Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha valaki a saját hazájában,...

Ha valaki a saját hazájában, küzd a megszálló erők ellen az miért terrorista?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Tudtommal a terrorista fogalmát nem az határozza meg, hogy hol, ki és kik ellen küzd, hanem egyszerűen a küzdés módjai. A terror lényege abban áll, hogy nem csak az ellenség katonáit támadja az ember, hanem a civil lakosságot is - és ezt a lehető legkiszámíthatatlanabbul, meglepetésszerűen, állandó rettegésben tartva a népet, hogy soha senki ne tudhassa, hogy mikor és hol fog beütni majd a mennykő. Ha jól csinálják, ez egy igen hatékony demoralizációs stratégia, bár persze egyben igen alattomos és piszkos módszer is, mivel ártatlanokat is belekever egy olyan konfliktusba, amihez esetleg az égvilágon semmi közük nincs. Sőt, általában nem is szokott lenni, mivel a hadiállapot kialakulása szinte mindig a vezetőség heppjétől függ. A nép általában egyszerűen csak nyugodtan szeretne élni (eltekintve persze egy idióta kisebbségtől, ami minden országban jelen van).
2009. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

Arról hogy ki a terrorista... Szerintem az amcsik a terroristák már bocs.


Olvassátok el ezt:


[link]

2009. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom itt most Magyarországra gondolsz meg az itt lévő helyzetre,de teljesen mindegy, a lényeg, h melyik oldalon állsz, honnan nézed a dolgokat

Egyik oldalról terrorizmus, máshonnan hazafiasság....

A terrorizmus megfélemlítést jelent lényegében valamilyen cél érdekében ami lehet politikai vallási stb...

Aztán aki meg van félemlítve rögtön ugat h terrorista stb h észrevegyék és el legyen téve láb alól az aki "terrorista", az meg h ki lesz végül a terrorista és ki a megfélemlített az meg attől függ h kinek van nagyobb hatalma.

Itt vannak például a cigányok meg a magyarok, mindkettő terrorista a másik szemében(na persze), a lényeg h a magyar a terrorista mert a cigók mögött ott vannak a zsidók....ök meg intézik szépen a sorsunkat:)

2009. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
A zsidók inzézik a sorsunkat? Érdekes, megkérdezem erről a b.nőmet amikor éppen nem dolgozik suli mellet azért hogy kibírják fizetni a számláikat! Biztos hazudnak mint ahogy szoktak, aztán milliók vannak a számláikon és ez a diákmunka csak egy álca és meg akarnak engem téveszteni! A 10 éves swiftjük is biztos csak 2. vagy 3. autó! És a 25 éves kifejezeten magyar haverom is biztos hazudik hogy nem szereti a Zsídókat, mert biztos ő is az hogy 25 évesen már igazagató!
2009. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon egyszerű a képlet: A szabadságharcos és a forradalmár mindaddig terrorista és lázadó, amíg nem győz a szabadságharc vagy a forradalom. Ha sose győz, akkor örökké az marad. Minden fennálló rendszernek, kormányzatnak megvan a joga ahhoz, hogy megvédje magát és a lakosságot a felkelőkkel/ellenállókkal/lázadókkal szemben. Az ilyesmi mindenütt bűncselekmény. De ha netán győz a felkelő, akkor terroristából hős forradalmár lesz belőle.
2009. okt. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

A barátnőd nem zsidó, ő csak egy bohóc....

Arról a zsidóról beszélek, aki nem áll össze egy olyannal mint Te mert te nem vagy zsidó!de ebből látszik h te is csak egy bohóc vagy.....mindegy majd egyszer rájössz h mi az a zsidó

2009. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

a terrorista valogatas nelkul gyilkol,pl:mikor robbantanak egy piacteren ott meghalnak gyerekek is a sajat nepebol.

a szabadsagharcos a diktatura ellen harcol,pl:'56 Magyarorszag

2009. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

terrorizmus az, amikor a civil lakosságot is megfélemlíted, folyamatos rettegésben tartod, még pedig kimondottan civileket célzó támadásokkal. Például öngyilkos robbantások zsúfolt helyeken, piacokon, diszkókban, iskolákban tipikusan ilyenek, vagy hasonlóan rakétatámadások semmilyen katonai jelenléttel nem bíró városokra dettó - direkt kiemelve ezeket, mert van egy érzésem, hogy nem Magyarországra kérdezett rá, vagy merem remélni, hogy nem itt vágyakozik terrorista-akciókra.


Ezek olyan akciók, amik oldaltól függetlenül gusztustalanok és elfogadhatatlanok, ezeket megideologizálni nem lehet.

2009. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13:07-nek, a többiektől elnézést hogy nem a témához írok! Tisztábban vagyok hogy milyen Zsidók vannak! Ő csak Zsidó származású! Sokat tudok a Cionista Zsidokról, nagyon nem tetszenek nekem! Tudom hogy van ilyen Zsidó meg olyan Zsidó, pl. olyan aki kezet sem fogna velünk, de a többi Zsidóval sem! A probléma az hogy az előző válaszom feletti válasz általánoságban beszél a Zsidókról és én az szerint válaszoltam! De ezzel a bohóc szöveggel nagyon elrontottad az értelmes beszélgetést! Engem nevezhetsz annak ha éppen úgy tetszik, ha személyesen beszéltünk volna akkor csak ideges lettem volna, elcsendesedtem volna hogy lenyugodjak, aztmondanám magamba magyarázzál csak... De a b.nőmért légyszíves kérj bocsánatot, nem utasitgatlak vagy ilyesmi, csak nagyon szépen kérlek, csak hogy fentartsuk a színvonalat!
2009. nov. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Terrorizmus: civil célpontokat vagy személyeket támadni politikai zsarolás céljából. Amikor Afganisztánban egy piacon bomba robban, az terrorizmus. Amikor egy amerikai tank alatt robban a bomba, az gerillaharc, jogilag kifejezve pl. lázadás, rombolás stb. Mivel Afganisztánnak van egy kormánya, amit elvileg a lakosság választott meg, ezért, mivel a lakosságot a tálibok egyáltalán nem kérdezték meg semmilyen választáson, hogy akarják-e az uralmukat, a tálibok akciói közrend elleni bűncselekménynek számítanak. A tálibok akkor nem terroristák és akkor "szabadságharcosok", ha a mostani kormány nem legitim (nem választotta a nép), míg ezzel szemben a tálib kormány legitim volt (a nép választotta). Ez azonban nem így van, a tálibokat soha nem választotta meg senki. Az egy nyitott politikai kérdés persze, hogy mennyire legitim a mostani afgán kormány, tehát tényleg demokratikusnak tekinthető-e.
2009. nov. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!