Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Románia Ceaușescu idejébe...

Románia Ceaușescu idejében szegényedett el?

Figyelt kérdés
Vagy előtte is szegény ország volt?
2013. szept. 10. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tudom, előtte is nehéz volt az élet Romániában, mert Ceaușescu mindent magára költött, a nép meg éhezett. Be volt tiltva az abortusz, emiatt sok gyerek árvaházba került. Akadnak olyanok, akik szerint akkor jobb volt az élet, mert a diktátor bukása óta nem volt javulás.
2013. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Az az igazság, hogy Ceau idejében azért volt ekkora szegénység, mert óriási hiteleket fizettek vissza.

Ez oké is volt, 89-ig, - ha a világ tótágast állt volna, be is jöhetett volna ez nekik - amikor a jólét reményében újabb hiteleket vettek fel. Most azokat (is) nyögik.

2013. szept. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Francokat !Azért szegények mert élhetetlenek és lusták a hegyen túli románok.

Erdélyben mindig is jobb volt az életszínvonal mint a hegyen túli részeken.A kevert lakosságú Erdélyt szorgalmas,szerény és optimista népség lakja.Nyugati orientáltságú városi polgársággal és aránylag fejlett vidékekkel.

A déli hegyeken túl balkáni állapotok, balkáni erkölcsök, balkáni észcsinálás,hőbörgés és lustaság jellemzik a szinte cigányokra hajazó lakosságot.A keleti hegyeken túliak pedig az orosz ésszerűtlenségeket,kaotikus ad hoc életfilozófiát és a maradiságot és igénytelenséget idézik.


Romániáról mint egységes egyszínű államról beszélni a valóságtól elrugaszkodott képzelgés.


Mióta Erdélyt elnyerték tőlünk Párizsban csaplecsacsin, vagy körbefo soson az vannak, hogy eme egyenlőtlenségeket kiegyenlítsék.Erdélyt immár több mint 90 éve adóztatással ,javainak szabad prédaként széthordásával a fejlesztések elhanyagolásával a nyugati beruházások hacsak lehet onnan elirányításával fejőstehénként kezelik.

Az erdélyi megyék adójának 20-50% forog vissza Bukarestből .Miközben egyes hegyen túli megyék 180-250%-ot kapnak vissza.

Az eltelt 90 év alatt 3,5 millió román települt át Erdélybe , megváltoztatva az etnikai viszonyokat.Közben másfél millió magyar ment el vagy asszimilálódott.

A szászokat elüldözték és jellegzetes házaikban immár cigányok laknak akik száma Cseaseszkunak és az őt követő segélyezős világnak köszönhetően immár legalább 4 millióra szaporodtak.Persze legtöbbjük kijár külföldre.

Pontosan nem lehet tudni mert a népszámlálás komolysága és szavahihetősége kritikán aluli.

Erdélyről nem lehet egyértelműen azt mondani,hogy szegénység van .Mert majd minden családban van kocsi.Persze legtöbbjük nem az Eu élvonal de van olyanból is annyi az utakon,mint égen a csillag.Internet is 70%os elterjedtségű(Erdélyben 90). Majd minden család szép házat épített vidéken a " gyerekeinek". Bár az öregek jobb szeretnek a nyári-konyhában élni.

A felnőtt gyerekek meg nagyvárosokban panelokban, vagy külföldön harcolásznak az élet rögös útjain.

Aki nem hót hülye annak megvan mindene és boldogul,önerejeéből mert az államtól csak egyes ritka kivételezetteknek van esélyük bármit is kapni.

A hegyen túl az egymás világ.Más értékrend ,más lehetőségek,más sokszor középkori életszínvonal faluhelyen ,ám ott is egész jó fejlettség nagyvárosokban.


Romániát ha egy szorgalmasabb, komolyan vehetőbb, tanulékonyabb nép lakná a hegyen túl is sokkal előrébb lehetne életszínvonalban és európai elismertségben is.A természeti adottságaik kitűnőek.Minden van.Csak ész nincs hozzá.

A fontos dolgok mindig mellékvágányokra kerülnek és kicsinyes oda nemillő részletkérdések, érzelgősségek és viták posványába merülnek el.A végkifejlet pedig fényévekre terelődik az elsődleges és értelmes szándéktól.

Lásd milyen érvekkel operálnak az aranybánya akarói és ellenzői.

2013. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

ma 19:44

Pont azért álltak úgy, ahogy, mert nem kértek senkitől hitelt.

2013. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Románia területe már időtlen idők óta katonai ütközőzóna volt, a Krími háború után döntöttek úgy a nagyhatalmak, hogy akkor nem lesz közös határszakasz, hanem majd lesz valami közte, Moldva egyesült Havasalfölddel és kiskezitcsokoládé akkor kezdődött el a terület fejlesztése. Ez volt 1866 körül, tudjátok mi volt a Kárpátokon túl 1866ban? Ipari beruházások meg a korszakhoz képest fejlett infrastruktúra. Románia ekkor kezdett el valamit mozdulni csak. Később érte el a második ipari forradalom is. Igazából, hogy ott tart ma ahol az pont a szovjet fennhatóságnak köszönheti, különben ma is ugyan olyan peremvidék lenne, mint ma Moldova.
2013. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Csak el szeretnék oszlatni egy sztereotípiát. Igen. Románia Ceaușescu idejében szegény ország volt, a rendszerváltás után is nagyon elmaradott volt. Ma olyan ott az életszínvonal, mint Magyarországon, tehát szegény ország, de ha viszonyítani akarsz, hogy milyen, akkor olyan, mint Magyarország. Tehát az unió 3 legszegényebbjében benne vagyunk. (Bulgária, Magyarország, Románia) VISZONT!!! Romániának évről-évre nő a DGP-je, csökkennek a munkanélküliségi-mutatói, nem csődölt be az építőipar, nem barmolták szét az oktatást, fölújították az úthálózatot, megreformálták a tömegközlekedést (Budapest metróhálózata:30km, Bukaresté 60km, mivel új metróvonalat adtak át stb...) rengeteg turista érkezik az országba a jó adottságok miatt. (Történelmi városok, borvidékek, hegységek (túrázás, síelés), modern nagyvárosok (Temesvár, Kolozsvár, Bukarest), tengerpart (fürdőzés, hajózás, szórakoztató ipar, kereskedelmi kapcsolatok) Tehát a jó adottságainak és a gazdasági növekedésnek köszönhetően kb. 5 év és lehagyja Magyarországot, de MÉG a mi szintünkön vannak.
2013. szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
GDP*
2013. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!