Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a Dáko-román...

Mi a véleményetek a Dáko-román elméletről (nekem ez)?

Figyelt kérdés
a románok Római leszármazását nem cáfolom, de nem Dákok! a románok Illíriában romanizálódtak és onnan vándoroltak Északra a szlávok elől. ha dákok lettek volna hogy hogy a magyar krónikák csak ha jól tudom 13.-14 századtól említik a vlahokat, és addig miért nem alapítottak államot már korábban, miért magyar segítség kellett hozzá?! nem tudom talán 700 év van a dákok és a vlahok meg említése között? ez idő alatt mit csináltak, és Erdélyben hogy maradtak volna fent a szláv népek, hunok, avarok, székelyek, bolgárok között, és Havasalföldön és Moldovában a kunok között miért csak később lettek többségben a románok?! és ennyi nép közé nem olvadtak be több 100 éven keresztül, és most meg vannak húsz-millióan! és azt is hogy római le származottak azt is cáfolom mert ennyi erővel az olaszok, spanyolok, franciák, görögök stb. is római leszármazott, a románok max latin leszármazottak, de sztem ez se biztos inkább csak át vették a nyelvet a latinoktól. vélemény?
2013. jún. 4. 18:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%

A legfrissebb kutatási eredmények alapján a románok tényleg a rómaiaktól származnak.

Az eddig ismerttel eltérően az anyafarkasnak nem két gyermeke született,hanem 3: Romulus, Rémusz és Románusz.

Mivel a farkasnak csak két emlője adott tejet, ezért csak két gyermeket tudott szoptatni.

Így a harmadiknak (Románusz) csak az apja f@sza maradt.

Ezért nevezték el őket dákó-románoknak.

2013. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a cigányok rokonai lehetnek, még az is elképzelhető, h velük együtt jöttek be Európába. Kinézetben és mentalitásban egyaránt erős a hasonlóság köztük. A nyelvüket pedig egyértelműen átvették vhonnan.
2013. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
29%

Á, mennyi romángyűlölő van itt. Szégyen. Csoda, hogy még megmaradtunk a Kárpát- medencében ezzel a mentalitással. Szörnyű, hogy mi, magyarok ilyen idegengyűlölők vagyunk (illetve csak ti, mert én nem).


31F

2013. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A dákó-román elmélet nyílvánvalóan hamis.

Dacia kevesebb, mint 170 évig volt római provincia, ez az idő kevés volt a dák lakosság teljes romanizálásához, latin nyelvűvé válásához, ráadásul, 270-ben a rómaiak kiürítik a provinciát, a kiürítéskor meg nyilvánvalóan épp a romanizálódott lakosság távozott.

Ezenkívül ezeknek az ellatinosodott dákoknak túl kellett volna élniük a népvándorlás korát, is a mi teljesen lehetetlen, hiszen a területen időszakosan megjelent az összes népvándorláskori nép (a nyugati, majd a keleti gótok, a gepidák, a hunok, a két avar néphullám), ami nyilvánvalóan megsemmisítette volna őket.

Másrészt a román nyelvben nincsnek bizonyíthatóan dák eredetű szavak, valamint 14. század előtt Erdélyben csak szláv, magyar, török (valószínűleg besenyő) nevű helyneveket ismerünk, románt nem.

2013. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
a románok nagy dákofejek, a románokat csak lámpaoszlopon lehet szeretem
2013. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

"Á, mennyi romángyűlölő van itt. Szégyen. Csoda, hogy még megmaradtunk a Kárpát- medencében ezzel a mentalitással. Szörnyű, hogy mi, magyarok ilyen idegengyűlölők vagyunk (illetve csak ti, mert én nem). "


Azok a remek románok "ellopták" az arany bányáinkat, többször kifosztották egész kelet Magyarországot, amikor Csaucseszku volt szín magyar területeket árasztottak el Romániában, semmilyen jogokat nem biztosítottak a magyaroknak. Most is ha olyan környékre mész Romániába, simán megvernek azért mert magyar vagy. A kis antantnak a tagja volt.

2013. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
ha Románia történetét akarod megtudni, akkor elég csak a moldvait fellapozni.
2013. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
ma 18:43 hogy érted hogy csak a Moldvait, miért csak azt? és Havasalföld?
2013. jún. 4. 18:48
 9/25 anonim ***** válasza:

Török és magyar között kellett egy ütköző állam...Ez volt a Kunország, ahogy a krónikák mondják ... Ezekbe az ütköző államokba száműzték a nem kívánatos népeket és vezetőiket, illetve azokat, akik a törökök ellen menekültek a Magyar királyság területére.

Első román király, kun volt és ezzel azt hiszem minden világos ... Havasalföld első királyát magyar segítséggel rakták pozícióba.

Nagyon kevés ember hiszi el, hogy a diktatúra alatt megírt román történelem hiteles lenne... mert azt még mindig nem írták át. Fiatal történések pedig csodálkoznak, hogy a nemzetközi irodalomban mennyire nem ismerik a dicső román királyokat.

2013. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
2013. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!