Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU mely tagállamaiban...

Az EU mely tagállamaiban támogatja a többség az európai föderációt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 8. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Németország?

Sokuk, hogy is mondjam....olyan furcsa...

2013. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A németek még a görögöket sem akarják megsegíteni, pedig világos, hogy a görögök nem tudják visszafizetni a németektől kapott hiteleket. Elég önzők, még a közös eurozóna által kibocsátott eurókötvényt is elutasítják.

Egy föderációban, ha egy állam vagy város csődbe megy, a többieknek segíteni kellene. Ehhez egy nagy közös költségvetésre lenne szükség, ezt azonban szerintem a gazdag tagállamok nem támogatnák.

2013. aug. 8. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:

"A németek még a görögöket sem akarják megsegíteni, pedig világos, hogy a görögök nem tudják visszafizetni a németektől kapott hiteleket."

[link]


"A németek ugyanis a saját államszerkezetük föderalizmusát akarják uniós szinten is megvalósítani, ami pedig nem egy lopakodó szuperállam felé mutat, hanem a döntések decentralizációja és az erős helyi autonómia kialakítása felé."



"Elég önzők, még a közös eurozóna által kibocsátott eurókötvényt is elutasítják."

A németek nem kimondottan elutasítják, hanem azt mondják, hogy nincs meg ennek még a feltétele.


"Egy föderációban, ha egy állam vagy város csődbe megy, a többieknek segíteni kellene."

Egy baromság! Az USA-ban az előző században az egyik tagállamban államcsőd állt be. Csak Európa ilyen kommunista, hogy minden hatáskört magához von, túlszabályoz, stb. Európa etatista, ezért nem is fog megvalósulni a föderális Európa.


Amúgy kérdésre: a hollandok, franciák, belgák, németek, skandinávok (kivétel finnek), olaszok, spanyolok mind támogatják a föderalizmust.

2013. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy föderációban a helyi erős autonómia mellett azért komoly korlátok is vannak. A központi kormánynak erős hatalma van Berlinben vagy például Washingtonban is.


"Egy föderációban, ha egy állam vagy város csődbe megy, a többieknek segíteni kellene."

Egy baromság! Az USA-ban az előző században az egyik tagállamban államcsőd állt be. Csak Európa ilyen kommunista, hogy minden hatáskört magához von, túlszabályoz, stb. Európa etatista, ezért nem is fog megvalósulni a föderális Európa.


De azért közös költségvetés is van. Amikor például Nevada csődbe ment, a központi kormány, a többi állam fizette tovább a nyugdíjakat, egészségügyet, oktatást, tisztviselőket stb.

Európában nincs ilyen erős szolidaritás, hogy például a németek fizessék a görög nyugdíjakat.

Mellesleg még Németországban sincs. Bajorország és Baden-Würtenberg egyre élesebben tiltakozik, amiért Berlin évente még mindig több milliárd eurót von el tőlük a keleti tartományok felzárkóztatására. Néhányan már a függetlenséget is felvetették. Hasonló ellentét van Olaszországban is észak és dél között.


Tehát egy nagy európai közös költségvetést kizártnak tartok.

A közös költségvetés nem feltétele a föderációnak, viszont általában jellemző. Viszont a közös külpolitika, közös hadsereg feltétele. Ezt még nehezebb elképzelni. Legutóbb például a líbiai konfliktus esetén is a franciák és a németek teljesen ellentétes véleményen voltak. A franciák hadserege beavatkozott, a németek távol maradtak.


A francia nép nem támogatja a föderációt. Hollandiában is elég erős az EU-szkepticizmus.

2013. aug. 8. 22:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Németországban a legmagasabb a támogatók aránya.
2013. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De azért közös költségvetés is van. Amikor például Nevada csődbe ment, a központi kormány, a többi állam fizette tovább a nyugdíjakat, egészségügyet, oktatást, tisztviselőket stb."

Attól, hogy van közös költségvetés, még nem jelenti, hogy minden idióta, felelőtlen közigazgatási egységet meg kellene menteni. Lehet, hogy megmentették Nevadát, de garantálom, hogy ez nem régi eset, mert határozottan emlékszem, hogy másfél-egy évszázada hagyták a francba csődbe menni az egyik tagállamukat - talán valami észak-keleti állam volt...


"Európában nincs ilyen erős szolidaritás, hogy például a németek fizessék a görög nyugdíjakat."

Mégis fizetik. Ugyanis nem csődölt be Gör.o! Magyarán a köztartozásokat továbbra is fizetik, természetesen német pénzből...


"Mellesleg még Németországban sincs. Bajorország és Baden-Würtenberg egyre élesebben tiltakozik, amiért Berlin évente még mindig több milliárd eurót von el tőlük a keleti tartományok felzárkóztatására. Néhányan már a függetlenséget is felvetették. Hasonló ellentét van Olaszországban is észak és dél között."

Csak szájkarate!


"Viszont a közös külpolitika, közös hadsereg feltétele."

Épp, hogy a közös költségvetés a legmarkánsabb feltétele, szerintem. Amúgy, ha megnézed az USA államfejlődését, akkor láthatod, hogy kezdetben az Unió csak egy laza konföderáció volt, külön-külön külpolitikával.

Aztán rájöttek, hogy ez így nem fog működni a továbbiakban...

2013. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!