Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki hisz az EU erejében?

Ki hisz az EU erejében?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 18:08
1 2
 11/15 anonim válasza:
42%

Remélem, az EU hisz a saját erejében. Mert különben egész Európát csendesen bezárhatjuk. Csak együtt képvisel ez a kontinens elegendő gazdasági erőt, ezt az EU vezetői is nagyon jól tudják. Ha nem működik ez a szervezet szerinted, csinálj jobbat, de valamire szükség van.

Ugye nem kell említeni Kína, India és az USA gazdasági, stb. erejét. Közös működés nélkül lemaradunk, hiszen már Dél-Amerika is egész ütőképesen zárkózik fel.

2009. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet! De egész amerikába nincs annyi ország vagy nemzet mint itt! Az únió pedig ezekkel nem foglalkozik. Csak gazdaságilag tudnám elképzelni, de nem úgy ahogy most.

Legyen minden támogatás egyenlő, ne az legyen, hogy a német többet kap a magyartermelőnél EU-s támogatás.

2009. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
58%

"jó lenne egy Európai Egyesült Államok szerű ország, ami az EU-ból nőne ki, mert csak így van esélye Európának fennmaradni a Világhatalmi játszmákban. Viszont azt gondolom, hogy Európát nagyon sok időre, talán örökre megmérgezte a nacionalizmus"


Na, tipikus barom. Úgy megmérgezte, hogy csak na. Ugye Svájc, hogy meg mérgeződött. Szerencsétlenek, ez a csúnya nacionalizmus, pfúúj. A lónak a lógóját, azt. Csak és kizárólag egyetlen út van, ki kell lépnie Magyarországnak az Eu-ból. A Lisszaboni szerződés teljesen aláássa a tagországok szuverenitását, amiből nekünk csak hátrányunk származik. Hogy mi van USA-ban, meg Kínával az kit érdekel?! Nem az lenne a lényeg, hogy az itthoni problémákat megoldjuk? Saját lábra kell állni, ennyi. A magyar ipart és mezőgazdaságot, turizmust talpra kell állítani. Hogy jönnek ehhez más országok gazdaságai? Sehogy. Pont a fenti szemlélet juttatta idáig az országot, talán le kellene végre számolni vele végleg. Szeretnék én legalább olyan nacionalista Magyarországot, mint Svájc.

2009. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%
"Saját lábra kell állni, ennyi. A magyar ipart és mezőgazdaságot, turizmust talpra kell állítani. Hogy jönnek ehhez más országok gazdaságai? Sehogy." Te is aztán okos vagy. Amíg például az energiát (olaj, földgáz, szén) 80-90%-ban külföldről szerezzük be(ugye nagyrészt Oroszországból), addig igenis számít, mert lehet itt a nagy önnálló magyar gazdaságot építeni persze, de ha az oroszok gondolnak egyet, és elzárják a gázt, akkor szépen kitörölhetjük a nagy önálló iparunkkal. Mondok egy másik érdekes adatot. Ma a világon a nem élelmiszer jellegű árúcikkek (tehát pl a mikró, az asztal, a TV, egy mobiltelefon, az autód stb.) 80%-hoz kellett valamilyen módon a Transz-szibériai vasútvonal. Ez azt jelenti, hogy a TE LAKÁSODBAN 10-ből 8 használati tárgy valamilyen formában vagy alapanyagként, vagy alkatrésze alapanyaga megfordult egy olyan tehervonaton, ami a Transz-szibériai vasútvonalon közlekedett. Ezen alapanyagok egy részét persze ki lehet váltani, de Magyarország elég szegény ásványkincsekben, így rengeteg dolgot egyszerűen nem lehet helyben előállítani. Ha pedig külföldről bármit is beszerzünk, amire szükségünk van, vagy bármit eladunk nekik, máris részévé váltunk a globális gazdaságnak, és máris nem mindegy, hogy mi történik Kínában, Ausztráliában, vagy bárhol máshol. Persze amiről te beszélsz, a világ többi részétől való teljes gazdasági függetlenség ideológiája létezik, ez a Dzsucse ideológia, megnézheted mennyire jól működik Észak-Koreában(segítek egy kicsit, annyira, hogy a szülők a saját gyerekeiket ették, mert akkora volt az éhínség). Emellett egyre több magyar cég települ ki Kínába, emiatt sem elhanyagolható, hogy mi történik pl Kínában. Persze akinek az az egyik érve, hogy b@romarc vagyok, azt valószínűleg nem lehet meggyőzni értelmes érvekkel, mert úgy tűnik, hogy műveltsége erősen elmarad a kívánatostól, így ezt inkább a többieknek írtam, hogy nehogy bevegyék a sületlenségeidet.
2009. nov. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
59%
Az előttem szólóval teljesen egyetértek. A 20. század a globalizációról szól, az önellátó országok életképtelenek. Svájc is azért tud létezni úgy ahogy jelenleg, mert számos szállal kapcsolatban van a világgazdasággal (nem beszélve a tetemes bevételt biztosító pénzügyi szektoráról). Törekedhetünk az önállóságra, azonban nem gazdaságilag, hanem például kultúrális téren.
2009. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!