Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz hogy a World Trade...

Nicola73 kérdése:

Igaz hogy a World Trade Centert felrobbantották?

Figyelt kérdés

Ma megnéztem egy elgondolkodtató videót a youtubeon. Kiváncsi lennék a véleményetekre. Rendkivüli bizonyítékokkal támasztják alá, hogy itt egy előre megtervezett akcióról volt szó. A videóból az is kiderül, hogy 5 nappal a katasztrófa elött áramszünet volt az épületben és a munkások azt állították, hogy az internetet javítják. A videó itt megtekinthető:

http://www.youtube.com/watch?v=5gBmb0_uquU



#9/11 #robbantás #worldtradecenter
2013. aug. 27. 15:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%
először is a két gép két külön toronyba csapódott be. Másodszor elmondják a videóban hogy úgy tervezték a tornyokat hogy az akkori legnagyobb repülőgép teli tankkal, 600 mérföldes sebességgel történő becsapódását is kiállja (na jó ezt most egy másik oldalon olvastam, a vidire nem emlékszem konkrétan, de abban is benne van). Ez egy Boeing 707-es volt akkoriban, ami nagyban megegyezik a Boeing 767-essel, amit a terrortámadásoknál használtak. Az északi toronyba 470mph-val csapódott be az AA Flight 11, a másikba pedig 590mph-val a UA Flight 175.
2013. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem hallott a Word Trade Center 7-es épületéről, ami "magától" omlott össze szeptember 11.-én?
2013. aug. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%

# 12:

Olvass vissza pár választ... én is és más is írta már.

2013. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#13

ja-ja!

Csak a választ nem kaptunk, és szerintem itt a lényeg!

Viszont miért tettek volna ilyet, hisz ez épp az összeesküvés mellett szól!

(véletlenül lelőtték azt a gépet ami épp oda csapódott volna be?)

2013. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
41%

"Viszont az is biztos, hogy a repülők is közre játszottak az összeomlásban, mert a nagy hőtől tényleg képlékennyé válhat az acél, aminek hatására beindulhat egy dominó effektus. "


JAJAAA...felül megolvad az acél...X száz méter magasan, ezért az épület az alapjaiba dől és nem letörik. Hát persze! Fizika óra: egyes!

2013. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

"JAJAAA...felül megolvad az acél...X száz méter magasan, ezért az épület az alapjaiba dől és nem letörik. Hát persze! Fizika óra: egyes!"


Fentebb hozta egy "okos" konteos, hogy az épületet úgy tervezték, hogy kibírjon ilyen, meg ilyen repülőgép becsapódást. Érdekes azt mindig kihagyják, hogy az épületet magát úgy tervezték, hogy baj esetén magába roskadjon, ugye több száz méteres épületeknél nem előny, ha bármerre is dől egy olyan népsűrűségű területen. Gondolom ez ugye hazugság, cáfolva van stb.

2013. aug. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
Most komolyan..alkoss már egy épületet, aminek ha b_szogatod a tetejét, akkor bedől az alapjába..Külön kíváncsi leszek rá.
2013. aug. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

# 15:

Fizika egyes, szilárdságtan és statika ötös.


"Az acél mint épületegységnél felmerülő szerkezeti elem a tűzzel szemben jelentős ellenállással nem rendelkezik. Ha a szelvényvastagság 5 mm-nél nagyobb önmagában 15 percig áll ellen a tűzzel szemben az alapvető teherbírás és az ezzel összefüggő tulajdonságok figyelembevételét tekintve."


Képlékennyé válhat (és most nem emlékszem pontosan arra, hogy mekkora hőfokon válik képlékennyé, hülyeséget meg nem akarok írni), bár valaki azt írta, hogy valami spéci ötvözetből készül, úgyhogy nem tudom.


Viszont ha véletlenül mégis képlékennyé válik, akkor képzeld el, hogy az oszlop megrogyik, a fölötte lévő teljes tömeg megindul lefelé és ez akkora dinamikus hatást okoz, hogy összerogyik az alatta lévő összes pillér is, amit nem erre méreteztek. Ráadásul ne felejtkezzünk el arról sem, hogy még ott volt egy hatalmas repülő is, ami egyrészt elkaszálhatott pár tartót, másrészt az alatta lévő szerkezetre is hihetetlen terhet pakolt rá.


De attól függetlenül még mindig tudom, hogy termittel csinálták, mert különben máshogy dőlt volna... Nem így. Ráadásul ugye a 7-es épület...

2013. aug. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Rengeteg idő ment rá eddig, hogy megtudjam az igazságot, de minél többet tudok annál inkább nem értem mi történt. Hogy lehet hogy 12 évvel 9/11 után nem tudjuk meg hivatalosan az igazságot?
2013. aug. 28. 12:05
 20/22 anonim ***** válasza:
47%

Titán acélból készült a World Trade Center? Szerintem "sima" szerkezeti acélból készült, mint pl.: Eurocodeban a S275ös acél vagy az S355ös csak más jelzéssel, ami az amerikai szabványban van.

A másik, amit itt említettek sokan, hogy az épület nem volt megfelelően tervezve egy ekkora repülőgép becsapódására. Az, hogy hogyan hat "X százméter" magasan becsapódott repülő az épület aljára könnyű elképzelni, ha mondjuk a repülőgép az épület 3/4-be csapódik be, ott kiüt pár acéloszlopot a maradék a magas hőmérséklet miatt meggyengül, (nem kell 1500 foknak lennie, csupán ha pár száz fok van akkor is az acél oszlopok és gerendák teherbírása jelentősen csökken), így a repülőgép feletti 1/4ednyi épületet alig tartja valami így az rázuhan és ezt nem bírta el ez az épület.

Végeselemes szimulációval is elvégezték a becsapódást és az is azt mutatta, hogy tényleg összedőlhet, még akkor is ha egy laikus szemébe furcsának tűnhet.

2013. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!