Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz a vége ennek a profito...

Mi lesz a vége ennek a profitorientált hozzáállásnak?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre, h folyamatosan egyre inkább húzzák a rétest, ma holnap, ha le akarok ülni a munkahelyemen nekem kell széket venni.

Ha a wc-t le akarom húzni akkor vigyek vizet, elvégre én szartam oda, h gondolom, h a munkáltató akár egy darab papírt is adna?

Bátyám szakmunkás, náluk ilyen, h a főnök ad kalapácsot vagy bármit is, amivel a kijelölt munkát meg lehetne oldani?

Hoool, így megy tovább az anyagot is nekik kell megvenni, ha vakolni akarnak vagy bármit csinálni.

Ha a gagyi sorszámmal nem tudja megcsinálni még annak a majomnak áll feljebb

Haverom IT területen tolja, ugyan erre panaszkodik, h lassan már, ha dolgozni akar akkor be kell szereznie még egy pc-t, mert informatikai cég, de már az internetet is le akarják kapcsolni.

A másik a fizetés, amit nagyon nem akarnak, csak az elvárások vannak.

Persze az idióta vállalkozók(ismeretségi körömben 110%) csodálkozik, h visszaesik a forgalom, a megrendelés.

Hát persze, ha te nem fizeted ki az embered, nem megy vásárolni, ami a bolttulajdonos vállalkozónak rossz.

Az meg h a boltos nem fizeti ki az eladóit, na az meg a másik majomnak, mert az emberek nem újítják fel a lakókörnyezetüket...

A többit meg sorolhatnám napestig.

Mi értelme van fillérb...szónak lenni?



2013. szept. 22. 15:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ki(-k)akrt(-ak) annyira "rendszert váltani?" Nem az a bizonyos "munkás osztály?" Egy kissé paradox a helyzet,mert most jó néhány olyanon kívül,akiknek nagyon bejött ez az egész váltás,szinte mindenki sír,mint az ártatlanul hagyott utcalány,mit is akartunk-akarunk egyáltalán? Én sem tapsikolok örömömben,ez igaz. Mert azért nézzük már meg kicsit jobban,hogy valójában kiknek is jött be annyira jól ez az egész! Hogy nem a munkabérből élőknek,s nem a tisztességesen vállalkozni akaróknak,az már tuti! Ez az egész váltás egy nagy bunda volt. Szerintem anno a privatizációs bevételek is "eltűntek"a süllyesztőben,az már majdhogynem biztos,mert azokból egy fillér adósságot sem törlesztett senki,nézze már meg egyszer valahogyan valaki,hogy a "rendszerváltó"politikusaink honnan,hogyan,s legfőképpen miből lettek nem egészen 20-év alatt többszörös milliárdosok! A költségvetésből biztos hogy(-legalábbis részben)azok a milliárdok hiányoztak-hiányoznak,amikről nem tudnak számot adni,legalábbis elméletileg a privatizácókból folytak be az államkasszába. Én nem vagyok sem politikus,sem közgazdász,de szerintem emiatt állunk ma úgy ahogy.
2013. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 rémuralom ***** válasza:

A profitorientált hozzáállásnak soha nem lesz vége. Ha egyszer vége lenne, azzal a világnak is vége lenne. Mindenki éhenhalna, mert a pékek nem lennének hajlandók l'art pour l'art alapon kenyeret sütni. Profitért csinálják, nem azért, hogy neked legyen mit enned. A profitorientáltság viszont pont nem azt jelenti, hogy fogadhoz vered a garast.


"Persze Mr. Kapzsik ezt nem vágják, ők megveszik a Full HD-s plazma TV-t, nyaralójukat, meg mindent amit akarnak."


És az nem fogyasztás, amikor a Mr. Kapzsik fullHD TV-t vesznek? Nem "pár" gazdag tartja el a világot. Elég sok van belőlük, és akkor még csak a kifejezetten gazdagokat (mondjuk a dollármilliomosokat) néztük. Pedig nem utolsó csóró mindenki, akinek nincs egymillió dollárnyi vagyona - létezik középosztály is, és ők is fogyasztanak elég komolyan.


"Pár millióan éhenhalnak, azt rákenik majd arra, ami manapság a legjobban csengő mondás: "Hát nem tanult, megérdemelte"."


Az éhhalál azóta ismerős fogalom az emberiség számára, amióta létezünk, és mindaddig nem fog sikerülni teljesen kiirtani sem az éhezést, amíg létezik az emberiség. De azért közeledni lehet hozzá, és - éppen a "vadkapitalizmusnak" és a fogyasztói társadalomnak köszönhetően - aránylag jóval kevesebben halnak éhen most, mint ötven, száz, háromszáz, ötezer évvel ezelőtt.


"Nem tudom te mit szólnál, ha nem fizetne a főnök ki, mert hát a profit...."


Attól tartok, nem vagy tisztában a profit fogalmával. A profit leegyszerűsítve az árusítás bevételének és a termelés/beszerzés költségeinek különbsége. A termelés költségeibe pedig beletartozik a dolgozók munkabére is. Olyat nem tehet a vállalkozó, hogy neki kell profit, ezért nem fizeti ki a munkásokat. Amikor a híradóban azt hallod, hogy munkások tüntetnek, mert nem fizették ki őket, az mindig csődbe ment cégeknél történik, soha nem azért, mert a főnöknek kell a profit.


"Nem a termékekből volt sok, hanem az embereknek nem volt pénzük, hogy megvegyék őket. Hogy miért? Nem kaptak elég fizetést. Pont, mint most."


Az 1929-es válság pontosan ugyanolyan fogyasztóihitel-válság volt, mint a mostani (na jó, nem akkora volumenű, de elég nagy ahhoz, hogy válságot csináljon). 1929 őszén kidurrant a hitellufi, és ONNANTÓL KEZDVE nem volt pénz, amiből fogyasztani lehetett volna, mert mindenki azon volt, hogy hogyan szabadulhatna meg a hiteleitől. A 2. világháború végéig folyamatosan csökkent a lakossági hitelállomány, és csak akkor kezdett el újra nőni. Olyan meg nincs, hogy nem kapnak az emberek elég fizetést. Mihez nem elég? Ahhoz, hogy nagyobb lábon élj, mint amekkorát megengedhetnél magadnak, semekkora fizetés nem elég.

2013. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#5"

Nem hagyhattam, hogy 8 órából 3-at facebookozzanak, a projekt munkák, tervezés helyett. A magyar munkaerőre csak szigorral lehet hatni, eddig tapasztalatom szerint. Amint lanyhul a fegyelem, kedveskedek velük, rögtön hátba támadnak"


El bírom képzelni, milyen lehet a céges munkamorál nálatok. Na, ez a gondolkodásmód teljes mértékben jellemző az itthoni cégekre. Aztán ők csodálkoznak a legjobban, és ők vannak a leginkább vérig sértve, ha a dolgozók hetente felmondanak, és átmennek a konkurens céghez, mert ott normálisabban bánnak az emberrel, netán jobban meg is fizetik őket. Neeeem.... mindig csak a dolgozó a hibás, véletlenül sem ti, vezetők. Én is, amikor felmondtam és átmentem a konkurenciához, még majdhogynem nekem kellett szégyellnem magam, hogy tehettem ilyet... hát tessék ezen elgondolkodni :)

2013. szept. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
.
2013. szept. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Félelmetes mennyi hülye van ezen az oldalon.

1.Ki a f...om írta, h nonprofitként működjenek a vállalkozások?

Én arról beszéltem, h már a munkavállalókat se fizetik ki, mert inkább zsebre rakják a pénzt(az meg h nincs ilyen, hát remélem megvakultál mikor ezt hazudtad)

Többieknek köszönöm a választ!

2013. szept. 23. 01:57
 16/16 A kérdező kommentje:

2.Még jó, h egyesek megállapítják, h olyan, h a munkást nem fizették ki soha nem volt csak akkor, ha már nem volt pénz, mert csődbe mentek.

Tök jó h minden esetnél ott volt rémuralom és látta.

Sőt a végén kiderül, h ő szabályozta a dolgokat...

2013. szept. 23. 02:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!