Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ENSZ miért nem kötelez...

Az ENSZ miért nem kötelez népességszabályzás bevezetésére egyes országokat?

Figyelt kérdés

Ennek a túlzott szaporulatnak rossz vége lesz.

A bolygó eltartóképessége nem végtelen.


Az intelligensebb , tudatos országok , mint Kína már kezelik, mivel tudják, hogy az országuk nem tudna eltartani annyi embert.


Az ENSZ-nek kötelezni kellene a többi országot népességszabályzó program bevezetésére.

Például:Az afrikaiak is könnyebben megélnének, nagyon nem mindegy, hogy mennyi éhes szájat kell etetni.


Ha bevezetnék ezt a programot akkor később nem lenne akkora éhínség és nem szenvednének annyit az emberek.



2013. júl. 18. 16:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Nincs olyan, hogy kívülről valaki eldönti mi az érdeke egy népnek, országnak és kötelezi arra. Javaslatokat tehet, segítséget nyújthat a megvalósításhoz ha a javaslatot elfogadják, de nem kötelezheti őket akaratuk ellenére.

A szegényebb régiókban nem azért születik sok gyerek, mert elhatározták, hogy sokat szülnek a nők vagy mert kényszeríti erre őket valaki. A nők termékenysége 10-12 éves korban kezdődik és tart vagy 30 évig. A nyugati társadalmakban kitolódik a gyermekvállalás, kevesebbet szülnek, ezért tovább tart a termékeny életkor. A természeti népeknél 30-35 éves korban már vége van és a nők örömmel fogadják, nálunk ha valakinek 40 évesen megkezdődik, akkor pánikba esik.

A természet rendje, hogy ha termékeny nő szexuális kapcsolatot létesít, akkor teherbe esik és megszüli a gyereket. Az már a szerencse és az egészségügyi rendszer fejlettségének függvénye, hogy ezt túléli-e vagy belehal. Mivel a szegényebb régiókban is sokat javult az egészségügy, jóval kevesebben halnak ele a szülésbe és a megszületett gyerekek is életben maradnak, felnőnek. 100-200 évvel ezelőtt 10-12 gyerekből talán ha 3-4 megérte a felnőttkort. Ha azokban a társadalmakban is elérhető lenne a fejlett világ minden vívmánya, ha iskolába járnának, hozzáférnének a fogamzásgátló eszközökhöz olcsón és az életminőségük javulna, akkor ugyanaz történne ott is, mint Európában - egyre kevesebb gyerek születne és egy idő után azért kellene küzdeni, hogy ne csak egykék legyenek, hanem 2 vagy 3 gyerekes családok is.

A szegényebb országokban pontosan olyan emberek élnek mint te vagy én, tudnak dönteni az életükről ha meg van hozzá a lehetőségük. Ahogyan te sem tűrnéd, hogy kötelezzenek idegenek, úgy őket sem lenne joga senkinek, még akkor sem ha úgy hiszi, hogy az ő érdekükben teszi. Mert te most azt gondolod, hogy a népességszabályozás az érdekük, holnap meg jön valaki, aki szerint az, ha egyáltalán nem szülnek a nők és javasolja a sterilizálásukat, vagy egy másik, aki szerint nem normális ha egy férfinak több felesége van és kötelezné őket az egynejűségre. Ki mondaná ki a végső szót? Ki mondaná meg, hogy mi az ami az érdekükben történik és mi ellenükre?

A segítség nem ez, hanem ha lehetőséget biztosítunk nekik a tanulásra, fejlődésre, hogy saját maguk alakíthassák a társadalmukat. Ha úgy döntenek, akkor népességszabályozással, ha úgy döntenek, akkor 10-12 gyerekkel - de akkor ők maguk majd meg tudják termelni a hozzá szükséges dolgokat.

2013. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!