Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Laoszban és Vietnamban tulajdo...

Laoszban és Vietnamban tulajdonképpen kommunizmus van?

Figyelt kérdés

Vietnam szocialista köztársaság, Laosz pedig népi demokratikus köztársaság.

Akkor ezekben kommunizmus (szocializmus) van? Mert soha sem hallani arról, hogy ott kemény diktatúra lenne, mint pl Észak-Koreában.


Ráadásul Vietnam rohamosan fejlődik, és elég nyitott ország. Akkor ez most hogy van?


Laoszban, Vietnamban (és Kambodzsában) milyen az élet? Azt tudom, hogy Laosz elég szegény ország, de Vietnamban, pl a fővárosban nem jobb az élet?


Mit lehet ezekről tudni, főleg berendezkedésileg? Diktatúrák, vagy csak "épp hogy" szocialista országok? Csak azért érdekelne, mert "diktatúra megdöntése" témában ezek az országok sosem jönnek elő.



2013. szept. 2. 16:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Valamint Kambodzsa? Tudom, hogy ez királyság, de ott is volt nagy elnyomás régebben.
2013. szept. 2. 16:22
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz, ezekben az országokban (Kínához hasonlóan) piacszocializmus van, azaz az állam nagy befolyást gyakorol a termelésre, ám az nem csak önellátást végez, hanem a világpiacra is készít eladási cikkeket. Diktatúrának pedig azért nem nevezhető, mert egy tanács tartja a kezében a hatalmat, ami kb. ugyanúgy működik, mint ahogy a Szovjetunióban anno, végzettségtől függetlenül szilárd rendszerhűséggel, ismerősökkel és nagy szerencsével szinte bárki bekerülhet a vezetők közé...
2013. szept. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Komplikato ***** válasza:
100%
Vietnám szerintem késéssel, de olyasféle kamu kommunista ország lett mint Kína. Lehet céget alapítani, ment oda is külföldi tőke (HP gyár pl.), vannak gazdagok, stb. Azt hiszem Indexen volt videó egy magyar hölgyről, aki ott nyitott divat szalont. Nem a sztorija volt annyira érdekes, mint az, hogy a "komcsi" Vietnám nagyobb városaiban miféle bevásárló negyedek vannak.
2013. szept. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor Vietnamba bárki bemehet, vagy onnan kijöhet, nem szabják meg, hogy tilos elmenni?

És az életszínvonal?

2013. szept. 2. 16:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nagyon szegény országok, de ahogy az előzők is írták a politikai berendezkedés Kínához hasonló.
2013. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hónapja voltam Vietnámban és Kambodzsában nyaralni, az út során sok helyivel beszélgettünk. Volt egy csaj aki már évek óta Bp-en lakik és dolgozik. Elmenekült Vietnámból, mert semmi kilátása nem volt "feljebb" lépni. Ugyanilyen eladóként 10-ét kereste volna, igaz az árak is jóval alacsonyabbak. Az állam nem szabja meg hova utazhatnak az állampolgárai, de kőkeményen számon kérik ki és beutazásnál az indokot. A prostitúciót keményen büntetik, de azért a legtöbb masszázs szalonban dívik... Viszont Kambodzsa.... nyomor nyomor hátán.... szívszorítóan. Egyébként mindkét országot bárkinek tudom ajánlani. Az emberek kedvesek, a tenger gyönyörű és nem lepte még el a nyugat mocska mint mondjuk Thaiföldet...
2013. szept. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Államkapitalizmus vékony, államilag befolyásolt magánszektor külföldileg feltökésítve.
2013. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A politikai rendszerekhez nem értek, de az életszínvonalat kicsit volt lehetőségem megtapasztalni (apukám vietnami, így jártam ott, és nem (csak) a hotelekben. (viszont a nyelvtudásom hiánya miatt csak azt tudom írni, amit láttam, helyiekkel nem beszélgettem, mint az előző válaszoló)

Alapvetően azt mondanám, hogy Vietnam az ellentétek országa. Tehát az egyik legérdekesebb élményem volt, amikor sétálni indultunk és láttam a különböző házakat egymás mellett. Ott (a fővárosban) egy átlagos ház alapterületre nagyon kicsi. Kb. Olyan 3-4 m* 10m körül(a lépcsővel együtt, ezért felfele terjeszkednek, általában olyan 3-4 emeletet. Mi ebben a környezetben laktunk, innen indultunk. Ahogy haladtunk egyre kisebb házak jöttek, és egyre lepukkantabbak. A legrosszabb, legszegényebb az nagyjából egy szoba-konyha-fürdőből állt, nem volt emelete, és az alapterülete is kisebb volt. (ott valahogy (biztos a légmozgás biztosítása miatt) mindig be lehet látni a házakba. Vidéken pedig tényleg teljesen alap, hogy mindenki a ház előtt ül kint.) Aztán elhagytuk ezt a házat, volt ott egy kb. 2 méteres 40 centi vastag fal (zajvédelmi szempontból), azt megkerültük, kiléptünk a másik oldalán, és máris két 20emeletes hotel közt voltunk, lebetonozott környéken, ahol olyan a park, amit Magyarországon megirigyelnénk, és messzire elnézve is csak a felhőkarcolókat látjuk. (oké, nem az az amerikai filmes változat, kicsit kisebb, kicsit porosabb, de az övéké:))

Viszont van olyan környék, ami amerikába is beillene. Én ott láttam eddig életemben a legszegényebb, de a legfényűzőbb házat is.

2013. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 atil válasza:
15%
Pontosan, Vietnámban is hasonló brutkó komcsi diktatúra van, mint Kínában, annak minden kellékével, átnevelő táborok, zéró emberi jogok, zéró szabad sajtó, brutalitás, stb.... jól megvédték a "szabadságukat" a szélsőbalosok és hippik. Délkóreaiak hálát adnak az égnek, hogy 'rabságban' élhetnek....
2014. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 atil válasza:
15%
...az van, bizony, bizony, kommunizmus....fölösleges romantizálni, hogy ó, micsoda szabad Kína stb...szabad a faxt
2014. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!