Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiában mik ezek a...

Szlovákiában mik ezek a Rómska osada-k? Ha így neveznek egy települést vagy településrészt, akkor az nem rasszizmus?

Figyelt kérdés
vagy ezt csak ott lehet? Nálunk miért nincs így egybegyűjtve sok cigány,aztán a hely cigány településnek elnevezve?

2013. júl. 15. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Orbán miatt mert szerinte csak is tanulni lehet tőlük a hasznos kultúrájukról, magyarként

Ott nem nyugdíjas párt van, hanem kemény szélsőséges és pont ezért tehetik meg a gettósítást

21/F

2013. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De oda miért nem mennek az emberi jogokért harcoló nagyokosok? Csak itt van olyan, hogy ilyet már nem is lehet megfontolni se?
2013. júl. 15. 19:41
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Fico pártja papíron baloldali , szociáldemokrata.A valóságban ,sok dologban a szélsőjobboldalra hajaz.


Vannak rajvédők ott is.

De, a kormány nem nagyon foglalkozik velük.

Lehet sikerült őket elhallgattatni.


Nálunk is ezt kellene.


Példát lehetne venni Szlovákiáról.

2013. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyugat megengedi nekik,hogy kordában tartsák a cigányaikat.Tőlünk viszont eltartást és asszimilációt követel meg,hogy züllesszék az országot.A szlováknak mindent megengednek 1990-óta,amit nekünk nem akarnak.
2013. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 ConnectCare ***** válasza:
37%

Hát igen, példát lehetne venni Szlovákiáról. Hiszen közismert tény, hogy egy ország annál fejlettebb társadalmilag, annál erősebb a jogállamiság, minél nagyobb arányú a gettósítás, minél több az egy főre jutó gettók száma. Nyilvánvalóan azok az országok a legboldogabbak, amelyekben a legtöbb a gettó és a legkevesebb a jog.


Én olyan országban, ahol ilyen gettók lennének nem szeretnék élni.


De hagyjunk engem meg a jogállamiságot, tegyük fel, hogy az van, mint Szlovákiában. Hogyan oldja ez meg hosszú távon a cigánykérdést? Mert a gettó lakója ezután is szabadon mozoghat az országban és előbb-utóbb a lakosság kinövi a gettót. Mi a garancia arra, hogy nem járnak majd ki esténként lopni?


Szapuljátok még a jogvédőket, de ebben az országban rajtuk kívül kevesen vannak, akik a megoldást abban látják, hogy ha már úgy alakult (amit valószínűleg egyik fél sem akart, de már ez van), hogy egy országban kell élnünk, akkor próbáljuk meg megérteni egymást, közeledni egymáshoz és párbeszéddel megoldani a problémáinkat. Hogy ne "koszos cigány" meg "köcsög magyar" legyen, hanem úgy forduljunk egymáshoz, hogy pl. egy városban lakunk, mindkettőnk otthona ez és ezért együtt normálisan élünk benne. De ehhez igenis kellene, hogy mi se nézzük ennyire nyíltan alacsonyabb rendűnek a cigányokat, hogy legalább elvi esélye legyen, hogy felemelkedjenek és hogy legalább minimális hajlandóság legyen bennünk, hogy megkérdezzük, hogy "he, nektek miért jó a putriban lakni?"...de ezzel a hozzáállással csak még tovább nő a szakadék, míg a végén szépen lemészárolgatjuk majd egymást...lassan kezdjetek gondolkozni, hogy akkor ki lesz majd számbeli többségben és kinek lesz az ilyesmiben nagyobb tapasztalata.


És nem, nem vagyok cigány.

2013. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ConnectCare


Igazad van , de Magyarországon a magyarokat, Szlovákiában szlovákokat kell előtérbe helyezni.Ők az elsők.


Tény , hogy a gettósítás nem oldja meg a cigánykérdést, de legalább az emberek nagyobb biztonságban érzik magukat.


Más szempontból pedig , elég fokozott rendőri jelenlét a gettó környékére , könnyebb felügyelni egy adott "zónát" mint a putrikat amelyek szét vannak szórva a városban.


A lényeg, hogy a többség társadalom így nagyobb biztonságban van , jobb nekik így.

Ők az elsődlegesek , legalábbis így kellene lennie mindenütt és nem csak Szlovákiában.

2013. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 ConnectCare ***** válasza:

Én amit írtál inkább úgy fogalmaznám meg, hogy mindkét országban a tisztességesen élőket, a szabályokat betartókat kell előtérbe helyezni. Ma Kolompár Lacika ugyanolyan magyar állampolgár, mint te vagy én.


Azt pedig elfogadom, hogy rövid távon valóban segíthet a biztonságérzet növelésében a gettósítás, de pl. nekem itt kell, hogy éljen még majd a gyerekem, unokám, dédunokám stb. és ez egy egyre növekvő probléma, amire ha nem találunk hosszú távú megoldást, akkor az ő életük igencsak problémás lesz.


A cigányokhoz vagy úgy állunk, hogy azt mondjuk, hogy "a vírükben van", akkor meg vagyunk lőve, nem tehetünk jogszerűen semmit és ezért szerintem ezen felesleges is sokat filózni. Vagy közelíthetjük úgy is meg a dolgot, hogy egy társadalmi, szocializációs problémával állunk szemben, amit kezelnünk kell valahogy.


Ha ezzel számolunk, akkor viszont egy hihetetlenül bonyolult problémát kell megoldanunk, aminél minden kis idegesítő apróság számít. El lehet csúszni azon, hogy a gettóban egy nap többször megy el a rendőrautó, mint máshol. Emiatt már érezheti a gettólakó úgy, hogy őt bűnözőnek tekinti a társadalom és annyi az egésznek. Ehhez nagyon óvatosan, szakemberek bevonásával kellene fordulni és az egész nem megy a többségi társadalom támogatása nélkül.


Ezért gondolom, hogy mi, a többségi társadalom is akkor járnánk el a saját érdekünket képviselve, ha nem gettóznánk, hanem próbálnánk közös nevezőre jutni, mert a gettózással előbb-utóbb elveszik az országunkat meg leölnek minket, míg ha sikerülne integrálni a cigányságot a társadalomba, akkor annyi lenne, hogy egy országban élnének a cigányok és a magyarok is. A cigányok nélküli Magyarországról meg álmodozni lehet, de gyakorlatban ma már megvalósíthatatlan. Ezt ma már minden reálisan gondolkozó magyarnak el kell fogadnia. Ez van.

2013. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok tele előítélettel, mert rendesen fel tudom fogni a helyzetet,viszont azért amit csinálnak,az kezd durva lenni. Én lennék a világon a legboldogabb,ha sikerülne a cigányok és a magyarok közötti írástudatlan, antiszociális rétegeket felzárkóztatni olyan szintre, hogy lehetővé váljon számukra a társadalomba való beilleszkedés. Viszont egyáltalán nem ebbe az irányba halad a dolog, mert egyre erősebb az ellentét,ami nem segíti hozzá őket a beilleszkedéshez. Ez az elkülönítés se old meg sok mindent,viszont nem hiszem,hogy nagy baj,hogy nem a belvárosban járkálnak minden nap..
2013. júl. 15. 20:52
 9/14 anonim ***** válasza:

ConnectCare


Demokráciában ezt soha az életben nem fogod megoldani.


Erre nagyon jó példa az USA.

Ott a szociáldarwinista rendszer miatt illeszkedett be a sok fekete mert volt egy bizonyos kényszer , nem volt segély meg hasonlók.

Viszont közel nem az összes illeszkedett be , bűnözéseknél még mindig túl sok a fekete bűnelkövető.


Egészen a 60-as évek közepéig volt szegregáció , az iskolákban , a várótermeknél ,WC-nél...stb szinte mindenütt elkülönítés volt.


Papíron már nincs szegregáció ,de a valóságban még nagyon is.Elég rápillantanod az ingatlanárakra vagy definiálnod a jó környék fogalmát.

A fehérek is külön városrészben élnek meg a feketék is.

Amiket a filmekben látsz az ritka, a valóság egész más.

Tudom,hisz saját szememmel láttam.


Az európai demokrácia még inkább "langyibb", mint az amerikai.

Itt nincs fizikai kényszer ,meg felelősség.


Ezért a teljes integrálás gondolatáról is le kell mondani.

2013. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ConnectCare ***** válasza:

Viszont ha te ugyanezt láttad az USA-ban a feketékkel, akkor legalább már annyit sejthetünk, hogy nem a "vírükben" van, hanem szociológiai probléma, ami a társadalomból korábban kirekesztett rétegeknél alakul ki. És ami így jó eséllyel visszafordítható lenne.


Nem vagyok az ilyesminek szakértője, de azt azért feltételezem, hogy egy cigány vagy fekete családnak is az lenne a leghasznosabb, ha szép környéken, jó fizetéssel, nagy házban nélkülözés nélkül élne. És azt is feltételezem, hogy ha erre reális esélye lenne, akkor hajlandó lenne érte erőfeszítéseket tenni. Ma viszont ha belegondoltok, a cigány apuka mire alapozva mondja, hogy "fiam, tanulj keményen, mert..." Mert mi? Mert majd kapsz munkát a kitűnő közgazdász diplomáddal az OTP vezetőségében? Mert az emberek örülnek majd egy cigány háziorvosnak? Mert nyithatsz egy boltot és mindenki hozzád jár majd kenyérért? Gyakorlatilag elvárjuk a felemelkedést, de minimális teret adunk hozzá. Nem érintkezünk cigányokkal, nem foglalkoztatjuk őket, nem biztatjuk őket normális jövőképpel, így az lesz a válasz, hogy "hagyd a francba a sulit, húzzál vasazni, a köcsög magyarok (akiket utálunk, mert sz..ba se néznek minket) hadd szívjanak!"


Muszáj lenne nyitni feléjük, mert így ennek nem lesz jó vége.

2013. júl. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!