Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok az izraeli...

Mit gondoltok az izraeli himnuszról? Szerintetek is nagyon hasonlít a székely himnuszra mind zenére, mind szövegre?


2013. szept. 22. 18:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azt is állíthatja, h a Székely himnuszt lopták. Ezért is írtam, h nem tudom, kit akar provokálni, a zsidókat v a magyarokat.
2013. szept. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#3 válasza az izraeli himnuszt illetõen teljesen pontos, nemtom miért nem kapott 100%-ot?


A kérdezõ szerintem sem állított semmi roszat, csak azt, h SZERINTE hasonlít. A kisebbségi lét hasonlóságában meg igaza van.

Nemtom mé kell minjá mindenen kiakadni?


Egyébként szerintem nem hasonlít. Még hangulatában sem. ( Sztem ez a Magyarság legnagyobb problémája ) Mert:


Izrael himnuszának címe Hatikva, vagyis "A remény" és ezt fejezi ki a szöveg. Nincs benne, hogy hogyan, mitõl ( kitõl ) teljesül, igaz, Izrael esetében a válasz természetes.


A székely himunsz segítségért kiált, de nem hallom benne a bizalmat, reményt, hogy meg is kapja.

2013. okt. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Botfülű egyéneknek egyformának tűnhet a dallam, hülyéknek még a szöveg is.
2013. nov. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

-"koolod balevav penimah

nefesh yehudi homiyah

ulefate mizrah kadimah

ayin l'tzion tsofiyah

od lo avda tikvatenu

hatikva bat ma'snot alpayim

liyot an khofsi beartznu

eretz tzion yirusalaim!

-----------------------------

HATIKVAH!

-------------------------------

ennek mi koze lenne a "szekelyhimnusznak" csufolt mudalhoz???

mert volt szekely ill. erdelyi himnusz csak az ugy kezdodott,;

"elhangzott a szo zeng az indulo gyoztesek megint regi zaszlaink!

fent a hargitan nepe jajjszavat...."

a refren meg az volt,;

"edes erdely itt vagyunk ertyed elunk es halunk gyoz a szittya fergeteg a rohano sereg!!"

2013. nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!