Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz a vége ennek a profito...

Mi lesz a vége ennek a profitorientált hozzáállásnak?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre, h folyamatosan egyre inkább húzzák a rétest, ma holnap, ha le akarok ülni a munkahelyemen nekem kell széket venni.

Ha a wc-t le akarom húzni akkor vigyek vizet, elvégre én szartam oda, h gondolom, h a munkáltató akár egy darab papírt is adna?

Bátyám szakmunkás, náluk ilyen, h a főnök ad kalapácsot vagy bármit is, amivel a kijelölt munkát meg lehetne oldani?

Hoool, így megy tovább az anyagot is nekik kell megvenni, ha vakolni akarnak vagy bármit csinálni.

Ha a gagyi sorszámmal nem tudja megcsinálni még annak a majomnak áll feljebb

Haverom IT területen tolja, ugyan erre panaszkodik, h lassan már, ha dolgozni akar akkor be kell szereznie még egy pc-t, mert informatikai cég, de már az internetet is le akarják kapcsolni.

A másik a fizetés, amit nagyon nem akarnak, csak az elvárások vannak.

Persze az idióta vállalkozók(ismeretségi körömben 110%) csodálkozik, h visszaesik a forgalom, a megrendelés.

Hát persze, ha te nem fizeted ki az embered, nem megy vásárolni, ami a bolttulajdonos vállalkozónak rossz.

Az meg h a boltos nem fizeti ki az eladóit, na az meg a másik majomnak, mert az emberek nem újítják fel a lakókörnyezetüket...

A többit meg sorolhatnám napestig.

Mi értelme van fillérb...szónak lenni?



2013. szept. 22. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

A vadkapitalizmus egy halálra itélt elmélet. Ugyan úgy, ahogy a szocializmus volt. Egyszer bele fog bukni a gazdaság, mert mindenki kapzsi. Ha más nem, az EU össze fog omlani, ugyanis minden keleti-déli, kis szegény országot (beleértve most minket is) bevesznek és megpróbálnak nyugati, fogyasztó társadalommá változtatni.


Csak ugye a fogyasztó társadalomban a legfontosabb rugó a FOGYASZTÓ!, viszont aki nem kap pénzt, az nem fog fogyasztani sem. Most, hogy éhbérért megtud venni egy kenyeret meg májkrémet, az nem fogja a tudományt-gazdaságot ösztönözni a fejlődésre, sőt, visszaesik.

Persze Mr. Kapzsik ezt nem vágják, ők megveszik a Full HD-s plazma TV-t, nyaralójukat, meg mindent amit akarnak. Kár, hogy pár gazdag nem fogja ellátni eléggé a világ gazdaságát. Na mindegy, ez egy lassú folyamat, hiszen pénz van dögivel (még).


Pár millióan éhenhalnak, azt rákenik majd arra, ami manapság a legjobban csengő mondás: "Hát nem tanult, megérdemelte".


Utána meg leharcolják unokáink majd forradalmak ezreit.

2013. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
A vadkapitalizmus Kínában tessék keresni, ne Európában, pláne ne Magyarországon :)
2013. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Egy vàllalkozàs a profitèrt jön lètre, nem azèrt hogy neked jó legyen. Ha szerinted gonoszak a vàllalkozók, akkor tessèk, lehet neked is vàllalkozni, kîvàncsi lennèk te neked nem szàmítana a profit? Elègedetlenkedö dolgozó mindig lesz, van akinek semmi sem jó. A fzetése meg mindenkinek annyi, amennyiért el tudja magát adni a munkaeröpiacon.
2013. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3-mas te úgy vagy hülye, ahogy vagy.

Nem tudom te mit szólnál, ha nem fizetne a főnök ki, mert hát a profit....

Vagy elvenne a munkaeszközöket és azt mondaná, h hát a profit.

Gondolom akkor is ilyen megértő lennél..

Csak az a baj, h amit leírtam/ak azt nem látod át.

2013. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

4.


Te meg azt nem fogod fel, hogy a vállalkozás célja a minél több profit elérése. Kivétel a non-profit szervezetek esetében. A dolgozó pedig annyi fizetést kap, amennyit a tudása a munkaerő piacon ér. Az emberek hajlamosak felül értékelni a saját termelékenységüket. Azok, akik habzó szájjal ordíbálnak, hogy ők már pedig mennyit dolgoznak, ők egy 8 órás műszak alatt jó ha 3-4 órát effektív munkával töltenek. Amióta a cégemnél figyelő rendszert telepítettem a számítógépekre, illetve bekameráztattam az egész irodát, érezhetően nőtt a munkával töltött idő a dolgozóim részéről. Nem hagyhattam, hogy 8 órából 3-at facebookozzanak, a projekt munkák, tervezés helyett. A magyar munkaerőre csak szigorral lehet hatni, eddig tapasztalatom szerint. Amint lanyhul a fegyelem, kedveskedek velük, rögtön hátba támadnak.

2013. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Neked úgy van vállalkozásod, ahogy nekem.

Azt se bírod felfogni, h miről szól a kérdés.

Nem a lusta trógerekről, hanem azokról az emberekről, akik becsületesen dolgoznak, de a vállalkozó már lehúzza róluk az utolsó szart is és ki se fizeti őket.

Meg h az alapvető munkahelyi előírásokat se teljesíti...

És még egy kérdés.

A saját anyáddal mennyiért feküdnél le?

Ha a nem létező alkalmazottaid dolgoznak egy hónapig ingyen az elég ütős érv, h lefeküdj vele.

Hiszen a profit ezt diktálja....

2013. szept. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6. Ne forgasd ki a szavaimat! A profit fontos, de azért van egy határ! A dolgozóimat mindig kifizetem, és be is vannak jelentve, de sokuknak van érdekes hozzáállása a munkához, főnökhöz.
2013. szept. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pontosan ez volt 1929-ben is.

Azt mondják rá, hogy túltermelési válság volt, pedig a másik oldalról szemlélve egész egyszerűen csak fogyasztói válság alakult ki.

Nem a termékekből volt sok, hanem az embereknek nem volt pénzük, hogy megvegyék őket. Hogy miért? Nem kaptak elég fizetést. Pont, mint most.

2013. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ez a kapitalizmus Achilles-sarka.
2013. szept. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nos most nem is tudom hogy kit is küldjek el a jó francba! Igaza van a kispénzű melós tömegnek,de sok vállalkozónak is. Meg kell mondjam azt is,hogy világrendszert,még ennyire nem gyűlöltem,mint ezt az ún, "rendszerváltás utáni szart"(-bocsánat a kifejezésmódért)! De a "kommunizmus"sem volt jó,a fasizmus,s a feudalizmus sem.Nos akkor kérdem én,hogy most mit csináljunk? Tény,hogy nagyon sok mindenen kellene,illetve már kellett volna rég,s kell most változtatni,azt hiszem hogy a szélesebben vett társadalom minden szegmensében,mert ez ami már jó 200-éve megy itt a földön,az nem tartható fenn a végtelenségig. Ez a kapitalizmusnak nevezett trágyadomb,már régóta oszlik-bomlik,messziről bűzlik,s naívak vagyunk,ha azt hisszük,hogy a hidegháború véget ért,mert csak újra kezdődik,azaz,hogy tovább folytatódik,s megint meglehet hogy egy újabb világméretű konfliktusban fog kicsúcsosodni,amelyből bármily valószínűtlennek tűnik(-azaz, hogy inkább csak így akarjuk látni,),de mindebből akár egy újabb világháború is lehet. A gazdasági válság,amit ma élünk meg,már jóval 2000-előtt elkezdődött,Egyre inkább kilóg az a bizonyos lóláb,ami a kapitalizmus válságát jelenti. Hogy ennek még mi lesz a vége?
2013. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!