolod hogy nem akarja az Autonómiát , tudod te is hogy vannak olyan emberek akiknek kényelmesebb a face előtt osztani az észt hogy ez neki nem érdeke és hasonló jobbnál jobb kifogásokat kitalálni . De attól lehet hogy ő is az Autonómia mellet van , csak ilyen spéci lusta Székely . Nem várhatod el hogy egy tüntetés miatt kiürüljön az egész város és egész falu . A legtöbb ismerősömnél úgy volt ez hogy a családból az apa elment , az anya maradt a gyerekekkel , de ez nem jelenti azt hogy a családnak csupán 1/4 e , vagyis 25% van az Autonómia mellett .


,,Másik: érintőlegesen azért megvillantottad a GDP számait is, jelezvén, hogy azért a te fejedben is ott csücsül a naaaaagy újraegyesítés gondolata. Szép számok, apró szépséghibákkal. Részint vesd össze Székelyföld, vagy Magyarország gazdaságát mondjuk az egyesítés előtti Németország gazdaságával. Mind a keletnémet, mind a nyugatnémet régió gazdaságilag erős volt. Az egyesülést követően a két régió egyensúlyba hozása érdekében aránytalan eltolódások voltak megfigyelhetők. Ez belső feszültségeket okoz még a mai napig is Németországban, a keletnémet még mindig úgy érzi: hátrányban van. Jelzem, az újraegyesítés óta eltelt 23 év, és beléptünk a 24-ikbe. És még mindig komoly különbségek vannak. Angela Merkel szerint a gazdasági adatok azt mutatják, hogy mély különbségek választják el a volt NDK-t az ország nyugati részétől, és a 23 éve kezdődött egységfolyamatnak nem látni a végét. Noha Németország a Föld negyedik legerősebb gazdasága (Németország adja az Európai Unió termelésének közel 1/3 részét) az újraegyesítéskor a keleti régióba pumpált tőke miatt a növekedési folyamat lelassult és az ország önmagához képest sok éves lemaradásba került. Persze, ettől még erős. Na most azt képzeld el, hogy ha egy német gazdaság ennyire megérezte az egyesítést, itt mi történne?


De itt nem Németországról van szó , ott két egyenlő méretű földet raktak össze , itt azért az ország jóval nagyobb mint a hozzá csatolni kívánt földek , kb. 2 000 000 lélekkel gyarapodna a 10 000 000 , vagyis közel sem akkora méretű egyesítésről beszélünk mint Németország esetében , Németországnál kb. 50% 50% (Kelet , Nyugat ) , Magyarországnál 80% 20 % (a régi és az új földek aránya )(remélem megértetted mire gondolok ) , És lehet hogy lenne egy kis gazdasági ingadozás , de közel sem akkora mint Németországban , és hosszútávon szerintem megéri .



,,Székelyföldhöz: Értemén, hogy van felétek mezőgazdaság, azonban: részben adódik a kérdés, hogy az a mezőgazdaság, ami el tud látni egy akkora területet, vajon a többszörösét is el tudná-e? Másrészt nem árt szem előtt tartani, hogy a 21. században járunk, az emberek igénylik a civilizációt, nem vegetálni szeretnének, hanem normális körülmények közt élni. Ezt a mezőgazdaság egymaga nem fogja megteremteni.''


Székelyföldön nem csak mezőgazdaság van ,csak azt hoztam fel példának , de még párat írhatok : kősó , vasérc , földgáz , szén , réz andezit, dolomit, uránérc, kaolinit , fakitermelés , románia legnagyobb műtrágya gyára , gyógyszergyártás . Szóval azért nem egy kifejletlen gazdaságról beszélünk .

2014. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!