Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit csinált az USA a Szent...

Mit csinált az USA a Szent Koronával, és minek volt ott a korona?

Figyelt kérdés

azt tudom hogy a 2. vh. után oda vitték de miért oda, miért nem Franciaországba vagy Nagy Britanniába?

és mit csinált az Usa vele ki rakta valami múzeumba vagy vizsgálgatta vagy csak elzárták és kész?

ha jól emlékszem 1945ben vitték ki, és 1978ban hozták vissza miért volt kint ilyen sokáig?


2013. júl. 28. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy én tudom tolvajok vitték el még nagyon régen, hogy addig hol volt azt nem tudni. Állítólag valahol errefelé lehetett, de az USA-ba vitték ki ott valami elzárt helyen volt, aztán nagy egyeztetéssel visszahozták ide.

Amennyire tudom USA-ba is valahol elásva találták meg.

2013. júl. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy csak a Szovjetunió hadserege vitt el minden mozdíthatót (esetenként még a mozdíthatatlant is...) hadizsákmány címén.

Más hadseregek is kitettek magukért. Az amerikaiak nevéhez fűződik az "aranyvonat" (zsidók értékei) eltüntetése, amit ráadásul évtizedeken át sikerült eltusolniuk. A mai napig bizonytalan ki mit vitt el belőle.

A Szent Korona szerencsésebb helyzetben volt, mert az akkori vezetésünk tagjai a front elől nyugatra vitték és átadták az amerikaiaknak. Ők így hivatalosan vitték el. Aztán jött a "vasfüggöny", a hidegháború (kezek a gombokon), az atomháború árnyékában ez valahogy nem tűnt fontosnak. A Korona hazahozatalával kapcsolatos tárgyalások valószínűleg nem tetszettek volna a Nagy Testvérnek (SZU) sem.

Aztán jött az "enyhülés", a "békés egymás mellett élés" korszaka, itthon a kádári konszolidáció . Mindez megteremtette a feltételeit, hogy végre hazahozzák.

2013. júl. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%
Egyszerűen kimenekítették Szálasiék, nehogy a vörös horda tönkretegye. Ott az USA-ban vigyáztak rá és 78-ban jutottak csak el arra a pontra, hogy vissza hozzák; és azért az amerikaiak, mert velük találkoztak előbb és nekik adták oda megőrzésre.
2013. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!