Ha kilépnénk az EU-ból, mi történne az uniós országokban dolgozó magyarokkal?
Egyfelől az Unióból nem lehet kilépni csak úgy és gyorsan. Másfelől ez azt jelenti, hogy a ránk érvényes, és az állampolgárainkról szóló uniós törvények hatályukat vesztenék. Ezért a jogi helyzete minden kint dolgozó magyarnak megváltozik. Csakhogy a kint dolgozó magyarok nem egyformák, nem egy időben érkeztek oda, és sokféle hozzáállású vállalatnál dolgoznak nagyon eltérő státuszban. És innentől már nem a törvények biztonsága, hanem a versenyszabályok érvényesülnek. Akire nagy szükség van, jó a róla alkotott vélemény, és a vállalkozás képes és akarja elintézni, az marad a helyén. A többi nem. Kezdhet új helyet keresni, ha képes rá. Ha egy helyen túl sokan lesznek ilyenek, és ez zavarja a helyieket, ki fogják őket toloncolni, mert a maradásra jogalap nincs, eltávolítási akarat viszont van. Ahol kevesen vannak, elvegyülhetnek a többiek között. Ha megelégednek az ázsiaiak menekültstátuszánál is alacsonyabb szintű élettel, nem fognak feltűnni. A többség magától hazajön. Az összes munkaközvetítő elhárítja a magyar állampolgárok ügyeit, kivéve azon illegális eseteket, ahol rabszolgákat keresnek. Akinek ez jó, maradhat.
Aki kételkedik, lehetősége van tanulmányozni az uniós jogot, a munkaadók, munkaközvetítők szabályait és szokásait. Az egyes konkrét esetektől eltekintve, aki nagy tömegben más következtetésre jut, ossza meg, szívesen tanulok.
Vagy kiváltják a vizúmot satőbbit vagy haza toloncoljál őket.
MIndenkép tőbb százezer munkanélkuli jőne hazza mert kitoloncolták őket onan ahol dolgoztak mert nem mindenki tudná kiváltani a vizumot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!