Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem gondoltatok még erre?...

Nem gondoltatok még erre? Lehet hogy tévedünk?

Figyelt kérdés

Jobboldaliak! Lehet hogy nem is nekünk van igazunk? A helyzet az,hogy én jobboldali vagyok (Jobbikos),de sokat gondolkodtam a nemzetről,mint több száz,ezer évekig fennálló közösségekről,a kereszténységről,a jóIstenről,meg stb...

Általában többségünk nem szeretné,ha egy Európai Egyesült Államokban élnénk,De! néha nagyon elgondolkodok azon,hogy miért is rossz az?

A világon minden változik,azt el kell ismernünk,hogy minden ember ugyanannyit ér,akár arab vagy német,és milyen erős lenne egy 500 millió lakosú egyesült államokban élni?: Európában évezredekig harcoltak egymással a nemzetek,csak azért mert az egyik német volt,a másik meg francia. Nem lenne többé itt háború ebben a mindent megélt Európában...

Szóval! Én egyenlőre jobboldali vagyok,de mégis sokat gondolkodok a nemzetköziségről, pl. nagyon jó egy kárpátia számot meghallgatni-de ez csak egy érzés.

Viszont hallgassátok meg az Európai Unió himnuszát: ,,Alle menschen werden Brüder"-Minden Ember testvér lesz... és milyen biztonságot nyújtana egy ilyen állam. És mi van akkor ha abban is tévedünk,hogy minket gyarmatnak használnak fel? Talán jobb lesz ez,csak rendezni kell ezeket a kérdéseket,és kialakul majd az egész harmónia Európában...


Lehet hogy így már egész liberálisan gondolkodok,de jobboldali (szavazó) vagyok,de hagyjuk az oldalakat.


Szóval akkor mi a véleményetek? Balosok,jobbosok??


Veszekedést,g*cizést nem kérek,mert azt lepontozom!


2013. szept. 27. 20:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Na és ott vannak a zsidók! Ilyen összeesküvés-elmélet,olyan összeesküvés-elmélet,de nem lehet az,hogy csak nagyon jól csinálják,amit csinálnak,és mi erre irigykedünk,és nem akarnak lehúzni minket,csak mi látju nagyon így?
2013. szept. 27. 20:59
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egységes Európa ötlete briliáns , én is szívesen élnék ilyenben, de nem abban a verzióban amit jelenleg elképzelnek Brüsszelben.


Én majdnem minden európai országban jártam már.


Olyan városokban is jártam már amelyek finoman sem nevezhetőek már európainak.

Főleg , mondanám az egykor lenyűgöző Marseillet amely most igen mélyre süllyedt.


Arra akarok kilyukadni, hogy egy olyan Európában amelyben ez a domináns eszmerendszer, olyanban nem szeretnék élni.

Hisz ez maga Európa létét ,az európai kultúrát fenyegeti.

Miért akarnám én az országom és a kontinensem, a francia , svéd társaim elpusztítását?

Mert ezzel az eszmerendszerrel mely jelenleg is dominál , Európa elfog pusztulni.


Ha másképp működne az egész, akkor nagy támogatója lennék az egységes Európának.

2013. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"sokat gondolkodtam a nemzetről,mint több száz,ezer évekig fennálló közösségekről"


A témában a legtöbbet hivatkozott szakirodalom Benedict Anderson: Elképzelt Közösségek című műve. Kicsit nehéz európai szemmel olvasni, mert ő főleg ázsiai példákat hoz, de jól kimutatja: nincs egyetlen ezer éves nemzet sem, maga a szó a francia forradalomban alakult ki. Előtte nem beszélhetünk nemzetekről.


Egyébként egyetértek veled. Ez a mentalitás a helyes. Ha valaki gyarmatnak használ minket, az ugyanazoknak a téveszméknek a rabja, amiket le kell küzdeni.


A legtöbb olyan ember, akit a jobboldal zsidónak tart, nem zsidó egyébként.


P.s.: én is szeretek 1-2 Kárpátia számot, de nem fogok dalszövegek alapján voksolni.

2013. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még vívódnak bennem a dolgok,de remélem megtalálom erre a helyes utat... :)
2013. szept. 27. 21:25
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Még talán valahogy értelme is lenne, de nem így ahogy erőltetik, és pont a nemzetek sokszínűsége, rivalizálásai egymással a múltban ami még ma is jelen van nem lenne sose annyira "egységes" mint pl. az usa!


Gondolom én.

2013. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó úton haladunk és én is arra gondolok, hogy fejlődjön tovább az Európai Unió. Viszont a legnagyobb baj, hogy akiket még be kéne venni azok nagyon lecsúszott és korrupt országok (Ukrajna, Szerbia, Albánia stb.) Ha ezeket hozzáveszed, meg azt hogy Románia és Bulgária is csatlakozik a schengeni övezethez akkor nagyot eshet a színvonala a dolognak. Azért én remélem, hogy jól alakulnak, de ehhez európai fejjel kéne nekünk is gondolkodni, ha már egyszer mi is tagok vagyunk benne.
2013. szept. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Az a helyzet, hogy kellemeset csalódtam. Álmomban sem gondoltam volna , hogy saját pártja ideológiáját ilyen szinten megkérdőjelezi egy jobbikos :) . Tulajdonképpen lehet hogy nem is vagy szélsőjobboldali , csak konzervatív . Az egységes Európa gondolata szerintem elképesztően jó .
2013. szept. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Egyébként sztem amennyire pl Albánia le van maradva hozzánk képest , annyira vagyunk mi Németországtól. Egy egységes Európában a fejlett államok sokkal hatékonyabban segíthetnék a szegémyebbeket .
2013. szept. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila.:pontosan hasonlóan vagyok én is,csak még bennem dolgoznak a "nemzeti"frusztrációink,ezt nem tudtam

megúszni.

Tudom,egy kicsit skizoid hozzáállás,de ha jól megnézzük ez a mostani Európai-történelem is kissé skizoid, Előbb vagyok ez+az,s csak utána Európai,de mindegyikünk ide akar tartozni,aki még nem az csatlakozni akar.

Ha az Európai Únió is olyan egységes állammá tudna szerveződni,mint amilyen az USA,igen azt hiszem egy olyan Európában tudnék élni!

Egy a fejlettebb országukból álló Európa jobban tudná segíteni a szegényebbeket:igen,de azt hiszem ahhoz a szegényebbeknek is máshogy kellene a dolgokhoz hozzáállni.

Én is a jobbikra szavaztam,de azt hiszem hasonló dilemmáim vannak.

Én például nagyon szégyellem azt,hogy több pénzt kapunk az úniótól,mint amennyit be tudunk fizetni a közösbe.

Nem tudom ki hogy van ezzel,de én szégyellem!

Határok: Én nagyon szeretném azt,hogyha Trianon miatt kártalanítanák Magyarországot,vagy úgy,hogy valamit visszaadnának az elvett területekből,még akár úgy is,hogy egy Európai közigazgatási elrendezéssel visszaadnának valamit abból, amit elvettek tőlünk,mert tudva lévő hogy Trianon volt az első számú kiváltója a II.világháborúnak,sok más későbbi,egész nemzeteket érintő tragédiáknak,nem utolsó sorban a kontinens majdnem végzetes megosztásának!

Az Egyesült Európát is szerintem mindjárt közvetlenül az I. világháború lezárása ként nagyon jól meg lehetett volna csinálni,talán könnyeben mint most,mert akkoriban az országok között nem voltak olyan,s akkora fejlettségbeli külömbségek mint ma,gyorsabb lehetett volna az integrácó,

mindenki maradt volna ott ahol született,s generácókkal azelőtt is éltek az elődei,szabadon használná a nevét,s az anyanyelvét,ha van gyakorolná a vallását. Rengeteg sok tragédiát lehetett volna meggátolni,csak az a baj,hogy ma is nagyjából ugyanúgy a kapzsiság,s az intrika az uralkodó alapgondolat,mint 1919-ben,s 1947-ben,és igy azt hiszem nem sokáig fog ez a jelenlegi EU.-fennmaradni,s ha bukik,akkor sajnos Angele Merkelnek lesz igaza abban az értelemben hogy nem kell újabb 50-év békével számolnunk.

2013. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Utánaolvastam,gondolkodtam sokat ezen a kérdésen.

Eltelt 2 hónap,és most újra megerősödtem a "jobbik eszmében",újra csak kiállok a Jobbik mellett,ebben az internacionalizmusban nagyot tévedtem!


Alapvetően keresztény ember vagyok,ezért is gondoltam jónak a nemzetköziséget,az egységes Európát,azonban úgy hiszem,hogy mégis meg kell védeni a magyar kultúrát,a többi nemzet kultúráját egy ilyen olvasztótégelytől,mint ez a mostani Európai Unió. Háborúk,konfliktusok mindig is lesznek,viták most is vannak. Ez csak egy utópia,egy liberális rózsaszín köd,hogy majd az Egyesült Európában minden olyan jó lesz. Sőt,nem is jó irányba haladunk: több millió bevándorló a nyugati országokban,az európai ember züllik lefele,már azt is számon kérték Orbán Viktoron,hogy miért teszik bele a magyar alaptörvénybe,hogy a házasság az egy férfi és egy nő között megvalósuló intézmény.

Tehát a keresztény kultúrára is eléggé veszélyes ez a fajta "liberalizmus",márpedig nekem ez az első,arról meg nem is beszélve,hogy a gazdasági jólétért adjuk fel az emberi értékeinket???

Aztán ott van a nagy felvásárlás,eladósítás,sunyizás,stb.,és talán igaza volt a történelem tanáromnak még anno,hogy az Unió keleti bővítése egy piacszerzési kísérlet volt (amely nagyon jól sikerült a németeknek,franciáknak),és hiába kapunk több pénzt az Uniótól,mint amennyit befizetünk,ott van a tény: sokkal súlyosabb veszteség az,hogy elvették piacainkat,mint az EU-tól kapott pénz mennyiségének kérdése...

2013. nov. 27. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!