Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiában mik ezek a...

Szlovákiában mik ezek a Rómska osada-k? Ha így neveznek egy települést vagy településrészt, akkor az nem rasszizmus?

Figyelt kérdés
vagy ezt csak ott lehet? Nálunk miért nincs így egybegyűjtve sok cigány,aztán a hely cigány településnek elnevezve?

2013. júl. 15. 19:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Amerikai mintájú "szociáldarwinista" rendszerrel lehetne lépéseket csinálni.

Ez abból a szempontból is jó lenne, hogy megszűnne az állami függés és önállóbban lennének az emberek.


Lennének cigányok akik éhen halnának ,sőt valószínű pár fel is lázadna,lázadást szítanának,de arra való a rendőrség meg a honvédség, hogy leverje a lázadást , extrémebb esetben lelője őket.


De, így kihullana a cigányok "férges" rétege és megmaradna a versenyképes ,életképes ,normális fele.


Mert eltartani őket ,nincs értelme.

Olyanokat akik nem tudják magukat fenntartani hanem csak szaporodni tudnak ,egyszerűen nincs értelme segélyezni.

2013. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
önállóbbak*
2013. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ConnectCare ***** válasza:

Egyetértek, bár én olyan alapon, hogy semmilyen segélyt nem adnék senkinek sem.


Ez az állami "Robin Hood" szerep szerintem hülyeség, milyen már, hogy mondjuk Vona Gábor adójából is megy segélyre pénz?


De emellett szerintem még szükség lenne másfajta programokra is, hogy ne két külön társadalom éljen egymás mellett, hanem, hogy egy magyar társadalom legyen, ahol a cigánynak ugyanúgy nem érdeke szétlopni pl. a vasutat, mint nekem.

2013. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 mustafa33 ***** válasza:
Honnan szeded, hogy külön települések. A cigánypástot, másképpen cigánysort, cigánytábort vagy akárhogy mondod, nevezik ott rómska osadának azaz roma telepnek. Így kisbetűvel, nem hivagtalos településnév ez. Ott is a faluvége, vagy egyes utcák az övék, igaz van olyan is, hogy a falutól távolabb van, de az régóta ott van, nem mindenhol sikerült a szociban bevinni őket a falvak közepére. Igaz, ma a régi kis házakat ők veszik meg, azután a szomszéd ingatlan már nem eladható másnak, és a gádzsó inkább elmegy, így egész falvak romásodnak el. Némely (kevés cigányú) polgármester meg rájött, hogy ha idegen faluban vásárolnak házat és azt odaajándékozzák nekik akkor megszabadulnak tőlük. Ma ez megy. Senki nem gyűjti őket egy helyre.
2013. júl. 16. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!