Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek Putin vezette...

Szerintetek Putin vezette Oroszország nyíltan homofób-melegellenes?

Figyelt kérdés

2013. szept. 4. 11:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

6 es 8 valaszra szavazok, hozzateve, hogy azert tudataban vannak, h europai normaknak nem felel meg a viselkedesuk.

Meg arra aki azt irta, a nagy partok befolyasolhatnak a nep gondolkodasat.

Nna Putin ezzel maximalisan egyetert... csak eppen nem a melegjogokkal kapcsolatban, hanem pl. olyan kisebbsegek elfogadasaert kuzd, mint a 10+ eve uralmon levo exkgb-s kvazidiktatorok... ez is fontos, nem?

2013. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Kedves előző, ott még exkgb-snek lenni is más megítéléssel jár, mint gondolnád :) Nomenklatúráról már nem lehet beszélni, de még ma is számtalan előjoggal jár a KGB-nek (ma SZVR-nek hívják) dolgozni. Ez mondjuk egyfajta keleti morált tükröz, ami tudom, hogy itthonról furcsa. Oroszország a rendszerváltás ellenére több folytonosságot őriz a kommunizmussal, kezdve az olyan apróságoktól, hogy még ma is rendszeresek a kommunista tüntetések a Vörös téren mindenféle, nálunk önkényuralmi jelképnek számító transzparensekkel. Hasonló folytonosság van a melegjogokkal kapcsolatban is, Sztálin óta ott a rendszerváltásig 5 év börtönnel büntették a homoszexualitást. De még a rendszerváltást is túlélte ott több helyi városi rendelet, amik tiltják a melegrendezvényeket a mai napig. Az évtizedek alatt tehát volt idő, hogy beleivódjon az emberek értékrendjébe a homoszexualitás elutasítása. Még régebben olvastam arról egy statisztikát, hogy az oroszok harmada (!) betegségként tekint a másságra. Na és persze ott van az egyház a maga kő kemény konzervativizmusával, kétszer olyan hosszú misék, szigorúbb protokoll és íratlan szabályok..
2013. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Kedves Elözö, én is elözö vagyok:)

Érdekes amiket irsz,

Miután (jöjjön egy kis hencegés) eltem mar 1-2 orszagban, persze csak unalmas nyugateu-ban - ja, de most éppen MO-t szokom...

És hosszabb latogatason voltam máshol is, igy valamennyire áterzem, milyen is az az "innen nézve más" (itt föltettem, h Te Oroszországban vagy, uh, remélem nem sértö...).


Nem gondoltam rá, hogy a KGB-s mult arrafelé probléma, hiszen megválasztották. Azt is tudom, hogy sok országban elé népszerü a kommunista part, emlékeim szerint OOban szignifikans a tamogatottsaguk.


A Mr. President kedvenc kissebségéröl írt véleményemet azonban fönntartom...!

És visszakérdeznék:

mennyire létezik annak tudata OOban, hogy az ottani demokrácia nem 'olyan', akármit is értenek ez alatt?

(Pl. MOn jelenleg létezik, bár csak a lakosság egy részében - de nálunk volt 20év amihez mérni lehet) Ha ugy vesszük a Jelcini rendszer demokratikusabb volt, de ha találgathatok ez keveseket érdekel. Ugy tudom azota nött az életszinvonal, ami talán fontosabb.

szóval:

...?

2013. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ez az óriási demokrácia deficit mikor leküzdhető? Külföldieken lehet tapasztalni hogy ott tényleg demokratikusan gondolkodnak. Persze vannak gusztustalan dolgok a nagypolitikában, de a közember szintjén valahogy mégis tudatosabbak, fejlettebbek, BÁTRABBAK!!
2013. szept. 5. 08:19
 15/20 anonim ***** válasza:

18.37es vagyok,

Ezt megerositem, most koltoztem haza berlinbol, es a kulonbseg...

Meg van egy nemet ismerosom aki itt szervez valamit, az is megjegyezte. Ezert erdemes "kulfoldre" kuldeni tanulni a gyerekeket...

Csak jojjenek haza.

2013. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
15: Berlin egy másik világ! Sokkal színesebb, szabadabb... A kisvárosokban még mindig 1930-as mentalitás van, állítólag (?)
2013. szept. 5. 12:58
 17/20 anonim ***** válasza:

Meg mindig en...

Nos, nemetorszag sokkal heterogenebb mint MO es csak berlinben laktam, ahol persze sok videki is el, de...

1930 as mentalitast nem hiszem! Egy atlagos diplomas nemetorszagban akar evente elmehet ameriikaba vagy azsiaba nyaralni, szokas kulfoldon is tanulni, es rengetegen meg is teszik. Nnajo ez egy pelda, de ez sztem olyan dolog, ahol az eletszinvonal a tarsadalom nyitottsagat, hosszabb tavon demokratizalodasat is tamogatja.

Ebbol a szempontbol mo. Sem all annyira rosszul, Oroszorszag hozzank kepest izolalt:(

Igy csak no az kulturalis kulonbseg -

felek, 20 ev mulva mi lesz ebbol:(

2013. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Berlin egy fos.

Jártam már ott, némelyik utcába bemész és mintha nem is Európa lenne.


Marseilles még rosszabb.

2013. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18:37-es: Nem sértő, ne viccelj, hiszen nem ismersz... :) Magyarországon élek, de a felmenőim egy része orosz, ezért nyaranta több időt töltök kint.

Hogy mi a véleménye OO-ban az embereknek a demokráciáról? Ez nehéz kérdés. Babitsnak van egy olyan verssora, hogy eszmélnél, de eszme csak övé jut eszedbe... ez valami hasonló, ha érted mit akarok itt összefilozofálni :)


Oroszország magyar szemmel nem demokratikus. Orosz szemmel demokratikusabb. Az lehet, hogy nagyobb a gazdasági növekedés ott (ezt nem tudom, nem vagyok közgazdász), de azt hozzá kell tenni, hogy a semmiből volt hova növekedni. Másrészt a társadalmi különbségek is nagyobbak. Vagyis van egy szűk, tehetős réteg oligarchákkal az élén, akiknek minden mindegy, gyakorlatilag érzéketlenek az ország gondjaira. Van egy, a magyarországi arányokhoz képest szűkebb középosztály átlagemberekkel (magamat ide sorolom) és van rettentő sok (mély)szegény, főleg vidéken. Feljutni sokaknak könnyű a nagy korrupció és a múltból örökölt morál miatt, viszont sokaknak piszok nehéz. Ez az egész rend mintha be lenne fagyva. Mindenki éli a maga életét a maga lehetőségeivel és kapcsolataival. Én így többnyire csak "középről" látok dolgokat.


Az biztos, hogy a magyarokhoz képest az oroszok vallásosabbak (ezt még a komcsiknak sem sikerült kiölniük belőlük). Van tehát a társadalomnak egy olyan mély kulturális talapzata, egyfajta immunrendszere, amely hidat képezett a cári időktől a komcsikon keresztül máig és amelynek a család és a nem hivatalos közösségek voltak az őrzői. Ez az immunrendszer kellett ahhoz, hogy túléljék az oroszok az internálásokat, az áttelepítéseket, azt hogy családtagokat választottak el egymástól a kommunizmus idején. A vallás egy menedék volt ebben az időben, egy biztos pont, ezt pedig a vallási vezetők is tudták, tudják, vissza is élnek vele. Ha voltál már ortodox misén, akkor ott érezhetted, hogy ez mennyire átjön a szertartáson, protokollon keresztül. Kb. 2x voltam kint misén, 2 óra állva, nőként szigorú előírások, fejkendő, térdig érő szoknya, enélkül be se engednek... Ugyanakkor az oroszoknak ez mind fontos, tiszteletben tartandó hagyomány, ebbe születtek bele, ebbe nőttek fel, nem érzik ezt akkora kötöttségnek, és ha punkok énekelnek gyalázkodó dalokat a templom azon részében, ahova csak egyházi méltóságok léphetnek be (Pussy Riot-ügy) akkor az valóban sérti a vallásos emberek önérzetét. Putyin és politika ide vagy oda. Persze a vallásosság nem húzható rá mindenkire, főleg a fiatalokra nem, én Moszkvában laktam, ott város lévén liberálisabb a légkör, akárcsak Budapesten.


De ez is csak egy nézőpont. Az enyém. Én nem látom diktatórikusnak OO-t. Mondjuk én nem is járok melegfelvonulásokra, meg úgy egyáltalán semmiféle felvonulásra, tüntetésre, aláírásgyűjtésre. Keveset járok szórakozni, inni, meg nem vagyok egy balhés természet, szóval egy átlag fiataltól eltérően baromira érzéketlen vagyok arra, ha a zsaruk keményebbek, mint Magyarországon, és rendet tesznek ott ahol balhé, zaj, anyag, hatóságiak sértegetése stb. van.


Ahol nagyon érzem, hogy demokráciadeficit van, az a sajtó. Ehhez elég csak összehasonlítani a magyar és az orosz híreket pl. most a szíriai helyzetről... Ahol szintén deficit van, bár ezt OO-ban senki nem érzi, az a világpolitika. Mo-nak sokan megmondják, hogy mit csináljon. EU, IMF, USA, szomszédos országok. Tehát van kontroll, sőt túlzott kontroll van. Ez a túlzott kontroll, ami Magyarországon mindig az épp aktuális kormány elleni kritikában jelenik meg, és sokaknak mély sóhaj, üdítő, ez az oroszok szemében egyfajta elnyomás. Oroszország nem felelős senkinek, nem számol be senkinek, nem tartozik senkinek, nem függ senkitől. Ok, létezik FÁK, BRICS, meg egy sor más tömörülés amiben benne vannak, de ezek egészen mások. Oroszország nagyhatalom, atomhatalom, ezt tudja, az emberek is tudják, akik nem néznék jó szemmel, ha Putyinnak Orbán helyében mondjuk magyarázkodnia kéne egy EP-ben egy tenyérbemászó képű Cohn-Bendit és Tavares előtt. Az emberek OO-ban megszokták, hogy az uralkodó legyen bár cár, főtitkár vagy állam-, kormány- és minden egyéb fő egyben, erős kezű, megvédi őket és megvédi az országot. Putyin magas talpú cipőjére, hajbeültetésére, KGB-s múltjára, kacsa csukájára és a kisebbségi komplexusának ezernyi hülyeségére pedig csak legyintenek. Kit érdekel, amíg önti bele az olaj és gázpénzt az államkasszába és amíg a kezében a rakéta gyújtógombja?


Hát remélem kielégítő választ adtam :)

2013. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ugyanmár?! mitől lenne melegellenes mégis?

attól, mert betilthatnak egy olyan könyvet, amiben Elton John, Csajkovszkij, és más tehetséges melegek vannak? mert a melegek ellen nyílt hajtóvadászatokat indítanak? mert bebörtönzik, aki a melegek életéről akar dokumentumfilmet készíteni? mert be akartak tilatni egy tejterméket, mert a tej dobozán szivárvány volt? [link]


már miért lenne ez homofóbia? ez egyszerű gec!ség :D

2013. szept. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!