Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína gazdasági növekedése...

Kína gazdasági növekedése aggodalomra adhat okot, vagy örüljünk neki?

Figyelt kérdés
Előnyöket ,hátrányokat várok a válaszokban.köszönöm

2013. szept. 19. 17:17
 1/8 lindmayer ***** válasza:

hát elősször is nem ide tartozik a kérdés

másodszor meg kit izgat?

2013. szept. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
te biztos nagyon szűk látókörű lehetsz,ha nem izgat a jövőd ;)
2013. szept. 19. 18:03
 3/8 tabaki válasza:

Tehát ajánljuk valami olyan programot, ami megadja a válaszokat?

[link]

2013. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már minden sz*rt Kínában gyártanak.

Megvesz az ember egy cipőt vagy egy elektronikai eszközt és pár hét alatt tönkremegy (vagy nap alatt)

Régen évekre tervezték ezeket,most arra hogy minél hamarabb tönkremenjen és vegyél egy új ócccó kínai f*st.

A TV-ben láttam hogy kínaiak mennek Afrikába hogy ott majd stadionokat építsenek és kórházakat meg plázákat,amiket a lusta fekäk nem csinálnának meg.

Cserébe az ottani nyersanyagokra ráteszik a kezüket.

Viszont a feketék fel vannak háborodva hogy a kínaiak mennyit dolgoztatják őket.

Sokszor 6-7 napot, fillérekért.

És nincs megállás,ott keményen kell dolgozni.

A kínaiak azt mondják ha kell a kínaiak pénze akkor dolgozz keményen,persze kínai bérekért ami a nullával egyenlő szinte.

Jelentős pénzeket adnak a többi országnak.

Többek között az USA-nak és az EU is be volt xarva amikor a válság jött és kínaiak támogatása kellett volna.

Tehát a világ ura már Kína,ez nem kétség.

Az USA-nak is ez az érdeke. Hisz megreccsenne a jenkik gazdasága is.

A hátrány tehát az hogy kínai munkáért (napi 10 óra) kínai bért kap az ember (aprópénz)

Ha nem tetszik mehetsz az Atyaúristenhez panaszra.

2013. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lindmayer ***** válasza:

nos, mivel nem számítástechnikai kérdést tettél fel, ezért volt ez astílusú válasz

igaz, hogy a kínai gazdaság mindenhová betelepül, mindenre rá akarja tenni a kezét, de ne keltsen hiú ábrándot senkiben, hogy csak a kínai cég gyárt vacak terméket, hisz, aza apple, samsung, sony, nokia, audi, bmw, fiat nem kínai cégek, ha netán kínában gyártatnak valamit, akkor is a minőséget ők határozzák meg

látványos fejlődésen megy keresztül,

de a drasztikus energiaéhsége nem engedi, hogy a rossz hatásfokú hőerőműveiket modernebbre cseréljék, mert mind a kettőre szükség van

az egykepolitika miatt olyan kevés gyerek van, hogy mire a mai nemzedék már nem fog tudni dolgozni, akkor nem lesz ki eltartsa őket; náluk nincs nyugdíjrendszer, a mai öregeket a dolgozó gyerekek tartják el, akik az alacsony fizetés mellett nem tudnak félretenni, de az egykepolitika miatt rosszabb lesz a helyzet, mint európában

2013. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Adhat aggodalomra okot mivel a 2000-es évek is ilyen növekedési mámorban teltek 2008-ig. Nézd meg a GDP növekedési adatokat, az ezredfordulón beindult a növekedés majd nyolc évvel később a teljes világgazdaság összeomlott, ha Kína összeomlik akkor a világgazdaság is összeomlik ami rántja magával az USA-t és az EU-t, Oroszországot és Indiát is.
2013. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Éppen lassul Kína, hogy ez jó-e vagy rossz, nem tudom. Valószínűleg inkább rossz, mint az előttem levő írta.
2013. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyar részről előnyös, ha Kínának sem rossz. Életszínvonal pedig nemsokára a magyar átlag felett lesz, persze a slágert fújják évtizedek óta az életszínvonalról. Átlag fizetés ha jól tudom, bocsának, ha nem, a fővárosban például 60.000 Ft-nak megfelelő(200 Euró nettót említettek, nálunk kb. 250). Ja meg a munkanélküliség is más, lévén, hogy kommunista állam, de más minőségben kapitalizmussal ötvözve. Árak hasonlóak, ami drágának minősül. Egy család 3 főből áll, nincs nyugdíj, hanem a gyermekek kötelessége eltartani a szülőket. Ha lány születik, akkor a lánynak a férjének a családjáról kell gondoskodnia. Ezért fontos a fiú gyermek. Én úgy tudom szociális ellátás is van, de nem így, hanem iskoláztatással kapcsolatban sok minden. Én ezt kínaiaktól tudom. Amúgy angol, német mellett mandarin felsőfokra hajtok (németül, magyarul tanulok mandarint). Amúgy szerintem ahol kínai etnikum van, nem szokott rosszul elsülni, nézzük meg Szingapúrt(fele maláj, fele kínai), Makaót, Hong Kongot...ecseteljem az életszínvonalt?
2014. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!