Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Belaruszban és Moldovában...

Belaruszban és Moldovában mennyire megyek átlagban az orosszal?

Figyelt kérdés
Mennyire értik meg? Munkát találni?

2013. jún. 8. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Belaruszban kb. mindenki beszél oroszul, hisz hivatalos nyelv. Moldovában szerintem inkább a román a menő.


Moldovának a nagy része romániába jár át dolgozni, szóval szerintem hagyd xd


Belaruszban pedig ugye kényszerfoglalkoztatás van, azaz gyakorlatilag alig van munkanélküli, de szerintem külföldinek max diplomás állás jutna valahol a fővárosban.

2013. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Moldova már nem akar egyesülni Romániával?
2013. jún. 8. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez már inkább politikai kérdés, lehet hogy külön kellene feltenned. Érdekes, miért pont Moldávia érdekel?

Fehéroroszországban természetesen boldogulsz az orosszal, vagyis boldogulnál, de nem tudom hogy van-e egyáltalán munka külföldiek számára..

[link]

Sok cikk szól arról hogy Moldovában sokan azért nem akarnak egyesülni mert látják hogy a románok milyen "éretlenül" bánnak a magyarokkal, azaz ha a kisebbséggyűlölő agresszív nacionalizmus alábbhagyna Romániában, akkor lehet hogy Moldova is érdekeltebb lenne.

De ez már csak politika, független az eredeti kérdésedtől.

Azt vedd figyelembe hogy ezt a cikket egy román írta és érdekes hogy még ő is belátja mennyire 'rosszul' viselkedik Románia. Tapasztalatom szerint ez ritka.

De az tényleg érdekelne hogy miért pont ez a 2 ország érdekel munka szempontjából..

2013. jún. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*Mármint az a ritka hogy belátják vagy épp hogy elfogulatlanul próbáljanak beszélni erről.
2013. jún. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. De ugyan ez a helyzet Fehéroroszországgal is? Mármint egyesülés terén.
2013. jún. 10. 08:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Fehéroroszország teljesen más tészta. Az egy külön ország ahol belaruszok élnek és habár orosz pártiak, de egyesülni nem akarnak Oroszo-val.
2013. jún. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Moldovában is mindenki beszél oroszul. Gagauziában a románnal nem méssz semmire, az orosz mindenütt használható.
2013. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gagauzia? Az mi?
2014. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!