Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraelben miért nem lehet...

Izraelben miért nem lehet valaki kettős állampolgár ha parlamenti székbe kerül, nálunk miért lehet?

Figyelt kérdés

Ott miért nem látni Iszlám vallású embereket a parlamentben?

Jah és miért olyan szigorú a bevándorlási feltétel?



2013. dec. 22. 12:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat. Nem tudtam hogy van iszlám párt.

14:39 szerintem valószínűleg most belegondolva mivel "háborús övezet".

Gondolom annak idején Vietnamba se lehetett bemenni csak úgy.

2013. dec. 22. 15:09
 12/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is lehetne, csak 1 törvénymódosítás.

Szlovákiában például így van.

2013. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ez minden országban alap kéne hogy legyen..
2013. dec. 22. 16:24
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert pont Israelt hoztad fel ehhez a temahoz.

Nemcsak Israel hanem sok mas orszag nem engedi a kepviseluknek a kettos, vagy tobbszoros ( multiple ) allampolgarsagot.

Itt egy lista azokrol az orszagokrol ahol a kettos allampolgarsagot abszolut nem is ismerik el az allampolgaroknak, a tobbszorosrol nem is beszelve.


Dual Citizenships Not Allowed


Andorra, Austria, Azerbaijan ,Burma, Bahrain, Botswana, Japan, China ,Czech Republic, Denmark, Fiji,India,Indonesia, Ecuador, Estonia, Iran, Poland, Papua New Guinea, Brunei, Japan, Peru, Kuwait , Kenya, Kazakhstan, Chile, Kiribati, Poland, Korea, Kuwait, Denmark, Latvia, Singapore, Slovakia, Ecuador, Lithuania, Solomon Islands ,Fiji ,Malaysia, Mauritius, Netherlands, United Arab Emirates (UAE), Thailand, Mexico, Nepal, Venezuela, Norway, Zimbabwe, Mauritius, Myanmar, Nepal

2013. dec. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

17:03 ez tartalmas köszönöm

Azért Izraelt hoztam mert náluk igen erős nacionalizmus van annak ellenére hogy elvileg liberálisok.

2013. dec. 22. 17:38
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

17.03 vagyok

Nem kotozkodni akarok, de nem eppen liberalisok.Nincs egy egyertelmu politikai vonal. Sok part van, sok eltero vilagnezet, 5 Isreali egyutt ul es van 10 kulon politikai iranyvonal egyutt

Nezd meg milyen valtozatos csak a kepviselt partok sora.

Emellet meg van sok olyan politikai csoport ami nincs is kepviselve a Knesset-ben

Tessek :

Party Leader Seats

Likud Yisrael Beiteinu Binyamin Netanyahu 31

Yesh Atid Yair Lapid 19

Labor Party Isaac Herzog 15

The Jewish Home Naftali Bennett 12

Shas Eli Yishai 11

United Torah Judaism Yaakov Litzman 7

Hatnuah Tzipi Livni 6

Meretz Zahava Gal-On 6

United Arab List-Ta'al Ibrahim Sarsur 4

Hadash Mohammad Barakeh 4

Balad Jamal Zahalka 3

Kadima Shaul Mofaz 2

2013. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ez igen le a kalappal köszönöm hogy valaki ennyire utánajárt. Ment a zöld.
2013. dec. 22. 21:43
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Talán az elsõ kérdésre magyarázat lehet, hogy Izraelt - jelenleg egy ( Jordánia ) - kivétellel ellenséges államok veszik körül, de a nem szomszédok közül is az összes többi arab és iszlám állam Izraellel szemben ellenséges, nem is ismeri el Izrael Államot. Érthetõ, hogy ellenséges állam állampolgárairól szó se lehet, hogy beleszóljanak az ország dolgaiba. Az meg macera volna, hogy egyik öhet, másik nem.


Itthon viszont megfontolást érdemel, mert pl, ha Románia is bevezetné, akkor nem lehetne képviselõ a román parlamentben olyan magyar, aki felvette a magyar állampolgárságot. És, ha jól tudom, jelenleg lehet a magyar parlament tagja pl erdélyi magyar, aki román állampolgár is. Ha nem lehetne kettõs, akkor ilyen se lehetne. ( Nem tudom, jelenleg hogy van, de, ha ott sincs és mi bevezetnénk, tutira õk is. )


Ezért mondtam, hogy megfontolásra van szükség, mérlegelni kell a különbözõ szempontokat.


"miért olyan szigorú a bevándorlási feltétel?"


Egyáltalán nem szigorúbb, mint máshol.

Ahogy a Magyar Állam is megkülönbözteti a magyart a nem magyartól, Izrael is megkülönbözteti a zsidó HAZATÉRÕT a nem-zsidó bevándorlótól.

Elõbbi itt is, ott is szinte seperc, utóbbi itt is ott is 8 év letelepedés. A letelepedési engedély csak lakás és munkához ( exisztenciához ) van kötve.

Természetesen szükséges, hogy ne jelentsen veszély Izrael biztonságára ( pl több robbantásos merénylettel a háta mögött valszeg nem kap ) és hogy egészségileg se jelentsen veszélyt. ( Pl ha valaki akut pestises, nyilván nem engedik be. Lehet, a leprást se. Meg az antrax-ordozót se. )


Szóval egyáltalán nem nehezebb, mint nálunk. Németországban viszont csak 5 év kell, így az valamivel könnyebb, mint akár itthon, akár Izraelben.

2013. dec. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ.
2013. dec. 25. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!