Magyarország Európa rákfenéje? Magyarországon a liberalizmus ásta meg a sírját?
Egy amerikai liberális lap Európa rákfenéjeként emlegeti Magyarország jobboldaliságát és reméli hogy nem terjed tovább ez a kór. Azt is hozzá teszi hogy Magyarországon a liberalizmus ásta meg a saját sírját. Vélemény?
10:43
Nem beszélve a lányok adás-vételéről,házasságcéljából Amúgy vandetta.
Tényleg ennyire hülyék az itt állomásozó jobboldaliak többsége? Mielőtt írtok valamiről legalább annyit tegyetek meg, hogy utánanéztek egy adott fogalom jelentésének.
Liberális gazdaság pedig itt jóformán soha nem volt, a kormány olyannyira beleszól a gazdaságba.
A liberalizmusban pont az a jó, hogy senkire nem akarja ráerőltetni más nézőpontját, az egyénnel ellentétes eszmerendszert. Ehelyett olyan társadalmat akar amelyben minden típusú ember megfér mindaddig amíg egy adott személy-, eszme nincs a másik kárára.
A liberalizmus nem jelenti azt, hogy bármit szabad. Normális keretek között kell tartani és itt jönne képbe a kormány, a jog és a törvény.
Szóval, a jobboldaliak előszeretettel használják másokra azt a jelzőt, hogy "beszívjátok a zsidó média szennyét, agymosottak vagytok". Akkor ugyan ez igaz rátok, ti beszívjátok a jobboldal propaganda maszlagját. Ez kb. olyan mint amikor a kommunizmusban ijesztgették az embereket azzal, hogy az amerikai vadkapitalizmus-, liberalizmus maga a gonosz.
(Akinek nem inge ne vegye magára a fent leírtakat, ha esetleg sértő megjegyzést tettem volna.)
"És szerinted jó hogyha nem akar asszimilálódni?
Hadd hagyja meg a cigány a bűnözéssel átitatott kultúráját , ugye?
Vagy az afrikai a nők körülmetélését ,hatalmas tágítókat az arcba ugye?
Vagy hadd maradjon meg a kultúrája majd lesznek becsületgyilkosságok.Hú de jó lesz , ugye?"
Tudjátok jól, hogy ilyenről szó sincs. Miért jössz a végletekkel? Egy ember csak addig művelheti a kultúráját amíg az nem ütközik más emberek jogaival vagy a törvénnyel.
"Tudjátok jól, hogy ilyenről szó sincs. Miért jössz a végletekkel? Egy ember csak addig művelheti a kultúráját amíg az nem ütközik más emberek jogaival vagy a törvénnyel."
Áhh nincs....
Lásd Nyugat-Európa, ahol nem ritkák a becsületgyilkosságok, mert a sok hülye engedte ,hogy megtartsák a kultúrájukat.
Na mi van, már gyarmatosítanátok megint? :D Mi köze egy európai országnak egy afrikai kultúrához? Eredj el mindenhova vazze, oszt terjeszd a nagy konzervatív kultúrádat. :) Megnézheted majd magad, egy afrikai törzs majd átkerget lándzsákkal az egész kontinensen. :) És azt sem kell mondani, hogy a cigányoknál mindenhol alap a bűnözés és szegélyen élés. Ez náci propaganda. Amúgy pont azt írtam, hogy nem lehet annyira pozitívan diszkriminálni, hogy a nyilvánvaló bűncselekményeket. Ez nem liberalizmus. Te csak hajtogatod a hülyeségeidet, ki sem látsz a s*gged mögül. :)
A 15-ösnek pedig egy vérnyomáscsillapítót ajánlok, mert ott már megpattanhatott egy ér így is, bár az agyhalálon az sem segít.
"Mi köze egy európai országnak egy afrikai kultúrához?"
Afrikai bevándorlók talán?
Akik sok esetben nem akarják ledobni a kultúrájukat.
10:25-ös:
1. Szerintem senki nem akarja kötelezővé tenni a házasságot, nem tudom, hol hallottál ilyet.
2. Stimmt, az erkölcsösség és a politikai beállítottság valóban egymástól teljesen független fogalmak. A liberális is lehet erkölcsös, és a konzervatív is lehet aljas féreg.
3. Egy normális "fontolva haladó", konzervatív számára a 19. századi Magyarországról nem is Dessewffy az ikon, hanem Széchenyi. Amit ő hirdetett (és magánvagyonából csinált is), az tényleg haladás volt/lett volna, ha nincsenek ilyen Kossuth-féle kerékkötők, akik miatt a gyors változás igényéből húsz év kőkemény neoabszolutista elnyomás lett.
4. Az asszimilációba szerintem belefér az, hogy megtartod a saját szokásaidat, vallásodat, anyanyelvedet stb. De ugyanakkor fogadd el, hogy másoknak más szokásaik vannak, pl. ha az arab világból Európába vándorolsz, akkor a Sariát hagyd otthon, az iszlám vallást és az iszlamista erkölcseidet pedig megtarthatod magadnak, de ne akard másokra ráerőltetni, mert meg fognak utálni, és az senkinek se jó. Se neked, se nekik. Szóval ahol a multikulti nem működik, mert olyan erős a kultúrák közötti eltérés, ott valamilyen szintű asszimilációra mindenképpen szükség van.
"Áhh nincs....
Lásd Nyugat-Európa, ahol nem ritkák a becsületgyilkosságok, mert a sok hülye engedte ,hogy megtartsák a kultúrájukat."
Igen, és javában folyik a kannibalizmus, sőt mi több terjed. Egyesek pedig esőtáncot járnak az út közepén és az állatkertbe mennek vadászni.
"Igen, és javában folyik a kannibalizmus, sőt mi több terjed. Egyesek pedig esőtáncot járnak az út közepén és az állatkertbe mennek vadászni."
Fogalmad sincs miről beszélek , de nem baj.
11:07 válaszoló nagyjából leírta ,hogy mire gondoltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu