Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miert es kik bombaztak 1996-ba...

Miert es kik bombaztak 1996-ban Szerbiat?

Figyelt kérdés
A delszav haboruknak 95-ben lett vege, de ha 95-ben vege volt akkor kik es miert bombaztak?
2013. dec. 3. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz.

[link]


Majdnem mi is megtámadtuk Szerbiát mikor átlőttek hozzánk, csak Mohácsnál megegyeztek a vezetők.

2013. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"Majdnem mi is megtámadtuk Szerbiát mikor átlőttek hozzánk"


Ők is többször "majdnem" megtámadtak minket.

2013. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"Ők is többször "majdnem" megtámadtak minket."

Pont akkor voltam sorkatona amikor átlőttek.

Este felkeltettek minket és felmélázva, indulásra készen vártunk a parancsra. Még a bőrhámokat is felvettük mert úgy volt, hogy majd egy részen húzni kell a vetőket a harcálláspontokhoz.

2013. dec. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
96-ban nem bombázta senki Szerbiát. 96-ban Koszovóban volt egy kis csetepaté.
2013. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

"Majdnem mi is megtámadtuk Szerbiát mikor átlőttek hozzánk, csak Mohácsnál megegyeztek a vezetők."


Dehogy majdnem. Hálistennek nem voltak olyan hülye az akkori vezérkar és a politikai garnitúra, hogy ilyen megforduljon a fejükben, mert a szerbek beletapostak volna minket az alföldi agyagba.

2013. dec. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

"Dehogy majdnem. Hálistennek nem voltak olyan hülye az akkori vezérkar és a politikai garnitúra, hogy ilyen megforduljon a fejükben, mert a szerbek beletapostak volna minket az alföldi agyagba."


Ne hazudjál kedves gyermekem! A szerbek megbombázták Barcsot, és mi is több esetben visszalőttünk. Az pedig hogy végül nem indultak meg felénk annak köszönhető, hogy nem bírtak volna már talpon maradni ha még egy frontot nyitnak.

2013. dec. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Pont akkor voltam sorkatona amikor átlőttek.

Este felkeltettek minket és felmélázva, indulásra készen vártunk a parancsra. Még a bőrhámokat is felvettük mert úgy volt, hogy majd egy részen húzni kell a vetőket a harcálláspontokhoz."


Én is pont akkor voltam. Lőszerraktár Yamina.

2013. dec. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%

"96-ban nem bombázta senki Szerbiát. 96-ban Koszovóban volt egy kis csetepaté."


Kis csetepaté? Egy ismerősöm épp ott volt ápolónő, szerintem összefostad volna te magad abban a kis csetepatéban. Még akik kimentek egészségügyi személyzetnek is kiképzést kaptak maroklőfegyverre(PA-63), gépkarabélyra(AMD-65), és könnyűgéppuskára(PKM), valamint kötelező volt hordaniuk a dögcédulájuk.

2013. dec. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Salamon Bálint ***** válasza:

'96-ban senki nem bombázott semmit, lévén '95 november 21-n már békeegyezmény született (Dayton-i egyezmény).


Koszovói háború 1999-ben volt.

2013. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Ne hazudjál kedves gyermekem! A szerbek megbombázták Barcsot, és mi is több esetben visszalőttünk. Az pedig hogy végül nem indultak meg felénk annak köszönhető, hogy nem bírtak volna már talpon maradni ha még egy frontot nyitnak."


Nem érdekem hazudni, nem vagyok a gyermeked és nem bombázták a szerbek Barcsot. Egy bomba hullott le Barcson tévedésből, vagy némi provokációs szándékkal, sose fogjuk megtudni, de aki szokta figyelni az ilyen kis helyi - de eszkalálódás veszélyét hordozó - háborúk lefolyását, egyáltalán nem ritka, sőt törvényszerű az ilyen eset.

Sose lövöldöztünk a szerbekre, az említett esetben sem, mert mint mondtam, nem voltunk hülyék.

Abba meg nyugodj bele, hogy a szerbek éppen elbírták volna a "második frontot" , mert abban az esetben, ha mi rájuk támadunk, nem csak a Krajinai Szerb Hadsereggel, vagy a Drina hadtesttel álltunk volna szemben, hanem az egész Jugoszláv Néphadsereggel, amely sokkal korszerűbb fegyverrel volt ellátva és sokkal többen voltak. Mert azt elfelejtik, hogy a délszláv háborúban amíg a JNA is résztvett a harcokban, totális győzelmet aratott.



"Kis csetepaté? Egy ismerősöm épp ott volt ápolónő, szerintem összefostad volna te magad abban a kis csetepatéban. "


Kis csetepaté-> A délszláv háborúk intenzitásához képest nem volt jelentős esemény, de előfutára volt 98-99-es koszovói háborúnak. A fogalmazás lehet helytelen, de szerintem a magyarázatommal megállja a helyét.


"Koszovói háború 1999-ben volt."


Az az a dátum, amikor a jugoszláv hadsereg és rendőrség újra megszállta Koszovót, ezért a NATO bombázni kezdte Jugoszláviát. 1996-ban a UCK indított terrorhadjáratot a szerbek ellen.

2013. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!