Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ukránnal mennyire megyek...

Ukránnal mennyire megyek Fehéroroszországban? (Belaruszban)

Figyelt kérdés

Ha mondjuk B2-es szinten tudok ukránul, akkor mennyire értenek meg az emberek Fehéroroszországban?

Tehát ha nem gyorsan beszélek.


(és akár Horvátországban?)



2013. máj. 31. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Aki tud ukránul, biztos megért. A többinem biztos. De azért hellyel közzel igen.
2013. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egyszer hallottam hosszabban egy nőt belaruszul beszélni, azt viszonylag jól megértettem, ezzel szemben ha valaki oroszul kezd el nekem beszélni, nem annyira az ukrántudásomra, inkább arra hagyatkozom, amennyi orosz rámragadt az évek során... és általában nem is megyek vele túl sokra, mert hiába értek meg néhány szót, ha az egész mondat nem áll össze. Én ukránul olyan középszinten tudok, oroszul pedig tényleg csak néhány szót.

Ebből kiindulva: ha valaki olyannal beszélsz, aki tud belaruszul, nagyjából meg tudjátok majd értetni magatokat, az oroszul beszélőknél viszont már kérdéses.

2013. jún. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ergó B2-es ukránnal mondjuk B1-es szinten érthető a fehérorosz?
2013. jún. 1. 11:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt, hogy egy erős B2-essel igen. De pl. vannak olyan alapszavak, amik nagyon különböznek. Pl. a "nagyon" belaruszul: вельмі, ukránul: дуже. Vagy például ukránul az "ez": це, belaruszul: гета. De szerencsére ezek még éppen olyan szavak, hogy annyira nem zavaró, ha nem érted. Amúgy a belaruszban még jó, ha megszokod, hogy nagyon sok helyen mondanak á-t ott, ahol ukránban pl. e van. Lásd: вялікі, царква... és дзь-t, ahol az ukránban дь van, lásd: дзякуй.
2013. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!